t Prikkelbare Darm Syndroom II 1 op de 5 Nederlanders heeft er last van O P ommelmarkt Jeu de Boules Expositie in Brandspuithuis Vliegveld gaat duurzaam Oostkapelse Dag is anders FabLab vaker open Koopzondagen Avondconcert Taalactiviteiten in de zomer Swan Market aan Zee e Faam WOENSDAG 11 JULI 2018 a/ALCHEREN kort Feiten over terugterenrïe darmklachten: r Dit zeggen gebruikers: MIDDELBURG - Op zaterdag 14 juli wordt in de hal en op de banen van Club Jeu de Bou les aan de Koudekerkseweg 139/141 te Middelburg weer een grandioze rommelmarkt gehouden. Al vele jaren is dit een van de meest drukbezoch te en gezelligste rommelmark ten van Zeeland. Met meer dan 1000 bezoekers een ongekend succes. De opbrengst gaat in zijn geheel naar de inrichting van het nieuwe clubhuis. U kunt Club Jeu de Boules Mid delburg vinden op de Kouder- kerkseweg 139 te Middelburg. Het hek gaat om 9.30 uur open voor bezoekers en de markt duurt tot ongeveer 15.00 uur. De bar is geopend en daar kan de inwendige mens versterkt worden. De toegang is 1,= per persoon; dit is tevens een lot voor de verloting. Kinderen gratis. Wilt u meer weten? Kijk dan op www.cjbm.nl SEROOSKERKE - Verkleed als brandweerman langs de glij- paal omlaag suizen om ver volgens achter het stuur van een grote brandweerauto plaats te nemen. Dat kan tij dens de schoolvakantie van dinsdag tot en met zater dag van 13.00 tot 17.00 uur in Het oude Brandspuithuis in Serooskerke diverse activitei ten. Naast de reguliere the ma's over de Archeologische vondsten waaronder de spec taculaire Goudvondst in 1966 en het thema Rouw, kan mo biel erfigoed van de Brandweer bezichtigd worden en is er een brandweerspel en speurtocht voor de jeugd. Er staat zelfs een ambulance binnen. De oude politieauto wordt er ook bij betrokken, er moet namelijk een boef gezocht worden. ARNEMUIDEN - Vliegveld Midden Zeeland heeft een dak beschikbaar gesteld voor het plaatsen van zonnepanelen. Het gaat om vierhonderd vier kante meter dat de komende vijftien jaar gebruikt mag wor den als Postcoderooscoöpera- tie. Door deel te nemen in een Postcoderooscoöperatie plaats je gezamenlijk zonnepane len op eendak van een ander, met als voordeel, datje via een fiscale ruling alle energiebe lasting tot maximaal 10.000 kilowatt terugkrijgt. De loop tijd van de coöperatie is vijftien jaar. Het model is zo opgezet, dat alles voor de komende vijf tien jaar verzekerd is, inclusief een opbrengstverzekering. OOSTKAPELLE - Geen week markt, toeristenmarkt of bra derie. De Oostkapelse Dag is anders dan anders. Een dag die bol staat van de activiteiten. Met ruim tachtig deelnemers en jaarlijks meer dan 10.000 bezoekers. Zaterdag 18 augus tus is het zover. Alle activiteiten hebben te maken met Oostka- pelle. Inwoners laten zien wat hen boeit. Organisaties geven informatie over het dorp en de activiteiten die er plaatsvin den. Vaste onderdelen van de dag zijn een kindervrijmarkt, ringrijden, beklimmen van de Dorpskerk en bezichtiging van de Dorpskerk en Korenmolen. MIDDELBURG - Het FabLab van Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk Mn Mid delburg gaat vaker open. De nieuwe openingstijden zijn maandag van 13.00 tot 20.00 uur en dinsdag, woensdag en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tijdens deze uren kunnen be zoekers de machines zoals een 3D-printer, lasersnijder of vi- nylsnijder vrij gebruiken voor hun eigen projecten. Alleen de materiaalkosten moeten worden betaald. FabLab is een leer- en werkplek, ledereen kan er spelenderwijs kennis maken met digitale fabricage. VUSSINGEN - In de maan den juli en augustus bruist de Vlissingse binnenstad en boulevard van de activitei ten. De Vlissingse Onderne mers Centrale heeft daarom, na een enquête onder haar leden, besloten om het open stellen van het winkelgebied op deze zondagen te promo ten. Er zijn op deze zondagen volop evenementen in Vlissin- gen die veel bezoekers zullen trekken. Op het Bellamypark zijn er de nieuwe Vlissingse Vrijbuitersmarkten. Het straat theaterfestival Festival Onder stroom vindt plaats. Ook zijn er de Kermis, Zomermarkten op de boulevard en eind au gustus de Oude Visserijdagen. Een groot aantal winkels heeft alvast toegezegd om daarom op deze belangrijke evene- mentendagen de deuren te openen. OOSTKAPELLE - De Stichting Oostkapelle Cultureel houdt zes klassieke zomeravondcon certen in de Dorpskerk in Oost kapelle. Het eerste concert is 11 juli om 20.00 uur. Die avond treden Anna Badalian en Line- ke Lever op. In 20og studeerde Anna aan de Messiaen Acade- Op zaterdag 14 juli wordt in de hal en op de banen van Club Jeu de Boulesweer een grandioze rommelmarkt gehouden. FOTO: PR my te Zwolle en behaalde haar masterdiploma. Lineke Lever studeerde cum laude af aan het Utrechts Conservatorium bij pianist David Kuyken. Ga voor meer informatie naar www.zomeravondconcer- ten.com MIDDELBURG - Veel taaiaan bieders op Walcheren hebben een zomerstop. Om alle hui dige en nieuwe taalleerders toch iets in deze periode te kunnen aanbieden, trapt het Taaihuis, Walcheren op 11 juli af met taalactiviteiten tijdens de zomer. Taaihuis Walche ren verzorgt iedere woensdag van 1400 tot 15.30 uur taalac tiviteiten in ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland aan de Kousteensedijk 7, Mid delburg en in ZB| Bibliotheek Vlissingen, Spuikomweg 7, Vlissingen.Op het programma staat onder andere een taal spelletjesmiddag, Nederlandse liedjes leren begrijpen en zin gen, samen korte verhalen en nieuwsberichten lezen en een rondleiding door de Vlissing se St. Jacobskerk. Deelname aan alle activiteiten is gratis en aanmelden is niet nodig. VLISSINGEN - Zondag 15 juli is er bij De Lasloods in Vlissingen vanaf 11.00 uur Swanmarkt. Ben je ook zo'n bewonderaar van handgemaakte produc ten, richt je jouw huis graag in met de meest unieke interieur items of draag je graag kle ding gemaakt van duurzaam materiaal? Je vindt je het er allemaal! Meer dan 100 stand houders creëren een zo gevari eerd mogelijk aanbod. advertentie GEZONDHEID Circa 3,5 miljoen Nederlan ders lijden aan het Prikkel bare Darm Syndroom. We tenschappers hebben een preparaat ontwikkeld dat effectieve hulp kan bieden bij de symptomen van een prikkelbare darm. HOE EEN PRIKKELBARE DARM ZICH MANIFESTEERT Er is een hele reeks van ty pische klachten bij mensen met een prikkelbare darm. De desbetreffende personen kunnen last hebben van een opgeblazen gevoel, verstop ping of diarree, winderigheid of buikkrampen. Veel mensen met prikkelbare darm hebben slechts één symptoom, terwijl anderen last kunnen heb ben van meerdere sympto men, die afwisselend of zelfs tegelijkertijd kunnen optreden. HOE EEN PRIKKELBARE DARM ONTSTAAT Steeds meer wetenschap pers zijn van mening dat een O In toenemende mate wordt een prikkelbare darm als oorzaak beschouwd voor regel matig terugkerende darmklachten zoals een opgeblazen gevoel, verstopping, diarree, winderigheid of buikkrampen. ©In Europa heeft ongeveer een op de vijf mensen last van het Prikkelbare Darm Syndroom; in Nederland hebben er onge veer 3,5 miljoen mensen last van. ©Een behandeling metKqimea Prikkelbare Darm kon In een klinische stütSoeen significante verlichting van de frequente darmklachten aantonen. De uniek in Kijimea Prikkelbare Darm aanwezige bifido- bacteriestam B. blfidum MIMBÖ75 kon in een klinische studie aantonen, dat het als enige in staat was om naast het verlichten van de symptomen van het Prikkelbare Darm Syndroom gelijktijdig ook een verbetering van levenskwaliteit teweeg te brengen. beschadigde darmbarrière een van de oorzaken van de typische darmklachten bij het Prikkelbare Darm Syndroom is. Zij gaan ervan uit dat via de beschadig de darm barrière schadelijke stoffen en ziekteverwekkers in de darmwand binnendringen en de symptomen veroorzaken. Deze onderzoeksresultaten waren de uitvalsbasis voor de ontwikkeling van een ef fectief middel tegen symp tomen van het Prikkelbare Darm Syndroom - Kijimea Prikkelbare Darm (zonder recept via de apotheek). unieke bifido-bacteriestam (B. bifidum MIMBb75) zich di rect aan de darmwand hecht. Kijimea Prikkelbare Darm legt zich als het ware als een pleister op de darmwand. Een klinisch onderzoek heeft aangetoond dat de klachten door de prikkelbare darm bij de getroffen personen significant afnamen. De we tenschappers stelden vast dat de levenskwaliteit van de betreffende personen er ook in significante mate op vooruitging. UNIEKE BIFIDO- BACTERIE KAN UITKOMST BIEDEN Onderzoekers hebben vastgesteld dat een in Kijimea Prikkelbare Darm aanwezige en wereldwijd "Al langer heb ik last van problemen met mijn spijsvertering. In situaties met veel stress werden die nog erger. Ik was verbaasd dat ik na een week Kijimea gebruiken verbetering voelde. Weer gewoon kunnen eten zonder spijt is een geweldig gevoel." Marjolein G. Kijfmea Prikkelbare Darm is een medisch hulpmiddel. Het kan worden gebruikt nadat een arts Prikkelbare Darm Syndroom heeft vastgesteld. Afbeeldingen geïnspireerd door getroffbnon, Namen aangepast "In een tv-gids las ik over dit Kijimea-preparaat en heb een verpakking van 28 capsules aangeschaft. Na acht dagen waren mijn pijnklachten weliswaar nog niet helemaal weg, maar ze waren wel verminderd. Voor mij is dit - preparaat een prima product." Arjan K. Uitsluitend verkrijgbaar via de apotheek: J Kijimea j Prikkelbare Darm Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruikseenwijzing. KOAG/KAG approval No. 4342-0717-1110 i (Z-Index 16273222)

de Faam | 2018 | | pagina 13