Voormalig presentator achter de 90's draaitafel Kwart eeuw op het strand Bert van Leerdam oefent nog even in zijn achtertuin voor hij los gaat op City of Dance. Motorcross Aagtekerke Proefles Kendo in Middelburg Snelschaak- en damtoemooi DJ BERT VAN LEERDAM DRAAIT ZONDAGMIDDAG OP CITY OF DANCE FESTIVAL IN MIDDELBURG De Faam WOENSDAG 11 JULI 2018 GEWELDIG OM OP MIJN LEEFTIJD (62) TUSSEN DE JEUGD TE STAAN DRAAIEN WALCHEREN SPORT Was City of Dance in het begin een groot feest in het centrum van Middelburg, tegenwoordig speelt het zich af in een wei land aan de Oude Veerseweg, net buiten de stad. MIDDELBURG - Klinkende na men staan er op de kleurrijke flyer en de website van het driedaagse festival. Dan ineens valt je oog er op... DJ Bert van Leerdam. Dat vraagt om uit leg want wij kenden hem toch voornamelijk als radiopresen tator bij Omroep Zeeland, dag voorzitter en mediatrainer. maar zeker ook de jongeren.' Bert heeft er zin in. "Ik heb jaren overal als DJ ge draaid, in 1972 ben ik begon nen in de Soos in Serooskerke." heb je minder parkeerproble men dan in de stad. Misschien hebben sommige mensen zich tijdens de Streetparade wel gestoord aan de wat luchtig geklede dames op de wagens. Wat mij betreft hoort dat bij zo'n festival. Je kunt niet met de plaatselijke drumband aan-r^ komen, al zijn ze nog zo leuk om naar te kijken. Een festival is feest en dat moetje vieren. De line-up van City of Dance mag er weer zijn. Onder an dere Isabel Provoost, Mental Theo, Kris Kross Amsterdam en The Partysquad treden op. zegt Bert "Daarna in De Piek, Mecano, Schuttershof, Film by the Sea en nu op City of Dan ce. Leuk dat men mij gevonden heeft. Stiekem hoop ik dat ik er het uitgaansvolk van vroe ger ook weer tegenkom. City of Dance is een fantastisch festi val. Qrganjsator Martin Priem heeft liedgoed voor elkaar. Ik vind het aan de ene kant wel jammer dat'het, afjgezien van de Streetparade zich verder al lemaal buiten de stad afspeelt Aan de andere kant is het wel een stuk gemakkelijker te be reiken aan de Veerseweg en Het City of Dance Festival wordt gehouden van vrij dag 13 juli tot en met zon dag 15 juli aan de Oude Veerseweg iso in Middel burg. Meer info over tickots en de line-up vindt je op: v 'ww.cityofdancefcsti- val.nl Breed lachend doet Bert zijn voordeur open. En je valt er gelijk lekker in: de muziek uit de tijd van - laten we zeggen toen ik nog jong was - schalt door zijn woonkamer. Faith less, Anouk, The Cure, Meat Loaf, Coldplay, Simple Minds, Prince, wie kent ze allemaal niet. "Heerlijk he, lekker tijd loos want iedereen zingt het mee, de wat oudere bezoeker OOSTKAPELLE - De Dam- en Schaakclub Oostkapelle ver zorgt op donderdag, 19 juli 2018 voor de 33e keer het traditione le zomertoernooi. Het toernooi wordt gehouden in een zaal van de Zionskerk, Duinweg 36a te Oostkapelle. De inschrijving start om 18.30 uur en sluit om ig.oo uur. Na de indeling van de partijen beginnen we direct daarna met de wedstrijden. Het toer nooi is vooral bestemd voor de thuisspelers, vakantiegangers en clubspelers in de provincie. Iedere dammer of schaker is welkom op die avond! Het inschrijfgeld bedraagt: 5,00 per persoon. Is men ech ter jonger dan 15 jaar dan be draagt het inschrijfgeld 3,00 per persoon. Er zijn dit jaar ook weer vele kleine prijzen te winnen. Er is voldoende par keergelegenheid aanwezig. Kom tijdig, want om 19.00 uur wordt de inschrijving gesloten. AAGTEKERKE - MC de Peke- linge houdt vrijdag 27 juli voor de 28e keer de internationa le motorcross in Aagtekerke. Klassen die aan de start ver schijnen zijn: 50CC, 65CC (kleine en grote wielen), 85CC (kleine en grote wielen), enduro, local heroes, veteranen, 125CC, 250CC en 500CC. Nieuw in het programma is de damesklasse. De trainingen start om 11.00 uur. De eerste wedstrijd begint om 13.15 uur. Voor de jeugd is er om 17.00 uur een fietscross op de baan. De rijdersvoorstelling van de superfinale vindt plaats om 20.25 uur. In de superfinale ne men de eerste tien rijders uit de 500CC, de eerste tien rijders uit de 250CC, de eerste acht rij ders uit de 125CC, de eerste drie rijders uit de veteranenklasse en de eerste twee rijders uit de enduroklasse deel. Het circuit bevindt zich op de hoek Pekelingseweg-Aagte- kerkseweg aan de doorgaan de route tussen Grijpskerke en Aagtekerke. Na de wedstrijd speelt de band Anderkower. MIDDELBURG - Heb jij lef, kan je tegen een stootje en ben je 14 jaar of ouder? Dan is kendo iets voor jou! Kendo kan om schreven worden als Japans schermen en wordt beoefend in traditionele Japanse kleding en harnas. Een proefles volgen kan bij Budo Vereniging Nami Kai. De proeflessen vinden op don derdagen in september plaats in gymzaal De Sprong in Mid delburg. De data: 6,13,20 en 27 september van 19.00 tot 20.00 uur. Voor meer informatie kijk op www.namikai.nl, of geef je op via info@namikai.nl. Meer info: mcdepekelinge.nl. Marjan de Wilde uit Vlissingen heeft er een kwart eeuw opzitten bij haar strandhuisje op het Vlissingse strand. Meer dan 25 jaar genieten van de Zeeuwse kust en alles wat er zoal voorbij komt tijdens een gezellige dag bij het strandkotje vlakbij strandpaviljoen Panta Rhei. Wij hebben altijd hetzelfde hokje. Bij het boeken vraag ik nooit wat. De rekening komt en alles- f blijft hetzelfde. Er zijn wel eens mensen die aangeven dat ze liever een ander huisje willen. Dan komt er verandering", vertelt de Vlissingse strandliefhebster. VLISSINGEN - Het is zaterdag middag en de zon schijnt er op los. Dus is er leven bij de rij strandhuisjes in Vlissingen. Marjan: "Dit is altijd ons plek je geweest. Mijn man Jan is nu aan het werk. En is er ook bij, als hij vrij is." En: "Ik kom hier voor de rust, de prettige sfeer en het uitzicht. "Even later: "Moet je eens kijken, je kan hier de overkant zien van de Westerschelde." Ze zwemt, leest, doet spelletjes met de kinderen. De Wilde heeft in de loop van de jaren bijzondere dingen meegemaakt. Ook een keer minder positief. "Ik was 's avonds om half zeven nog gaan zwemmen en veel men sen waren naar huis. Opeens zag ik drie zigeuners achter het gordijn in het strandhuis je. Van schrik schreeuwde ik naar ze. En toen gingen de drie er zonder buit vandoor." Ook hele leuke momenten zijn er. "Zoals op die zondag toen wij hutje mutje bij elkaar zaten en iemand video-opname kwam maken. Dat was een feest. En later zagen wij onszelf terug op YouTube."

de Faam | 2018 | | pagina 21