Doe je tegoed aan lekker Formule 1 kijken (liDELTA Kies voor 6 maanden gratis Ziggo Sports Bij Alles-in-1 Premium eerste Umaanden per maand delta.nl/zomeractie Handelsmissie met Indonesië Ladybug op Film by the Sea Speel mee Bailong Ball Feestmiddag bij de Zonnebloem Ons Zeeland in de bibliotheek Onderhoud aan de waterlopen Aan tafel met Vleeshal Rommelroute in heel Zuid De Faam woensdag 22 augustus 2018 V WALCHEREN KORT 30,- - W verplaatsen. Uitmondingen van afvoerbuizen en van drai nages mogen niet in de water loop uitsteken, maar moeten in het talud zijn weggewerkt. Ook vraagt het waterschap om vistuigen zoals fuiken uit de waterlopen te verwijderen. MIDDELBURG - De Gemeen te Middelburg verzorgt samen met de Indonesische ambas sade in Den Haag van 1 tot en met 4 november een handels missie. Ongeveer 50 Indone sische bedrijven uit diverse sectoren onder andere op het gebied van landbouw, visse rij en watermanagement ko men naar Zeeland. Het doel is om zakenrelaties tot stand te brengen tussen Zeeuw se en Indonesische bedrijven. Zeeuwse bedrijven die interes se hebben om te participeren in deze handelsmissie kun nen zich melden bij gemeente Middelburg. VUSSINGEN - 'De film La dybug, this is Ineke' is een filmportret gemaakt door rer gisseur Bo van Scheyen. De documentaire toont momen ten uit het leven en werken VUSSINGEN - De leden van de Taiji Bailong Ball Vereniging Nederland (TBBVN) zetten zich in om de Chinese racketsport Bailong Ball meer bekend heid te geven in het hele land. Ter gelegenheid van het 5 ja rig bestaan van de landelijke vereniging komen zij ^amen op woensdag 22 augustus om 17.30 uur op het Bellamypark in Vlissingen. Zij nodigen ie dereen uit om daar eens een balletje te komen spelen ter kennismaking met deze dy namische en uitdagende rac- ketsport.De oorsprong van de sport ligt in de traditionele Chinese bewegingsleer Tai Chi (Taiji). De beoefening zorgt voor ontspanning,harmonie en een betere balans. VLISSINGEN - Op zaterdag 22 september houdt de Zonne bloem afdeling Vlissingen haar jaarlijkse feestmiddag. Deze zal worden gehouden in de aula van scholengemeenschap Scheldemond aan het Weije- vlietplein te Vlissingen. Aan vang 14.00 uur, zaal open vanaf 13.30 uur. Einde omstreeks 17.00 uur. Het programma van deze middag is een verrassing, maar het belooft zoals altijd een erg leuké middag te wor den met een verloting. Kaart verkoop van 14.00 uur tot 15.00 uur op dinsdag 28 augustus in verpleeghuis Scheldehof, op donderdag 30 augustus in het Atrium van Ter Reede te Vlis singen en op vrijdag 31 augus tus in Nieuw Bachtenpoorte te Oost-Souburg. De entreeprijs bedraagt 10,00 euro per per soon, inclusief koffie of thee met wat lekkers en een drank je. Indien u op bovengenoem de data verhinderd bent, kunt u na 31 augustus nog telefo nisch kaarten bestellen bij me vrouw Gerda van Ombergen via telefoon 0118 - 465598. Ook zijn er op zaterdag 22 sep tember vanaf 13.30 uur waar schijnlijk nog kaarten aan de zaal verkrijgbaar. MIDDELBURG - Van 27 au gustus tot en met 22 septem ber exposeren Lidie Knol-Nass, May Cox en Marina Pellegrino hun olieverfschilderijen in de bibliotheek aan de Kousteen- sedijk 7 in Middelburg. Een selectie uit hun werk met een duidelijke Zeeuwse inslag is te zien in de Foyer. Lidie Knol- Nass is geboren in Zuid-Hol land maar woont sinds 1977 in Zeeland. Ze was jaren de zan geres in de huisband van jaz zcafé Desafinado. May Cox is een geboren en getogen Lim burger die zich in 1987 in Zee land vestigde. Hij kwam hier wonen om te genieten van de Zeeuwse kust en de prachtige dorpjes. Marina Pellegrino is geboren in Zeeuws-Vlaande ren en opgegroeid aan zee. De zee heeft altijd een belangrijke rol in haar leven gespeeld, zo ook in haar werk. MIDDELBURG - Waterschap Scheldestromen is begonnen met het onderhoud aan de waterlopen. Jaarlijks wordt het maaien gecombineerd met eens in de acht jaar het bagge ren van waterlopen. De werk zaamheden worden vooral vanaf het land uitgevoerd, zo dat weggebruikers hier nau welijks overlast van ervaren. Landeigenaren of pachters dienen het maaisel te'verwer ken op het perceel of op tq rui men en niet terug te gooien in de waterloop. Op www.schel- destromen.nl/baggeren zijn de exacte baggerlocaties en de folder 'Baggeren in het buiten gebied' te vinden. Om schade aan eigendommen te voorko men verzoekt het waterschap aan eigenaren en grondge bruikers om over de waterloop hangende takken te verwijde ren en afrasteringen die het werk kunnen belemmeren te Waterschap Scheldestromen is begonnen met het onderhoud aan de waterlopen. FOTO: PATRICIA BROBBEL van de Zeeuwse kunstenares Ineke Otte. Deze documentai re gaat in première tijdens het 20th International Film Festival Film by the Sea. De première is zondagmiddag 9 september om 16.30 uur in zaal 1. Er zijn nog kaarten voor deze middag te koop, die zijn te reserveren via ineke@inekeotte.com Ze kosten 9 euro per stuk, inclu sief consumptie, en worden in volgorde van binnenkomst behandeld. Meer over de film op de website www.inekeot- tefilm.com. MIDDELBURG - Vdör het jaar lijkse feestelijke cHner ter vie ring van de Vleeshal worden er deelnemers gezocht voor een artistiek project van van de Zeeuwse kunstenaar Tiiu Jansen. Dat project, waarin zes personen en zes boeken figu reren, wordt uitgevoerd tussen twee gangen van het diner. Ben jij tussen de 25 en 50 jaar en vind je het leuk om hier aan mee te werken? Schrijf dan vóór 24 augustus naar of- fice@vleeshal.nl om je aan te melden. De uitvoering is zater dag 22 september rond 20.00 uur, de auditie is zaterdag 1 september van 1400 tot 15.00 uur en de drie repetities waar schijnlijk op 8,15 en 22 septem ber. Voor vragen: tiiu.jansen@ gmail.com of 0118-652200. MIDDELBURG - In heel Mid delburg-Zuid wordt zaterdag 25 augustus van 10.00 uur tot 16.00 uur een rommelroute gehouden. Zie kaart in bijla ge voor de deelnemende wij ken. In iedere straat zijn er vele deelnemers. Opgeven via rom- melroutezuid@zeelandnet.nl

de Faam | 2018 | | pagina 21