Verkeer en parkeren tweede Folkloristische Dag Ondanks regen is extreme droogte nog lang niet voorbij Asfaltonderhoud Walensingel en Looierssingel verloren of gevonden? verlorenofgevonden.nl Extra aandacht rugstreeppad in Molenwaterpark Werkzaamheden Molenwater Vernieuwen kunstgrasveld korfbalvereniging Swift OFFICIËLE PUBLICATIES Voorwerp GEMEENTE MIDDELBURG De voorbereidingen voor de herinrichting van het Molenwater park zijn in volle gang. Op donderdag 16 augustus wordt op het Molenwater de tweede Folkloristische Dag gehouden. Op deze dag wordt vanaf 08.00 uur door tweehonderd ringrijders op zes banen gestreden om de Koninklijke bekers en het Zeeuws kampioenschap. Parkeren In verband met de opbouw geldt een parkeerverbod op het Molenwater vanaf woensdag 15 augustus 12.00 uur. tot en met donderdag 16 augustus 22.00 uur. Het parkeerverbod geldt ook op het parkeerterrein tegenover de huisartsenpraktijk. De wegsleep- regeling is van toepassing. Verkeer Het Molenwater is die dag tussen de ABS Middelburg en de Koe poort niet toegankelijk voor ver keer. In- en uitrijden in dit gebied is gedurende het evenement niet mogelijk. Er wordt een omleidings- rotite ingesteld. Er lijkt nu toch écht een einde te komen aan deze tropische tijd. Het kwik daalt en het regent af en toe. Maakt de regen dan ook een eind aan de droogte, en dus de kans op natuurbranden? Nee. Het brandgevaar is nog niet geweken. Nog lang niet. Er moet nog zeker zo'n 150-200 millimeter vallen om de droogte een beetje te kun nen verzachten. En dan natuurlijk niet op één dag, dat levert weer andere problemen op. Door de droogte dringt het water boven dien niet gemakkelijk in de bodem. Voorlopig blijft het dus nog erg oppassen geblazen in de natuur. Wat kun jij doen? Wist je dat de meeste natuurbran den worden veroorzaakt door menselijk gedrag? Het weggooien van een sigarettenpeuk kan bijvoor beeld al een brand veroorzaken. Net als een kampvuur of barbecue in de duinen. Je hoopt het natuurlijk nooit mee te maken, maar als er in jouw buurt een natuurbrand ontstaat, is het belangrijk om te weten wat je het beste kunt doen. Erg veel tijd om na te denken heb je vaak niet, want bij veel wind kunnen branden zich razendsnel verspreiden. Kijk op zeelandveilig. nl voor meer informatie over oor zaken van een natuurbrand, hoe jij kunt meehelpen om brand te voorkomen en wat je moet doen als je een brand ziet. Het ontwerp is klaar. Naar verwachting kan dit najaar gestart worden met de werkzaamheden. Regelmatig zijn er vragen of er rekening wordt gehouden met de beschermde rugstreeppad. Voor de voortplanting zijn dé rugstreeppadden afhankelijk van ondiepe wateren die snel opwarmen in het vroege voorjaar en daarna weer droogvallen in de zomer. Daarom zal er in het Molenwaterpark aanvullend voor deze diertjes een aantal zogenaamde 'paddenschalen' worden aangebracht die als voortplantingsbiotoop dienen. Deze schalen zijn eenvoudig schoon te houden en zijn eerder succesvol toegepast in het Rotterdamse havengebied. De overwinteringsplek van de rugstreeppad is bekend en blijft behouden in het parkontwerp. - Afgelopen maandag zijn er bestratings- en rioleringswerkzaamheden gestart aan het Molenwater ter hoogte van de Schouwbiirg. Het doorgaande verkeer op het Molenwater is gestremd. Tevens is de Koepoortlaan afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid. Dit is een onderdeel van een serie van werkzaamheden rondom de Schouwburg die medio november afgerond zijn. Deze fase van de werkzaamheden duurt de hele maand augustus. Op maandag 13 augustus is gestart met de vernieuwing van het kunstgrasveld bij korfbalvereniging Swift op sportcomplex De Sprong. Het veld voldeed namelijk niet meer aan de normen. De oplevering van hét veld is op 21 september. Met diverse maatregelen proberen we overlast te beperken. Daarnaast vragen we uw begrip voor de uitvoering. Van september tot en met ok tober wordt er gewerkt op de Walensingel en Looierssingel. De verharding op de Walensingel en Looierssingel is toe aan groot onderhoud. We gaan het asfalt vervangen. Het asfaltonderhoud vindt plaats vanaf het Seisplein tot het kruispunt met de Zandstraat -Langevielebuitenbrug. Gelijktijdig met deze werkzaamheden wordt het kruispunt Looierssingel- Arme- niaans Schuitvlotstraat aangepakt. De rechtsafstrook richting Arme- niaans Schuitvlotstraat vervalt. Hierdoor wordt de rijbaan van de Looierssingel en Walensingel ver smald en wordt de oversteek voor voetgangers (zebra) korter. De uitvoering bestaat uit twee fases: Fase 1 is Walensingel - Armeni- aans Schuitvlotstraat. Fase 2 is Armeniaans Schuitvlot straat - Looierssingel. Wanneer worden de werk zaamheden uitgevoerd? Het asfaltonderhoud staat gepland in september en oktober. Omwo nenden ontvangen 1 week voor de werkelijke start van de uitvoering een brief met hierin gedetailleerde informatie over de planning, werk tijden en de contactpersonen. Heeft u vragen of opmerkingen dan kunt u contact opnemen met Pascal Geldof op telefoonnummer (0118) 67 56 81. U kunt ook een e-mail sturen naar p.geldof@middelburg.nl. 1 Meld, zoek en vind uw verloren en gevonden voorwerpen op Openingstijden stadskantoor U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zetf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Amnestylaan 19, Bree 46, Dam 2, Laurens Stom mespad 12, Slaak 9 (Arnemuiden) Verleende omgevingsvergunningen Doeleweg 6 (Arnemuiden), Kleverskerkse- weg 17-19, Markt 43, Mortiere, Penning- hoek 5, Sint Janstrqpt 62 Van rechtswege verleende omgevingsvergunning Turfkaai 13 Kennisgeving verlengde beslistermijn Etty Hillesumslraaf 13 t/m 25 (oneven nummers), Ramsburgerweg 6 Verleende omgevingsvergunning (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Noordpoortplein 2 Besluit naamgeving openbare ruimte Onderborden 4 straten en een fietspad Rittenburg Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem_M iddelburg gemeentemiddelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook:

de Faam | 2018 | | pagina 9