0 Nü 25% korting" Geniet van een stralend interie op showroomartikelen s Kennisgeving/bekendmaking Net op zee - Borssele besluiten fase 2b (gerelateerd aan de werkplannen voor de kabels) W:Ï0> V A woensdag li juli 2018 De Faam wo on experts Je interieur is een weerspiegeling van je persoonlijkheid. Wil je je interieur updaten? Kom langs bij Binnenuit Meubelen en ontvang 25% korting op alle showroommodellen! Dus 25% korting op zitbanken, fauteuils, hoekers, eetkamertafels, vloerkleden en meer. Wees er op tijd bij, want weg is weg. Van vrijdag 13 juli 2018 tot en met vrijdag 24 augustus 2018 liggen de besluiten ter inzage voor het project Net op zee - Borssele fase 2b (werkplannen gerelateerd voor de kabels). Fase 2b betreft de hieronder in deze kennisgeving genoemde vijf besluiten. Belanghebbenden die een zienswijze hebben ingediend op de ontwerp besluiten kunnen beroep instellen. 100 woonmerken Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 5614 82 binnenuit.nl persoonlijk woonaavies 9.000m2 inspiratie Legenda 380 kV hoogspannirttxtation Borasele (J) Platforms TentioT 220 KV Exportfcabds ~1 Ksvcb wifvdgcbiod Bcrssda r De volgende vijf besluiten liggen ter inzage: 1Wet natuurbescherming; goedkeurings- en wijzigingsbf sluit Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. 2. Goedkeuringsbesluit Werkplan kabels Rijkswaterstaat. 3. Goedkeuringsbesluit Maatregelen Scheepvaart kabels Rijkswaterstaat. 4. Goedkeuringsbesluit Calamiteitenplan kabels Rijkswaterstaat. 5. A. Afwijking gronddekking kabels watervergunning Rijkswaterstaat. B. Wijziging watervergunning Rijkswaterstaat. De ontwerpbesluiten gerelateerd aan de werkplannen voor de kabels en platforms hebben gezamenlijk van 9 februari 2018 tot en met 22 maart 2018 ter inzage gelegen. Op de ontwerpbesluiten gerelateerd aan de werkplannen voor de platforms zijn geen zienswijzen ingediend. Op de ontwerpbesluiten gerelateerd aan de werkplannen voor de kabels zijn 3 unieke zienswijzen en één reactie van overheden ingediend. De beantwoording hierop is in een Nota van Antwoord meegenomen, die bij de terinzagelegging van de besluiten voor de werkplannen voor de kabels is gevoegd. De besluiten gerelateerd aan de werkplannen voor de kabels worden op donderdag 12 juli 2018 door de minister van Economische Zaken en Klimaat bekendgemaakt door toezending aan de aanvrager. De besluiten worden bekendgemaakt door aankondiging in de Staatscourant en in regionale huis-aan- huisbladen. Waar kuntu de stukken inzien? U kunt de besluiten en andere onderliggende stukken van vrijdag 13 juli 2018 tot en met vrijdag 24 augustus 2018 digitaal inzien op www.bureau-energieprojecten.nl. Op papier kunt u deze stukken bekijken in dezelfde periode tijdens de reguliere openingstijden in het gemeentehuis Borsele, Stenevate io, Heinkenszand. Hoe kunt u beroep indienen? Belanghebbenden die een zienswijze hebben ingediend op een ontwerpbesluit kunnen tegen dat besluit beroep instellen bij: Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van Sta;e Postbus 20019 2500 EA Den Haag De termijn voor het indienen van een beroepschrift is zes weken en stan de dag nadat de besluiten ter inzage zijn gelegd. Dit betekent dat het indienen van een beroepschrift mogelijk is van zaterdag 14 juli 2018 tot en met vrijdag 24 augustus 2018. Een belanghebbende aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat hij geen zienswijze heeft ingediend op het ontwerp van het desbetreffende besluit kan ook beroep instellen. Op de besluiten is hoofdstuk 1, afdeling 2 van de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent dat u in het beroepschrift moet aangeven welke beroepsgronden u aanvoert tegen het besluit. Zonder beroeps- gronden wordt uw beroep niet-ontvankelijk verklaard. Na afloop van de indieningstermijn kunt u geen nieuwe beroepsgronden meer aanvoeren. Wij raden u aan in het beroepschrift te vermelden dat de Crisis- en herstelwet van toepassing is. Het beroepschrift moet ondertekend zijn en ten minste de volgende onderdelen bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de datum van ondertekening; - een omschrijving van het besluit waartegen u in beroep gaat; - de redenen waarom u het niet eens bent met het besluit. U stuurt uw beroepschrift naar de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. We verzoeken u vriendelijk om een kopie van het beroepschrift te sturen aan: Ministerie van Economische Zaken en Klimaat T.a.v. directie WJZ (D-passage 2) Postbus 20401 2500 EK Den Haag Voor het indienen van een beroepschrift moet u griffierecht betalen. Nadat u het beroep heeft ingediend, laat de Raad van State u weten hoeveel dat precies is en wanneer en hoe u dat moet betalen. Wiltu meer weten? Meer informatie over de besluitvorming van het project Net op zee - Borssele vindt u op: www.bureau-energieprojecten.nl. Heeft u naar aanleiding daarvan nog vragen? Dan kunt u bellen met Bureau Energieprojecten: 070 - 379 89 79. Informatie over het project zelf kunt u vinden op de TenneT-website onder www.netopzee.eu/borssele. Wat gaat er gebeuren? TenneT is voornemens om een net op zee te realiseren. De windturbines van windenergiegebied Borssele zullen hierop worden aangesloten. De totale capaciteit van de aansluiting bedraagt 1.400 MW. Waarom is dit project nodig? Door het gebruik van olie, kolen en aardgas warmt de aarde op en verandert ons klimaat. Om dit tegen te gaan, stapt Nederland over op schone energie uitwind, zon en aardwarmte. Voor deze overstap zijn aanpassingen aan ons elektriciteitsnet nodig. Daarom legt overheidsbedrijf TenneT een nieuwe hoogspanningsverbinding aan tussen windparken op de Noordzee en de kust van Zeeland. Het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat bepaalt waar het tracé van dit net mag komen en waar het net op zee aansluit op het hoogspanningsnet op land. Hoe gaat de besluitvorming? Voor de besluitvorming over dit hoogspanningsnet op zee moet een inpassingsplan worden gemaakt. Het inpassingsplan en een aantal andere besluiten die voor het project nodig zijn, worden voorbereid in één gecoördineerde procedure, de zogenoemde rijkscoördinatieregeling. De minister van Economische Zaken en Klimaat coördineert deze procedure. Gemeenten, provincie(s), omwonenden en andere belang hebbenden worden nauw betrokken bij de besluitvormingsprocedure. Welke procedure wordt gevolgd? Om dit project mogelijk te maken is op 7 juli 2016 een inpassingsplan vastgesteld door de toenmalige ministers van Economische Zaken en van Infrastructuur en Milieu. Ook zijn onder de rijkscoördinatie regeling verschillende vergunningen verleend, waaronder een watervergunning, een vergunning op grond van de Natuurbeschermingswet, een omgevingsvergunning en een ontheffing Flora- en faunawet. In de verleende vergunningen zijn voorschriften opgenomen waarvoor een nadere uitwerking nodig is met betrekking tot de aanleg en het onderhoud van de kabels. In specifieke werkplannen is dit nader uitgewerkt. De werkplannen worden getoetst op uitvoerbaarheid. De volgende aanvragen en werkplannen liggen ter inzage: 1Werkplan kabels. Dit plan gaat in op de wijze van uitvoering van de aanleg- en beheerswerkzaamheden van de kabels. 2. Plan van aanpak Maatregelen Scheepvaart kabels. Dit plan bevat de maatregelen die worden genomen om hinder voor scheepvaart tijdens de installatie van de kabels te beperken. 3. Calamiteitenplan kabels. Dit plan geeft een overzicht van wat te doen bij denkbare calamiteiten en bevat de benodigde contactgegevens ter voorkoming van vertraging bij calamiteiten.

de Faam | 2018 | | pagina 20