Het is mooi wonen in Middelburg Asfaltonderhoud Walensingel en Looierssingel Extra ophaaldagen restafval Arnemuiden Noord Verkeersmaatregelen bij ring- en sjezenrijden Dit jaar geen inzameling taxus snoeisel op de Zeeuwse milieustraten Parkeerterrein Oude Veerseweg afgesloten OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Er zijn op dit moment veel ontwik kelingen op het gebied van bouw in Sint Laurens. Twee bedrijven in Sint Laurens hebben al vele jaren de wens om een schuur te bou wen. Loonwerkersbedrijf Brasser voor de stalling van de machines en familie Nijpjes voor het bouwen van een paardendressuurstal. Dit was nooit mogelijk volgens het bestemmingsplan. De gemeente had daar namelijk plannen voor woningbouw, maar deze plannen zijn nu aangepast. De gemeente wil minder huizen bouwen dan gedacht. Daarnaast zijn er ook verzoeken van burgers om een huis te bouwen met de mogelijk heid om een paard te houden achter de woning. Het is mooi te constateren dat Sint Laurens en omgeving een geliefde woonom geving is. De huidige bewoners ontvangen briefjes in de bus, waar in wordt gevraagd of ze bereid zijn hun woning te verkopen. Woningen worden snel verkocht, zelfs boven de vraagprijs. Ten slotte hebben de inwoners van Sint Laurens aan gegeven behoefte te hebben aan levensloopbestendige- of senioren woningen. De plannen van de gemeente pasten eerder niet bij de plannen van de bedrijven. We mogen trots zijn dat alle bovenstaande plannen samen met de inwoners van Sint Laurens mogelijk worden. Deze zijn nu vormgegeven in één ontwik- keivisie. Als CDA waren we dan ook blij met het aan ons voorge legde raadsvoorstel. Uit het bovenstaande blijkt dat je samen tot mooie plannen kunt komen. Een mooi voorbeeld. Ella Poppe CDA Middelburg In september en oktober wordt er gewerkt op de Walensingel en Looierssingel. De verharding op de Walensingel en Looierssingel is toe aan groot onderhoud. We gaan het asfalt vervangen. Het asfaltonderhoud vindt plaats vanaf het Seisplein tot het kruispunt met de Zandstraat -Langevielebuitenbrug. Gelijktijdig met deze werkzaamheden wordt het kruispunt Looierssingel- Armeniaans Schuitvlotstraat aangepakt. De rechtsafstrook richting Armeniaans Schuitvlotstraat vervalt. Hierdoor wordt de rijbaan van de Looierssingel en Walensingel versmald en wordt de oversteek voor voetgangers (zebra) korter. Planning Het asfaltonderhoud staat gepland in september en oktober. Omwo nenden ontvangen 1 week voor de werkelijke start van de uitvoering een brief met hierin gedetailleerde informatie over de planning, werk tijden en de contactpersonen. Heeft u vragen of opmerkingen dan kunt u contact opnemen met Pascal Geldof op telefoonnummer (0118) 67 56 81. U kunt ook een e-mail sturen naar p.geldof@middelburg.nl. Informatie over de werkzaamhe den kunt u ook lezen op www.middelburg.nl/asfaltonder- houd. Daar vindt u ook de omlei- dings- en werktekeningen. Donderdag 19 juli en donderdag 9 augustus worden in Arnemuiden Noord ook de restafvalcontainers ge leegd. De aanhoudende warmte zorgt voor stankover last rond de containers. Om de reguliere ophaalperi- ode van 4 weken te overbruggen zijn er daarom twee extra dagen ingelast. De inwoners van Arnemuiden Noord ontvangen een brief van de gemeente. Het ring- en sjezenrijden ter gelegenheid van de le Folkloris tische Dag op en rond het Abdijplein wordt dit jaar gehouden op donderdag 12 juli. Het evenement heeft gevolgen voor het verkeer en het parkeren. Verkeer De paarden met sjezen rijden de route: Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koorkerkhof Abdijplein. Op het Abdijplein wordt op één ringrijbaan zonder sjees de ring gestoken. De genoemde straten worden, voor zover nodig voor het verkeer afgesloten. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat in de volgende straten het (doorgaand) verkeer op 12 juli gestremd is: Balans Bo- gardstraat Bachtensteene Walplein Nieuwe Kerkgang Koorkerkstraat Reigerstraat Korte Giststraat. De Bleek wordt opengesteld voor éénrichtingsver keer vanaf de Zuidsingel. Parkeren Parkeren is niet mogelijk langs de genoemde sjezenroute vanaf woensdag 11 juli 18.00 uur tot met donderdag 12 juli 19.00 uur. Op het Walplein is parkeren niet mogelijk op donderdag 12 juli tot 19.00 uur. De 2e Folkloristische Dag, de grote ringrijderij om het Zeeuws kampioenschap op het Molenwa ter, is dit jaar op donderdag 16 augustus. Voor het eerst sinds jaren wordt op de Zeeuwse milieustraten geen taxus snoeisel apart ingezameld. Het snoeisel, dat de basisgrondstof voor chemotherapie bevat, wordt dit jaar niet meer opgehaald door de gespecialiseerde bedrijven in opdracht van de farmaceutische industrie. Er is dus geen afzet mogelijk, waardoor gescheiden inzameling is gestaakt. De afgelopen jaren werd taxus snoeisel apart ingezameld op de milieu straten en opgehaald door een gespecialiseerd inzamelbedrijf. Dit inzamelbedrijf is hiermee helaas gestopt, omdat de farmaceutische industrie vanaf dit seizoen wil weten waar het snoeisel precies vandaan komt. Bronvermelding is een belangrijke eis en daar kan op collectieve inzamelpunten zoals de milieustraten volgens het inzamelbedrijf niet aan worden voldaan. Ondersteuning goede doelen Met de vergoeding die voor de aparte inzameling voor taxus snoeisel werd ontvangen konden Zeeuwse gemeenten een lokaal goed doel met betrekking tot kankerbestrijding ondersteunen. Die vergoeding is doordat er geen aparte inzameling meer mogelijk is helaas komen te vervallen. In verband met de City of Dance mag er op het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg van donderdag 12 juli 18.00 uur tot en met maandag 16 juli 07.00 uur niet geparkeerd worden. Op maandag 23 juli van 08.00 uur tot en met 15.00 uur is het verboden om op het parkeerterrein te parkeren in verband met het uittekenen van de plaatsen voor de kermiswagens. Dit verbod geldt ook voor de camperparkeerplaatsen In de periode van maandag 30 juli vanaf 07.00 uur tot en met zaterdag 11 augustus 24.00 uur is het eveneens verboden om op dit parkeerter rein te parkeren. In deze periode wordt dit de standplaats voor de kermiswoonwagens. Op bovengenoemde dagen is de wegsleepregeling van kracht. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Duke Ellingtonstraat 46, Duke Ellinglon- sfraat 93 t/m 103 (oneven nrs.) en Louis Armstrongsfraat 52 t/m 96 (even nrs.), Lange Noordstraat 41Rittenburg fase 2, Sportlaan 112 Verleende omgevingsvergunningen Albert Aylerstraat 6, Albert Aylerstraat 10, Briandlaan 2, Cordeschuit 7 (Arnemuiden), Cordeschuit 9 (Arnemuiden), Korte Delft 4, Lange Noordstraat 41Noordweg 201 Poproute 90 Kennisgeving verlengde beslistermijn Zeekraal 18 (Arnemuiden) Verkeersbesluit Gehandicaptenparkeerplaats Noordweg 84 Aanpassing reglement burgerlijke stand Per 9 juli 2018 is het mogelijk om op zondag tussen 10.00 en T6:00 uur op een eigen gekozen locatie te trouwen. Anterieure overeenkomst Burgemeester en wethoudets van Mid delburg maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 6.24, lid 3 van de Wst ruimtelijke ordening (Wro) bekend dat zij op 25 juni 2018 een anterieure overeen komst als bedoeld in artikel 6.24, lid 1 van de Wro hebben gesloten voor de locatie Mortierepolder 2,4339 PL Nieuw- en Sint Joosland, kadastraal bekend GEMEENTE MIDDELBURG, SECTIE X, NUMMER 2913. Een anterieure overeenkomst is een over eenkomst die door een initiatiefnemer voor een ruimtelijke ontwikkeljng en Gemeente Middelburg wordt ondertekend alvorens de gemeenteraad casu quo het college van burgemeester en wethouders een besluit neemt over de vaststelling van een plano logische maatregel. Tegen de anterieure overeenkomst kunnen geen zienswijzen of bezwaren worden ingediend en staat geen bezwaar of beroep open. Een zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomst ligt van 12 juli 2018 tot en met 23 augustus 2018 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor van Gemeente Middelburg.

de Faam | 2018 | | pagina 9