Verkeer en parkeren tweede Folkloristische Dag Standwerkerconcours in de Lange Delft Parkeerterrein Oude Veerseweg afgesloten Future Dance wint publieksprijs kermis Middelburg Werkzaamheden Molenwater Weekmarkt naar Damplein Extra ophaaldag restafval Arnemuiden Noord Spreekuur gemeente en politie OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Op donderdag 16 augustus wordt op het Molenwater de tweede Folkloristische Dag gehouden. Op deze dag wordt vanaf 08.00 uur door tweehon derd ringrijders op zes banen gestreden om de Koninklijke bekers en het Zeeuws kampi oenschap. Parkeren In verband met de opbouw geldt een parkeerverbod op het Molenwater vanaf woensdag 15 augustus 12.00 uur tot en met donderdag 16 augustus 22.00 uur. Het parkeerverbod geldt ook op het parkeerterrein tegenover de huisartsenpraktijk. De weg- sleepregeling is van toepassing. Verkeer Het Molenwater is die dag tussen de ABS Middelburg en de Koe poort niet toegankelijk voor ver keer. In- en uitrijden in dit gebied is gedurende het evenement niet mogelijk. Er wordt een omleidings route ingesteld. Vanaf maandag 13 augustus zijn er bestratings- en rioleringswerkzaamheden aan het Molenwater ter hoogte van de Schouwburg. Het doorgaande verkeer op het Molenwater is vanaf 13 augustus gestremd. Tevens wordt de Koepoortlaan afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid. Dit is een onderdeel van een serie van werkzaamheden rondom de Schouwburg die medio november afgerond zijn. Deze fase van de werkzaamheden duurt de hele maand augustus. Donderdag 9 augustus wordt in de Lange Delft het jaarlijkse stand werkerconcours gehouden. Bijna dertig standwerkers gaan de strijd aan, wie tot beste stand werker in Middelburg zal worden uitgeroepen. Het spektakel begint om 10.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Een jury zal de verrichting van de standwerkers nauwgezet gade slaan om na afloop tot een eindoordeel te komen. Deze jury beoordeelt de standwerkers naast originaliteit en overtuiging ook op hun welbespraaktheid. Om 17.00 uur reikt wethouder Johan Aalberts aan de beste drie deelnemers de prijzen uit. Deze prijsuitreiking vindt plaats in de Lange Delft op de hoek met de Segeersstraat. Voor het derde jaar is er voor de winnaar een wissel trofee. De trofee is genoemd naar de bekende standwerker met zijn groenteschaaf, Bertus de Regt. De heer De Regt overleed in 2016. In verband met de kermis is de weekmarkt van donderdag 9 augustus op het Damplein. Donderdag 16 augustus (dus niet 9 augustus zoals eerder vermeld) worden in Arnemuiden Noord ook de restafvalcontainers geleegd. De aanhoudende warmte zorgt voor stankoverlast rond de containers. Om de reguliere ophaalperiode van 4 weken te overbruggen is er daarom deze extra ophaaldag ingelast. Tot en met zaterdag 11 augus tus 24.00 uur is het verboden om op het parkeerterrein Oude Veerseweg te parkeren. In deze periode is dit de standplaats voor de kermiswoonwagens. Er is een wegsleepregeling van kracht. De Future Dance is winnaar ge worden van de publieksprijs op de Middelburgse kermis. Maandag overhandigde wethouder Johan Aalberts de prijs aan exploi tant M.F.G. de Voer uit Apeldoorn. Een jury beoordeelde attracties op de Middelburgse kermis op presentatie, exploitatie, prijs/ presentatieniveau, originaliteit en kijkwaarde. Het is nog tot en met donderdag kermis in Middelburg. Bij het spreekuur Wijktijd kunnen inwoners vragen stellen aan de wijk- manager en de BOA's van de gemeente Middelburg en aan de wijkagent. Donderdag 9 augustus is er een spreekuur tijdens het street food festival Culikaravaan. Inwoners kunnen van 15.00 tot 16.30 uur bij de Seismolen terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk. Voor inwoners van 't Zand - Stromenwijk is er op dinsdag 14 augustus van 10.00 tot 11.30 uur op het Westerscheldeplein een wijktijdbijeen- komst. Bij regenachtig weer wordt het spreekuur verplaatst naar Wijkcen trum Getij (Oosterscheldestraat 18). Doel van het spreekuur is om samen met de inwoners de leefomgeving te verbeteren. Het gezamenlijk spreekuur vindt regelmatig plaats op verschillende tijdstippen en plaatsen om zoveel mogelijk bewoners in de gelegenheid te stellen het spreekuur te bezoeken. Bezoekadres: Kanaatweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_ Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige feksfen van deze publicaties vindt u terug op www.averuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Uitwerkingsplan 'Mortiere fase 9C' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken op grond van het bepaalde in artikel 3.9a van de VNfet ruimtelijke orde ning en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bekend dat zij bij besluit van 31 juli 2018 het uitwerkingsplan 'Mortiere fase 9C' hebben vastgesteld. Het plangebied betreft een gedeelte van de wijk Mortiere. De locatie is gelegen nabij de Penitaire inrichting Torentijd en de Toren- weg. Het doel van dit uitwerkingsplan is het scheppen van een planologisch - juridisch kader voor de realisatie van maximaal 31 grondgebonden woningen. Ter inzage Genoemd besluit en het vastgestelde uitwerkingsplan liggen vanaf 9 augustus 2018 gedurende zes weken (tot en met 19 september 2018) voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het besluit en het uitwerkingsplan zijn tevens digitaal in te zien op onze website www. middelburg.nl onder 'wonen en verbou- wen'/bestemmingsplannen/plannen in procedure/Mortiere fase 9C'. Daarnaast is het uitwerkingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkepfan- nen.nl onder plancóde NL.IMRO.0687. BPUMORF9C-VG01 Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA VGravenhage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belanghebbende die omtrent het ontwerpuitwerkingsplan tijdig zijn zienswijze kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij het college kenbaar te maken. Tegen de wijzigingen die bij vaststelling in het uitwerkingsplan zijn aan gebracht, kan door alle belanghebbenden beroep worden aangetekend. Op dit besluit is de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent dat de belangheb bende in het beroepschrift moet aangeven welke beroepsgronden hij aanvoert tegen het besluit. Na afloop van de hiervoor ge noemde termijn van 6 weken kunnen geen nieuwe beroepsgronden meer worden aangevoerd. Het uitwerkingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepstermijn tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wst ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het uitwerkingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. Wet geluidhinder 'Mortiere fase 9C' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij, gezien het voornemen van het Consortium Mortiere om maximaal 31 grondgebonden wonin gen te realiseren in de wijk Mortiere, over gaan tot het vaststellen van een hogere grenswaarde ingevolge de Wet geluidhin der (Wgh) voor de te bouwen woningen; Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat de geluidsbelasting op de gevels van twee bouwblokken (16 woningen) van de nieuw te bouwen woningen in fase 9C, ten gevolge van de N57 de voorkeursgrens waarde met 1 dB wordt overschreden en de geluidsbelasting 49 dB bedraagt. Bij één woning is er tevens een overschrijding van de voorkeursgrenswaarde van de To- renweg waarbij de geluidsbelasting 50 dB bedraagt. De door de Wet Geluidhinder maximaal te verlenen hogere grenswaarde van 53 dB wordt niet overschreden. Ten aanzien van het ontwerp van het Besluit zijn geen zienswijzen naar voren gebracht. Het Besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp van het besluit. Tegen dit Besluit kan vanaf 9 augustus 2018 binnen zes weken beroep worden ingesteld door belanghebbende die tijdig zienswijzen over dit onderwerp naar voren hebben gebracht, en door hen aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat zij geen zienswijzen kenbaar hebben ge maakt. Een gemotiveerd beroepschrift kunt u indienen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag Een beroep leidt niet automatisch tot uitstel. Wie een beroep instelt kan voor uitstel een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voorontwerp bestemmingsplan 'Veerseweg Oost' In het kader van artikel 1.3.1 van het Be sluit ruimtelijke ordening en de inspraakver ordening van de gemeente Middelburg, ligt vanaf 9 augustus tot en met 15 september 2018 het voorontwerpbestemmingsplan 'Veerseweg Oost' voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het Stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. Het plangebied ligt aan de oostelijke rand van de kern Middelburg, nabij de afrit van de N57. Het doel van het bestemmingsplan is om ter plaatse 23 nieuwe woningen planologisch mogelijk te maken. Inspraak Inspraak wordt verleend aan ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen. Het vooront werpplan kan ook worden bekeken op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en (ver) bouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het voorontwerpbestem mingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkepbnnen.nl onder pbncode NL.IMRO.0687.BPVEERSE- WEGO-VOOl Tijdens de genoemde termijn kunnen schriftelijk of mondeling inspraakreacties ingediend worden. Een schriftelijke reactie moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor meer informatie over het vooront- werpbestemmingspbn, of voor het maken van een afspraak voor een mondelinge inspraakreactie kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Beleid, 14 0118.

de Faam | 2018 | | pagina 9