Planten overleven gelukkig de zomer Surfen is durven Ska Reggae Night Engels leren in een gezellige sfeer Vijfjaar Veers kampvuur Reünie van strandwacht De Faam WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2018 I VERKLEED GEWELDIG. HET WEER MAG VAN MIJ ALTIJD ZO ZIJN WAT DEED HET ZEEUWSE ZOMERWEER MET ©NS? Wat vinden wij zelfvan de warmte? DOMBURG - Surf Durf is een training voor kinderen en jongeren tussen de acht en de achttien jaar met een ontwik kelingsachterstand. Het doel van de training is het zelf vertrouwen vergroten door middel van golfsurfen. Elke deelnemer wordt persoonlijk begeleid door een psycho motorische therapeut (PMT). Psychomotorische therapie is een ervaringsgerichte therapie voor mensen met psychosocia le of psychische problematiek. Waarbij er door middel Van lichaamsgerichte en bewe- gingsgerichte interventies ge werkt wordt aan de hulpvraag van de cliënt. De therapeut van Surf Durf beschikt over de vaardigheden om adequaat af te stemmen op het leertempo van de deelnemer. Surf Durf is drie jaar gele den in Scheveningen opge richt door Veerle Siebinga en Tosca Scholte. Met huidig on derzoek wordt het effect van de Surf&Durf training bewe zen zodat Surf Durf zich kan profileren als innovatieve be- handeltraining. Doordat er in Scheveningen inmiddels vol doende deelnemers zijn, biedt dit ruimte om uit te breiden richting Zeeland. Vanaf sep tember opent Luna Heuvingh, in samenwerking met Surf- school Sportshop Domburg, de tweede locatie in Domburg. Met deze nieuwe Walcherse training hoopt ze surfen toe gankelijker te maken voor kin deren en jongeren met een ontwikkelingsachterstand uit de regio. Meer informatie is te vin den op de site www.surfen- durf.com of op de Surf&Durf facebookpagina WESTKAPELLE - Zaterdag 25 augustus houdt het Polderhuis in Westkapelle een VERkleder- drachtenshow: nieuw ontwor pen kleding van traditionele Zeeuwse stoffen. Om 13.00 uur een défilé van 100 Zeeuwen in klederdracht. Vanaf 8.00 uur is het ringrijden en om 14.00 uur demonstreert de Heiploeg. VLISSINGEN - In Theatercafé Spoetnik aan de Oude Markt 41 in Vlissingen staan zaterdag 25 augustus de Zeeuwse reg- gaeband Misty Basement en de Ska-Reggae dj Mr.DjD op dé planken. Beide publiekstrek- VEERE - De Kampvuurayonden in Veere bestaan op 31 augustus 5 jaar. Met verwondering en dankbaarheid wordt nu terug gekeken op 5 mooie KVA-jaren, waarin mannen mochten wor den bemoedigd, opgebouwd of ondersteund. Vriendschap pen werden gesloten, getuige nissen werden gegeven, maar ook geloofstwijfels of onze kerheden werden gedeeld. De Kampvuuravonden zijn gezel lig, laagdrempelig en zijn een uitstekende manier om ande kers zijn geen onbekende in de muziekwereld. Deze com binatie gaat zorgen voor een geweldige Caribische sfeer in Theatercafé Spoetnik. Het feest begint zaterdag om 20.00 uur en de toegang is gratis. re mannen te ontmoeten in een ontspannen setting rond om een knapperend kamp vuur. Op 31 augustus wordt het 5-jarig jubileum gevierd. Het wordt een bijzondere kamp vuuravond, want op deze Jubi leum-avond zijn ook vrouwen van harte welkom. Spreker is Mark Breemans en de avond wordt muzikaal ondersteund door Zilt. De avond begint om 20.00 uur op de parkeerplaats bij de sluis in Veere. Meer info: www.kvaveere.nl GOES - In september start English4you in Goes en Wil- helminadorp weer cursussen Engels voor beginners en ge vorderden op verschillende niveaus, waarbij deelnemers leren om zelfverzekerder te worden in het spreken en verstaan van het Engels in al ledaagse situaties en op reis. Op 5 september is er een in formatie avond voor nieuwe cursisten. English 4 You verzorgt voor de cursisten ieder jaar een inte ressante excursie naar Groot Brittannië, zo ook aanstaand cursusseizoen. Deze leerzame excursies zijn uiteraard niet verplicht. Meer informatie over de cursussen via 0113 251621 en www.english4y0u.nl Marcel van der Voort MIDDELBURG - Bijl woont in één van de appartemen ten van Hof ter Veste in de Zeeuwse hoofdstad. Daar hu ren meer senioren. "Ik heb last van het hete weer deze zomer. Kortademigheid en pijnlijke spieren", stelt hij. Hij heeft een reumatische ziekte en daar door zijn er meer klachten door de warme zomer. In het cen trum van de stad willen meer Zeeuwen over het zomerse weer praten. Wim Meeuse vanaf een bankje in de Lange Delft: "Hoewel ik 34 graden te heet vind, is het toch veel be ter dan herfstachtig weer in deze tijd van het jaar." Henk uit Koudekerke vindt er het zij ne van: "Het is een mooie zo mer. Wel te droog voor mijn volkstuin. Ook mijn aardappels zijn te klein, net als bij de boe ren." Mevrouw A. Hollestelle tenslotte, met haar rolstoel in de binnenstad: "De dagen dat het echt te warm was, ben ik 's middags in huis gebleven. En 's avonds weer naar buiten gegaan. Verder heb ik nergens last van." Genieten In Goes loopt de 90-jarige Elisabeth Korput met haar rol- lator door de Korte Kerkstraat. "De hitte vind ik verschrikkelijk. Daar kan ik niet meer tegen en krijg er hoofdpijn van", geeft ze prijs. "Nu de hitte voorbij is voel ik mezelf lekkerder. En kan weer de stad in." Goese Sanoba komt oorspronkelijk uit Macedonië en laat op de Grote Markt weten: "Deze zo mer is te vergelijken met die in mijn geboorteland. Hier zit wel meer vocht in de lucht. Bij de weersomslag werd ik af gelopen week verkouden. Dat is jammer." Marijke: "Ik woon in een aanleunwoning bij het Gasthuis en kreeg laatst het advies om in huis te blijven en de gordijnen te sluiten. Ik kan niet goed tegen de warmte en blijf dan binnen. Inmiddels ga ik weer lekker naar buiten." Student Ruben van Oosten- brugge verweert zich tegen de aanval van een wesp. "Ik heb geen last van deze warme zo mer. En vind het zelfs stiekem erg prettig. Ik heb vakantie en kan er volop van genieten. Lek ker naar het strand, een terras je pakken of stappen." Vriendelijker In Zierikzee meldt Erik in het winkelgebied: "Geweldig. Het weer mag van mij altijd zo zijn. Ik heb nergens last van, wel mijn tempo aangepast en blij ven drinken. Volgens mij zijn de mensen met dit mooie weer Wim Bijl heeft ondanks de hitte zijn planten weten te redden. FOTO: MARCEL VAN DER VOORT. vriendelijker. Het is fijn om 's avonds lekker buiten te zitten om te eten en te drinken." Iets verderop laat Jessica Stein uit Noordgouwe weten: "Op zich is het een topzomer. Ik geniet ervan en ga vaak zwemmen. Het is ook een bijzondere zo mer voor de Zeeuwse econo mie. Dat is geweldig." In het centrum van Zierikzee is het druk. De terrassen zitten vol en in de winkèlstraten is veel publiek. Ko Samaan bezoekt de binnenstad samen met zijn baardagame. Met de hagedis trekt hij veel bekijks, ook tij dens het zomerse weer. "Voor mijn dieren is het goed uit te houden, die houden hiervan." De zomer van 2018 is een tópzomer. In ieder geval voor hen die van prachtig droog en zonnig strandweer houden. Een feest voor de toeristen, maar is iedereen er zo blij mee? De afgelopen weken liet De Faam mensen aan het woord die met het weer te maken hebben of er beroepsmatig van afhankelijk zijn. Deze week het laatste verslag. In oktober is er een reünie voor alle oud-strand- wacht(st)ers uit de perio de 1975 - 2005 op de red- dingsposten Koudekerke (Dishoek) en Zoutelande. Gedurende deze periode verzorgde de Van Dixhoornbrigade uit Mid delburg de bewaking. Hierbij werd ook gebruik gemaakt van 'gasten' af komstig van binnenbriga- des die zelf geen bewa kingsgebied hadden. Voor meer informatie en voor aanmelden: strandwacht- reunie@gmail.com. "Gelukkig hebben de planten in de tuin de hete zomerdagen overleefd. Ze moesten wel elke avond water hebben", zegt Middelburger Wim Bijl (77). Deze week sluiten de Zeeuwen zelf onze zomerserie over het weer af.

de Faam | 2018 | | pagina 5