0 Theateravonturen 1793 Verschillen in stoeptax bij Zeeuwse gemeenten Groot Reformatiekoor gaat weer van start 'De linkerhand komt omhoog en omdat het hout is gesneden in de vorm van een geopende hand ziet het er bijna uit alsof hij het dichtstbijzijnde gezicht een oorvijg,geeft' Vrijwilligere boswachters De Faam WOENSDAG 11 JULI 2018 THEATER BQEK VD WEEK - i- -H*! Beleven, ontdekken, kortom alles wat een theateravondje uit zo leuk maakt, tegen een heel kleine prijs. Wanneer u theatervriend wordt van TaZ geniet u van de maximale korting én krijgt u ook nog eens een gratis voorstelling én (in De Verwachting) een heerlijk kopje koffie of thee vooraf. De supergezellige nazit met de artiesten, de overheerlijke bitterballen, niets RITTHEM - Peter en Esther de Neef van TaZ over de geboekte theateravonturen: "De cabaretfestival-edities le veren ieder jaar de beste nieu we cabaret-lichtingen. Een leuker avontuur voor come dy- en cabaretliefhebbers kun nen wij ons niet voorstellen. Daarom halen wij jaarlijks de Cameretten Finalistentournee naar Zeeland. Renate Reijnders kreeg landelijke bekendheid als comédienne in het caba ret-duo Reijn Goed. In het Liefdescollege op Valentijns dag (14 februari) vertelt Rena te op dolkomische wijze alles over de liefde. Nabil vinden we een fenomeen. Ras-enter tainer, innemende comedian, zanger, muzikant, kortom een alleskunner. Een avondje ca baret 4.0! Winnares Cameret ten 2017 Janneke de Bijl komt met haar eerste avondvullen de programma. Verwacht veel droogkomische humor a la Paulien Cornelisse of Brigitte Kaandorp." Meer weten over data en locaties: theatersaanzee.com I793 is een debuut zoals je zelden tegen komt. Een boek voor de liefhebbers van spannende geschiedenis. Zoals de titel al doet vermoeden speelt het boek zich af in het jaar 1793. De Zweedse koning is gek, er is een soort machtsvacuüm. Corrupte politici grijpen hun kans. Verder is men in Stockholm, waar het boek zich af speelt, bang dat de Franse Revolutie overslaat naar Zweden. Duistere steegjes en gore kroegen vormen het decor. Inspecteur Cecil Winge onderzoekt een gruwelijke moord. Een li chaam zonder ledematen wordt opgevist uit het water. Wie is dit slachtoffer, en waarom is hij zo gruwelijk verminkt? Geweld wordt in dit boek niet geschuwd. Hoofdpersoon Winge heeft bo vendien tubercolose en weet dat hij nog maar kort heeft te leven. Koste wat kost wil hij zijn laatste zaak oplossen. Hij wordt hierbij geholpen door tuchtwacht Cardell. "Als de eerste klap valt begrijpen ze niet wat er gebeurt. De lin kerhand komt vanaf zijn middel omhoog en omdat het hout is gesneden in de vorm van een geopende hand ziet het er bijna uit alsof hij het dichtstbijzijnde gezicht en oorvijg geeft" Auteur Niklas Carl Bosson Natt och Dag behoort tot één van de oudste adellijke families van Zweden. Zijn eigen familie is verbonden met de Zweedse geschiedenis, ledereen die heeft genoten van "Het Parfum" van Süsskind zal dit boek ook waarderen. Niklas Natt Och Dag: 1793, uit geverij Prometheus. WIN DIT BOEK Boekhandel Het Paard van Tro- je stelt het besproken boek be schikbaar voor verloting onder de lezers van deze krant. Wil je meeloten? Stuur dan een e-mail naar redactie.faam@ persgroep.nl met als onder werp '1793'. Wie weet wordt jij de gelukkige. Dé winnaar van President Ver mist, het boek dat we vorige week mochten verloten van boekhandel De Koperen Tuin, is gewontoen door Andien Goense-Bal. KWADENOAMME - Na tuurmonumenten is op zoek naar vrijwillige bos wachters voor natuurge bied Zwaakse Weel. Als vrijwillige boswachter verzorg je de voorlichting aan het publiek en houd je toezicht in de natuurge bieden. Met de aanstelling van een vrijwillig bos wachter wil Natuurmo numenten meer zichtbaar zijn. "Als gastheer, maar ook om een extra oog- je in het zeil te houden", vertelt boswachter Paul Begijn. De functie is erg afwisselend. Gedurende een dagdeel loop je door natuurgebied Zwaakse Weel en ben je het aan spreekpunt voor de be zoeker. Paul Begijn: "Je verstrekt aGtuele informa tie over het natuurgebied aan (potentiële) bezoekers en draagt bij aan een po sitief imago van Natuur- monumenten. Je houdt toezicht op een juist ge bruik van de gebieden en spreekt mensen aan op hun gedrag, of je schakeft een BOA-boswachter in." Geïnteresseerd? Stuur een mailtje naar NMzeevolk@ natuurmonumenten.nl Het Groot Reformatiekoor is een gemengd koor onder leiding van Martin Zonnenberg. FOTO: M. Terlouw utuic verscnwen in ae Kosten van het plaatsen van een container voor de deur. In Middelburq kost het ie niets. In Veere ruime 80 euro. Zeeuwen die een gehuurde container op de openbare weg willen plaatsen, zijn in sommige gemeenten een stuk duur der uit dan in andere gemeenten. Dit jaar maakt de helft van de Zeeuwse gemeenten gebruik van een 'stoeptax'. In de an dere gemeenten is het plaatsen van een container kosteloos. Dit blijkt uit onderzoek van Afvalcontainershop.nl, dat deze tarieven van alle Nederlandse gemeenten in kaart bracht. ZEELAND - Uit de onderzoeks resultaten blijkt dat er bij zes Zeeuwse gemeenten geen kosten in rekening worden ge bracht voor het plaatsen van een container op de openbare weg. Het gaat om Tholen, Ter- neuzen, Kapelle, Borsele, Mid delburg en Noord-Beveland. In alle andere gemeenten zijn wel kosten verbonden. Met grote prijsverschillen. Van 26,30 euro in Hulst tot 82,80 euro in Vee- re. Voor het plaatsen van een container voor een periode van 14 dagen bedragen de kosten in Zeeland gemiddeld 28,75 en dat is ruim onder het landelijk gemiddelde van 35 euro. In het onderzoek is gekeken ook gekeken naar de provinci ale verschillen. Inwoners uit de provincie Noord-Holland blij ken met een gemiddeld tarief van 56,85 euro het duurste uit te zijn. Groningers betalen met een gemiddeld tarief van 6,85 euro het kleinste bedrag aan stoeptax. GOES - Na de zomer 2018 gaat het Groot Refbrmatiekoor van start voor het derde jaar. Het Groot Reformatiekoor is een gemengd koor onder leiding van Martin Zonnenberg dat ook in 2018 diverse composi ties ten gehore hoopt te bren gen die gerelateerd zijn aan de reformatie en aan Maarten Luther. Er wordt het komende jaar onder andere gezongen in de St. Joriskerk te Amersfoort en de Grote Kerk te Dordrecht en in 2019 weer in de Doelen te Rotterdam. In Amersfoort zingen we samen met het Soli Deo Gloria van Jaap Kramer en in Dordrecht met het Chr. Slie- drechts Mannenkoor Ichthus. Het Groot Reformatiekoor zingt een repertoire dat geschikt is voor een groot koor in vier repetities. Voor het nieuwe seizoen komt er 100 procent nieuw repertoire met psalmen uit verschillende landen en culturen (Taizé, Duistland, En geland, Israël) aangevuld met hartverwarmende en nieuw gecomponeerde liederen én een knipoog naar klassiek. Vanaf de leeftijd van 15 jaar is iedereen welkom. Voor dit project is het koor op zoek naar koorleden. Een van de repeti tielocaties is in Goes, onder lei ding van Jolanda van de Wege. De leden ontvangen een map met gedrukte muziek en een oefen cd met de zangpartij erop. Hierdoor is thuisstudie ook mogelijk. Opgeven kan via de site reformatiekoor.nl.

de Faam | 2018 | | pagina 19