Torenspits Nieuw- en Sint Joosland teruggeplaatst Burendag 2018 Asfaltonderhoud Walensingel en Looierssingel Inbrekers gaan niet met vakantie Extra ophaaldagen restafval Arnemuiden Noord Parkeerterrein Oude Veerseweg afgesloten Deel uw ervaringen met Porthos Werkprogramma LPM, CDA, WD en SGP voor laaggeletterden OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Vrijdag 13 juli is de spits van de kerktoren in Nieuw- en Sint Joos land teruggeplaatst. Deze was in december afgebroken tijdens een storm. Zaterdag 22 september is het weer Burendag! Burendag is een jaarlijks terugkerend feest dat je samen viert met je buren en de buurt op de 4e zatërdag in september. Buurten worden leuker, socialer en veiliger als buren elkaar ontmoe ten en zich samen inzetten voor hun buurt. Het is een prima gele genheid om elkaar beter te leren kennen. Oranje Fonds en Douwe Egberts bieden weer de mogelijk heid om een aanvraag in te dienen tot een maximum bedrag van 400 voor het organiseren van een Burendag. Aanmelden Wilt u een financiële bijdrage voor uw activiteit aanvragen? Op www. burendag.nl vindt u meer informa tie over de spelregels en kunt u uw activiteit aanmelden, ledereen die voor 1 september een activi teit aanmeldt, ontvangt (zolang de voorraad strekt) een Burendag feestpakket. Evenementenvergunning Voor buitenactiviteiten op of aan de openbare weg is wel een evenementenvergunning van de gemeente nodig. Meer informatie over het aanvra gen van een evenementenvergun ning kunt u vinden op de gemeen telijke website. In september en oktober wordt er gewerkt op de Walensingel en Looierssingel. De verharding op de Walensingel en Looierssingel is toe aan groot onderhoud. We gaan het asfalt vervangen. Het asfaltonderhoud vindt plaats vanaf het Seisplein tot het kruispunt met de Zandstraat - Langevielebuitenbrug. Gelijktijdig met deze werkzaamheden wordt het kruispunt Looierssingel - Arme- niaans Schuitvlotstraat aangepakt. De rechtsafstrook richting Arme- niaans Schuitvlotstraat vervalt. Hierdoor wordt de rijbaan van de Looierssingel en Walensingel ver smald en wordt de oversteek voor voetgangers (zebra) korter. Planning Het asfaltonderhoud staat gepland in september en oktober. Omwo nenden ontvangen 1 week voor de werkelijke start van de uitvoering een brief met hierin gedetailleerde informatie over de planning, werk tijden en de contactpersonen. Heeft u vragen of opmerkingen dan kunt u contact opnemen met Pascal Geldof op telefoonnummer (0118) 67 56 81. U kunt ook een e-mail sturen naar p.geldof@mid- delburg.nl. Informatie over de werkzaamhe den kunt u ook lezen op www. middelburg.nl/asfaltonderhoud. Daar vindt u ook de omleidings- en werktekeningen. De zomerperiode is een lijne tijd waarin veel mensen op vakan tie zijn of dagjes uit ondernemen. Maar ook de tijd waarin veel inbrekers toeslaan, omdat ze weten dat bewoners van huis zijn. Om een inbraak te voorkomen is het belangrijk dat bewoners deze tips opvolgen: Op vakantie? Licht de buren in Vertel uw vertrouwde buren over uw vakantieplannen. Zij kunnen op uw woning letten en deze een bewoonde indruk geven. Dit door de post weg te halen, de plantjes water te geven, de auto af en toe eens op de oprit te zetten en een lampje aan te doen. Overburen zien meer van uw woning dan buren naast u. Bel 112 bij verdachte situaties Vertel uw buren dat ze bij een verdachte situatie (bijvoorbeeld geluiden vanuit uw woning terwijl u er niet bent) direct de politie via telefoonnummer 112 moeten bellen. Snel alarm slaan, betekent een grotere kans om de inbrekers te pakken. Voor de thuisblijvers; let op insluipers Ramen en deuren staan vaker open met het mooie weer. Een insluiper kan dan zonder in te breken uw woning binnenkomen en er binnen enkele minuten met uw spullen vandoor gaan. Doe uw deuren en ramen op slot; ook al gaat u maar heel even naar de buren, boodschappen doen of even naar boven om bijvoorbeeld de was op te hangen. Leg geen kostbare spullen in het zicht. Naast deze tips, blijft het natuurlijk van belang om te zorgen voor goedgekeurd hang- en sluitwerk op ramen en deuren. Een goed gekeurd slot voldoet aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen (PKVW) en herkent u aan het SKG-logo, 1, 2 of 3 sterren en het teken. Vraag hierover advies aan een PKVW-bedrijf. Een lijst met erkende PKVW-bedrijven kunt u vinden op de website: www. politiekeurmerk.nl. Meer tips leest u op www.politie. nl/themas/woninginbraak.html Donderdag 19 juli en donderdag 16 augustus (dus hiet 9 augustus zoals eerder vermeld) worden in Arnemuiden Noord ook de restafvaicontainers geleegd. De aanhoudende warmte zorgt voor stankoverlast rond de containers. Om de reguliere ophaalperiode van 4 weken te overbruggen zijn er daarom twee extra dagen ingelast. De inwoners van Arnemuiden Noord ontvangen een brief van de gemeente. In juli en augustus is het parkeerterrein Oude Veerseweg een aantal dagen niet beschikbaar vanwege evenementen. Op maandag 23 juli van 08.00 uur tot en met 15.00 uur is het verboden om op het parkeerterrein te parkeren in verband met het uittekenen van de plaatsen voor de kermiswagens. Dit verbod geldt ook voor de camperparkeerplaatsen. In de periode van maandag 30 juli vanaf 07.00 uur tot en met zaterdag 11 augustus 24.00 uur is het eveneens verboden om op dit parkeer terrein te parkeren. In deze periode wordt dit de standplaats voor de kermiswoonwagens. Op bovengenoemde dagen is de wegsleepregeling van kracht. De gemeente hoort graag ervaringen van Middelburgers met Porthos, de Wmo en Jeugdzorg. We willen leren van uw ervaringen, zodat we het be ter kunnen gaan doen. We denken alleen dat niet iedereen het makkelijk vindt om ze te delen. Een burgeradviseur staat daarom voor u klaar om als onafhankelijke partij de ervaringen te noteren en deze anoniem delen met de gemeente Middelburg. Heeft u ervaringen? Dan kunt u contact opnemen met de onafhankelijk burgeradviseur via het telefoonnummer: (06) 54 96 43 52. Na een eerste oproep voor ervaringen, heeft een aantal Middelburgers inmiddels contact gehad met de onafhankelijk burgeradviseur. Wilt u ook uw ervaring delen? Reageren kan nog tot 10 augustus. Op initiatief van raadslid Carla Doorn van de LPM is het werkprogramma van de coalitiepartijen LPM, CDA, WD en SGP herschreven voor laag geletterden. Het programma staat inmiddels op de website van de gemeente Middel burg en is hier te vinden: www.middelburg.nl/werkprogramma. collega-raadslid van de Christenunie gaf het goede voorbeeld door in aanloop naar de verkiezingen het verkiezingsprogramma te herschrij ven voor laaggeletterden. Ik vond dat een heel goed initiatief en heb het werkprogramma van de coalitie daarom ook bewerkt voor deze doel groep.", aldus Carla Doorn. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem_Middelburg gemeentemiddelburg Foto JackyKijsen Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www. overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Achter de Kerk 24 (Nieuw- en Sint Joos land), Bierkaai 7, Bunkerpad (watergang tussen Stromenweg en Abeelseweg), Herculesweg 8, Korendijk 20, Molenwater 119, Molstraat 8, Noordstraat 30 en 30A (Arnemuiden), Segeerssingel 6, Van Klef- fenslaan 207 Verleende omgevingsvergunningen Achter de Kerk 24 (Nieuw- en Sint Joos land), (tussen) Hazenburg 2 en Brakenburg (Arnemuiden), Heerlijkheidsweg 17, Kleverskerkseweg 15, Molenwater 119, Molstraat 8, Mortierepolder, Noordweg 453, Noordstraat 30 en 30A (Arnemui den), Sporriaan 112, Van Kleffenslaan 1 Verwerijstraat 13 en 15 Kennisgeving verlengde beslistermijn Bachtensteene 20, 22, 24, 26, 28 Verleende exploitatievergunning Damplein 25-27 Besluit naamgeving openbare ruimte Onderborden 4 straten en een fietspad Rittenburg

de Faam | 2018 | | pagina 9