Waan je in middeleeuwse sferen bij Terra Maris O Zeeuwse vliegdagen zijn komend weekend Maggy imkert om onze Zeeuwse natuur te behouden Ik zie. ik zie. wat jij r liet zi ...een correcte kilometerstand. AutoTrack De Faam WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2018 EVENEMENT 3 Dat wil je toch graag weten. Alleen bij AutoTrack check je gratis de geschiedenis van een auto. Van de eerste eigenaar tot de laatste keuring. Dan weet je dat de kilometerteller de waarheid vertelt. Femke Vegt Deze zomer staat Terra Maris in Oostkapelle in het teken van de middeleeuwen. Er worden verschillende activi teiten georganiseerd voor jong en oud, waaronder nieuw dit jaar, een spectacu laire show. OOSTKAPELLE - Inmiddels is het middeleeuws festijn een terugkerend evenement in de tuin van natuurmuseum Ter ra Maris. Tijdens 'spelen en spijzen' kunnen kinderen ken nis maken met het leven en werken in de tijd van de mid deleeuwen. De geur van vers gebakken brood, gebraden vlees en vuur is al van ver te ruiken. Er is van alles te doen voor zowel jong als oud. Kinde ren kunnen hun eigen brood jes-op-stok bakken boven het vuur, kennis maken met hoe men in de middeleeuwen zout won uit veen, en kunnen bezoekers het mottekasteel bestormen als ware ridders. Ook zijn er allerlei echt-mid- deleeuwse spelletjes te doen, zoals ringsteken op een pony, boomschijf lopen, bot vangen en de nieuwe ridderstorm- Komend weekend, vrijdag io en zaterdag 11 augustus, staat het vliegveld Midden Zeeland aan de Calandvyeg 36 in Arne- muiden in het teken van de Zeeuwse Vliegdagen. ARNEMUIDEN - Voorheen waren de Vliegdagen een sa menwerkingsverband met Wings to Victory, die het vlie gend erfjgoed erfgoed beheert. Maar dit evenement kwam op losse schroeven te komen staan. Henk Backer (pr) van de Stichting Evenementen Mid den Zeeland: "Gelukkig gaat rhet veel inzet van vrijwilli gers dit evenement toch door. Het trekt jaarlijks zo'n 10.000 bezoekers en die wilden wij niet in de kou laten staan/'.Dat betekende wel enkele aan passingen in het programma, maar volgens Backer is er ook dit jaar voldoende te beleven voor jong en oud. Er zijn de monstraties van de politie, Marechaussee, Douane en de Koninklijke Luchtmacht. Spe ciale aandacht is er voor het fenomeen drones. Tevens is er een braderie, een foodplaza, een banenmarkt en een speel weide. De openingstijden zijn op beide dagen is van 10.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs is 4 euro, kinderen van 4 tot en met 12 jaar betalen 2 euro. Deze zomer staat de tuin van natuurmuseum Terra Maris volledig in het teken van de middeleeuwen. Rondom dit thema worden verschillende activiteiten georganiseerd. FOTO: TERRA MARIS baan. Een middeleeuwse heks is aanwezig om het bezoek te vermaken, zij zal worden ver gezeld door een waarzegster, kwakzalver, imker, manden- vlechter en andere bekende figuren uit die tijd. Nieuw dit jaar is de show 'Middeleeuw se Magie', deze begint om 17:30 en om 19 uur. Het festijn begint om 16:30 uur en duurt tot 19:30 uur. Alle activiteiten rondom het middeleeuws festijn vin den plaats rond verdedigings toren het mottekasteel in de tuin van het museum. Het vol gende evenement vindt plaats op dinsdag 14 augustus. Deel name aan de activiteiten kost de entree van het museum plus een euro. Het museum zelf zal ook tot 19:30 uiir geo pend blijven. Naast dit thema evenement worden er deze zomer ook nog andere activi teiten en workshops gehouden in het museum. Workshops, waaronder zoldergeheimen, waar bezoekers een exclusief kijkje krijgen in de niet-ten- toongestelde collectie in het open depot. Of lekker kletsen met de Imker over bijen. Ook de succesvolle workshop 'van pulp tot papier' wordt op nieuw gehouden. Voor meer informatie, kijk op www.terramaris.nl. Vliegveld Midden Zeeland FOTO: STICHTING EVENEMENTEN MIDDEN ZEELAND De Imkersvereniging Walcheren bestond 18 juli precies 100 jaar. Op 22 juni werd het eeuwfeest met de leden gevierd. Maggy Kitslaar(2g) is één van de nieuwe vrouwelijke leden van afgelopen jaren. Zij vertelt waarom ze door het imkers vak werd gegrepen. OOSTKAPELLE - We spreken af bij haar bijenstal; vier grote bij enkasten en twee kleine onder een rieten afdakje, gelegen aan de rand van camping Ons Bui ten in Oostkapelle. Maggy: "In De Faam las ik een aankondi ging van een lezing over bijen op Walcheren door Kees Veld kamp. Ik vond het zo boeiend dat ik mij afvroeg of ik zelf geen bijen kon houden. Ik dacht dat het alleen voor sterke mannen was. Ik heb het echt zo ge vraagd: kunnen vrouwen wel imker worden? Het enige wat je alleen moet kunnen is een bijenkast van 25 kg optillen". Cursus Ze vertelt dat ze een eenjarige cursus is gaan volgen, meeliep met twee verschillende im kers en alles afsloot met een certificaat. Eén van de imkers gaf haar een half bijenvolk ca deau en zelf kocht ze op inter net haar eerste handgemaakte bijenkast. Daarnaast schafte ze kleding en andere benodigd7 heden aan. Ik vind het een hele mooie hobby. Je bent echt één met de natuur. Imkeren Maggy vertelt, nog enthousi aster dan ze al was, waarom bijen houden voor haar zo'n bijzondere hobby is. "Uit he lemaal niets maken bijen iets; van nectar maken ze honing, stuifmeel bewaren ze voor hun larfjes." De drukste tijd is tussen maart en augustus, en in het najaar bereid je je voor op het seizoen; pas bij 13 gra den verlaten bijen de kast. Nectar halen ze tot drie kilo meter ver". Maggy vertelt dat haar bijen nu honing aan het maken zijn. "Vorig jaar had ik in totaal 22 potten honing". Honing is voor haar bijzaak. Ze wil meer. Lessen Zo is ze van plan om lessen te geven aan kinderen en vol wassenen. Op die manier kan ze haar passie overdragen aan anderen. Ook is er binnen de imkersvereniging een vacatu re voor een penningmeester. Dat ziet ze wel zitten. Zoals zo- Maggy Kitslaar op weg naar haar bijenstal op Camping Ons Buiten in Oostkapelle. FOTO: THEO RIETVELD veel meer. Maggy is een ware ambassadeur met passie voor bijen en natuur. Maggy heeft de rookpijp aangestoken en houdt hem voor de vlieggaten. Aan het werk! W

de Faam | 2018 | | pagina 15