O Mika Mathia staat solo zijn mannetje in BEKC I Doe je tegoed aan lekker Formule 1 kijk I I 1 The Aadams Family I Kies voor 6 maanden gratis Ziggo Sports i m BROAOm T MUSICAL CQMEDY Bij Alles-in-1 Premium eerste U maanden per maand delta.nl/zomeractie WOENSDAG 11 JULI 2018 De Faam T.r.r' I 'J-', üM r" Een macaber humoristische musicalbeleving! T ickets vanaf 47, - Het mooiste aanbod voor een avondje uit! SEROOSKERKE - Mika Mathia begon pas zes jaar geleden met karten maar geldt niette min als nationale topper in da sport. De negentienjarige rijder uit Serooskerke won zater dag in Venray de vierde ronde van het endurance-kampioen- schap BEKC. Wat de prestatie nog knapper maakte: hij vol bracht de tweeuursrace in zijn eentje waar de meeste andere teams met twee rijders per kart streden. "Ik ben zeker tevreden. Als ik vanaf nu steeds podi umplaatsen blijf pakken, denk ik dat de top drie in de eind stand erin zit", zei Mika, die nu derde staat in de tussenstand. "En misschien is zelfs de winst nog mogelijk." Dat hij alleen rijdt in plaats van in een team van twee hoeft het niet per se moeilijker te maken stelde hij. "Als je het vaker hebt gedaan, valt het best mee. Je hebt ook geen extra gewicht nodig bij een pitstop als je teamgenoot lichter is bijvoorbeeld. Je kunt makkelijk veel meters maken." Dat de nieuwe baan in Venray een technische, listige baan is, was voor Mika geen probleem. "Ja, het is een relatief zware baan met best wat putten in het wegdek waardoor je hard in je stoel wordt gedrukt. Dat maakte het voor je lichaam best zwaar, maar ik houd wel van een uitdaging." Dat Mika vooraan rijdt in het BEKC-kam- pioenschap is voor hem uiteraard een aangename ge waarwording. Zeker ook om dat hij bezig is aan zijn tweede seizoen als outdoorrijder. Daarvoor reed hij vier jaar lang competitie op indoorbanen. Hij werd Pools en Belgisch kampi oen indoor en werd derde op het WK in Italië bij de Junioren. Zes jaar geleden begon hij met karten op de indoorbaan van Middelburg op uitnodiging van een vriend van zijn vader. "Ik vond het al snel zo leuk dat ik erin verder begin ge gaan", aldus Mika. Tot en met 2016 reed hij indoor. Vorig jaar maakte hij de overstap naar outdoorwedstrijden. Van een kennis nam hij een kart over en begon vervolgens in de Se niorenklasse met wedstrijden rijden in het GK4-kampioen- schap en in het clubkampi oenschap van de kartbaan in Strijen. In eerste instantie deed hij dat als rijder van Kart Centre Roosendaal, een paar maan den later stapte hij over naar PdB Racing. Hij werd in zijn eerste jaar prompt tweede in de Grand Prix van Strijen en tweede in het Zuid-Hollands kampioenschap. Voor dit jaar Mika Mathia uit Serooskerke in actie tijdens de kartwedstrijd in Venray. besloot de rappe Zeeuw zowel sprint- als enduranceraces te rijden. Een keuze waar hij geen spijt van heeft. "Alleen hadden we tijdens de vorige race me chanische pech." Komend theaterseizoen is de Nederlandse bewerking van de Broadway hit-musicalTHE ADDAMS FAMILY de grootste reizende productie. Met een absolute sterrencast, live orkest, prachtige decors en spectaculaire effecten mag u deze macaber humoristische musical niet missenl Vanaf november te zien in diverse theaters in Nederland Bestel uw tickets op ad.nl/addams U

de Faam | 2018 | | pagina 16