Nazomers kunst kijken op Walcheren Een ritje over de Boule voor het goede doel Wereldtopper Trinko Keen naar Zeeland WOENSDAG 15 AUGUSTUS 2018 Kunstroute door gemeente Veere ER IS EEN DIVERS .AANBOD AAN EXPOSANTEN TE BEZOEKEN WALCHEREN SPORT In uw regio Femke Vegt Deze nazomer staan Oostkapelle, Koudekerke en Dishoek in het teken van kunst. Van eind augustus tot en met begin sep tember is er in alle drie de dorpen van alles te zien en te be leven voor de kunstliefhebber en andere belangstellenden. VEERE - Inmiddels zijn de kunst -en cultuurroutes een begrip op Walcheren. We ken nen natuurlijk de koopzonda gen in Middelburg met daarbij horend de route door de oude stad, maar ook in de omlig gende dorpen in de gemeen te Veere is kunst en cultuur in trek. Oostkapelle beet de spits af dit jaar, meteen heus thema: 'golvend lijnenspel'. Er is geko zen voor dit thema vanwege de ligging van het dorp, aan de kust. Kunstenaars mochten zelf invullen hoe ze de zee ver werkten in hun werk. Divers De route loopt onder andere langs huizen en ateliers van de kunstenaars, maar er is ook van alles te bewonderen bij de overzichtstentoonstelling in de dorpskerk. Alle exposerende kunstenaars komen uit Oost kapelle of zijn uitgenodigd te exposeren door een Oostka- pelse kunstenaar. Aankomen de editie bevat nieuwe locaties en ook horeca gelegenheden werken samen en ontvangen kunstenaars. In totaal zijn er veertien locaties te bezoeken en doen er 34 exposanten mee, wat zorgt voor een divers aan bod. Alle locaties zijn geopend van 10 tot half 18 en zijn te herkennen aan de sandwich- borden die door het dorp te vinden zijn. De route is aange duid via bewegwijzingsborden Eind augustus zijn er weer verschillende kunstroutes te bezoeken in de gemeente Veere. Van schilderijen tot keramiek en van glawerk tot drijfhout, er is van alles te bewonderen. FOTO: Ineke Holtkamp, exposant. en folders met onder meer de exposanten zijn te vinden bij de WV's op Walcheren. Leerlingen exposeren Ook in Koudekerke en Dishoek wordt aandacht besteedt aan kunst en cultuur. Het jaarlijk se 'Koudekerke uit de kunst' keert terug van donderdag 30 augustus tot en met zaterdag 1 september naar het kunste naarsdorp. Op zo'n twintig locaties zullen ruim 60 expo santen, waaronder amateur kunstenaars en professionals, hun werk tentoon stellen aan het publiek. Bijzonder dit jaar zijn de leerlingen, met kunst vakken in hun pakket, van Christelijk Sholengemeen- schap Walcheren. Zij zullen, als opdracht passend bij hun afstuderen, hun werk expo- seren in de openluchtkerk in Dishoek. De kunstenaars ex poseren allen vanuit hun huis, atelier of een speciale locatie. Schilderingen tot glaswerk Ook het aanbod aan werk in Koudekerke en Dishoek is heel uiteenlopend. De verschil lende locaties zorgen ervoor dat dit nog meer geaccentu eerd wordt. Aan de Middel- burgsestraat zijn onder meer Liesbeth Muilemeister met ke ramiek werk en Joop Deurloo met zijn objecten van drijfhout te vinden. Op het dorpsplein exposeren onder meer Cor Hemmes met glaskunst, Pau la Drost met schilderkunst en Hans Pihl met abstracte kunst, en aan de Duinstraat is werk te zien van kunstenaars als Ja- queline Geluk met keramiek werk, Kantkring Walcheren met kloskant, fotoclub Valke- nisse met fotografie en Glas- dub Eljohara is er te vinden met glaswerk. Kortom, voor iedereen wat wils. De loca ties van de kunstenaars zijn te herkennen aan de banieren en borden langs de route. Het evenement is nu al op Face- book te volgen via Koudekerke uit de kunst, waar onder an dere kiekjes van kunstwerken worden getoond en belang stellenden alvast kennis kun nen maken met het werk van de kunstenaars. Voor meer informatie over de exposanten en de route door Koudekerke en Dishoek, kijk op www.koudekerke-dis- hoek.nl/uitdekunst. Gerard van der Hoeven De Nederlandse oud-wereldtopper Trinko Keen maakt zater dag 25 augustus zijn rentree op de Open Zeeuwse tafeltennis kampioenschappen in Middelburg. Wat is er mooier dan op een zomerse dag een ritje te ma ken vanaf de boulevard in Vlissingen in een oldtimer, liefst een cabrio... En daar mee ook nog een goed doei te steunen? VLISSINGEN - Het kan zater dag 18 augustus tussen 10.00 en 16.00 uur tijdens de oldti merdag. Een ritje kost vijf euro. Meer geven mag natuurlijk ook. Het gaat naar de Neder landse Cystic Fibrosis Stichting (NCFS) die het geld hard nodig hebben voor onderzoek naar deze ernstige taaislijmziek- te. Cees Verstraate van de MG Car Club Club en Frank Wie mans vonden elkaar als old- timerbezitters om weer een oldtimerrit in Vlissingen te or ganiseren en besloten daaraan een goed doel te koppelen. Twee dochters van Wiemans hebben Cystic Fibrosis (CF). Wiemarls: "Vroeger hadden patiënten van die longziekte een levensverwachting van 25 tot 30 jaar. Tegenwoordig zijn er dure medicijnen en is de levensverwachting stijgende. Mijn dochters zijn beiden de MIDDELBURG - De veelvuldig Nederlands kampioen en ooit nummer 18 van de wereld ranglijst gaat komend seizoen weer spelen voor het Gelderse Hercules en kiest Middelburg uit voor zijn terugkeer achter de groene tafel. Keen vocht in de jaren '90 en '00 vele span nende duels uit met land- en teamgenoot Danny Heister, maar stopte in 2009 op top niveau. Of Trinko Keen bij zijn terugkeer het topevenement van de Open Zeeuwse weet te winnen is overigens nog maar de vraag. Het deelnemers veld sterker dan ooit. De Open Zeeuwse 2018 zijn op zater dag 25 en zondag 26 augustus in De Sprong aan de Breeweg 96 in Middelburg. Op zater dag vindt er vanaf ongeveer 12.30 uur het topevenement met nationale en internatio nale topspelers plaats. Er zijn ook Guiness-book-of-record- pogingen, het Open Zeeuws kampioenschap rond-de-tafel en 's avonds is er een Black- light-tafeltennistoernooi. Toe gang is alle dagen gratis!. 40 gepasseerd. Maar geld is nodig voor verder onderzoek." De twee Walchenaren klopten aan bij de gemeente Vlissingen voor een vergunning voor deze benefietoldtimerrit en zochten sponsoren. Mooie route Verstraate: "Dat is gelukt! We hebben toestemming gekre gen om te starten op de glooi ing. Overigens hebben we naast de MG Cars ook nog an dere serviceclubs weten te be naderen zodat ook merken als Porsche, Mercedes en zelfs een oude legertruck voor groeps- vervoer worden ingezet voor een ritje vöor de liefhebber onder begeleiding uiteraard.". Lachend voegt Verstraate daar aan toe: "We hebben een mooie route uitgestippeld, over de boulevard, langs Mi- chiel, via de Koningsweg en de Willem Ruysstraat weer terug naar de boule. Zo'n ritje kost vijf euro, maar als ze zelf willen rijden wil ik wel dat er zeker 20 euro voor het goede doel be taald wordt!" In totaal rekent de organisatie op zo'n 20 a 30 'klassiekers', waaronder oldtimers, 's Mid dags zal een cheque aan de ambassadeur van de stichting N.C.F.S met de opbrengst wor den overhandigd.. zaterdag 25 augustus zijn d eOpen zeeuwse tafeltenniskampioen schappen. FOTO: PR Cees Verstraate koestert al 45 jaar zijn MGB en is één van de chaujfeurs die zijn auto beschikbaar stelt voor een rondrit. FOTO: RIKA VERSTRAATE

de Faam | 2018 | | pagina 14