Het woord aan raadslid Mehmet Kavsitli Asfaltonderhoud Walensingel en Looierssingel Wijkspreekuren gemeente en politie Ondertekening Rittenburg III Vuilniszak met ongesorteerd afval niet welkom op de milieustraten M OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Op 27 mei 2013 hebben wij de wijkvisie voor Dauwendaele vastgesteld. Hierin is een integraal toekomstbeeld van de wijk Dau wendaele geschetst. Deze visie is samen met de bewoners tot stand gekomen. Eén van de belangrijkste onderde len uit de visie is: Goede voorzie ningen! Hierbij gaat het bijvoor beeld om het vernieuwen van het winkelcentrum en het realiseren van een brede school. De inkt van de wijkvisie is na vijf jaar wel opgedroogd, maar niets daarvan is gerealiseerd. De boodschap die de winkeliers te horen hebben gekregen is dat de vernieuwbouw wederom moet worden uitgesteld. En daarbo venop raakt Dauwendaele ook zijn consultatiebureau nog eens kwijt. De aanwezigheid van dergelijke voorzieningen zijn voor de aantrek kelijkheid van een wijk van enorm belang, wij zien dat ook in de andere wijken. De winkeliers en de bewoners van de grootste wijk van Middelburg zijn het wachten op de nieuwbouw terecht beu. Als een metamorfose van de winkels niet lukt, omdat de oorzaak van de vertraging bij de vastgoedeigenaren ligt, moet haast worden gemaakt met het op knappen van de bestaande winkels of er moet een plan B komen. Wat de PvdA betreft geen uitstel meer maar wordt naast de huidige locatie ook gekeken of desnoods ook andere locaties een alternatief zijn. Ook Dauwendaele verdient goede voorzieningen! Mehmet Kavsitli Raadslid PvdA kavsitii@icloud.com in september en oktober wordt er gewerkt op de Walensingel en Looierssingel. De verharding op de Walensingel en Looierssingel is toe aan groot onderhoud. We gaan het asfalt vervangen. Het asfaltonderhoud vindt plaats vanaf het Seisplein tot het kruispunt met de Zandstraat -Langevielebuitenbrug. Gelijktijdig met deze werkzaamheden wordt het kruispunt Looierssingel- Arme- niaans Schuitvlotstraat aangepakt. De rechtsafstrook richting Arme- niaans Schuitvlotstraat vervalt. Hierdoor wordt de rijbaan van de Looierssingel en Walensingel ver smald en wordt de oversteek voor voetgangers (zebra) korter. Twee fases Fase 1 is Walensingel - Armeni- aans Schuitvlotstraat. Fase 2 is Armeniaans Schuitvlot straat - Looierssingel. In de achterliggende straten van de Walensingel en Looierssingel nemen we maatregelen om sluip- verkeer te ontmoedigen. Deze maatregelen kunnen ook voor u hinder opleveren. Planning Het asfaltonderhoud staat gepland in september en oktober. Omwo nenden ontvangen 1 week voor de werkelijke start van de uitvoering een brief met hierin gedetailleerde informatie over de planning, werk tijden en de contactpersonen. Die informatie kunt u dan ook lezen op www.middelburg.nl/asfalton- derhoud. Daar vindt u ook de omleidings- en werktekeningen. Heeft u vragen of opmerkingen dan kunt u contact opnemen met Pascal Geldof op telefoonnummer (0118) 67 56 81. U kunt ook een e-mail sturen naar p.geldof@middelburg.nl. www.middelburg.nl/ asfaltonderhoud Onder de naam Wijktijd worden er door het jaar heen verschillen de wijkspreekuren georganiseerd. Tijdens dit spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkagent, BOA of wijkmanager. Binnenkort kunt u naar de volgende Wijktijdbijeenkomsten: Dinsdag 3 juli: Mortiere en Dauwendaele, van 19.00 tot 20.30 uur in woonzorgcentrum Hof Mondriaan (Vrijlandstraat 28) Woensdag 4 juli: Griffioen, van 10.00 tot 11.30 uur in wijkgebouw Hof 't Seijs (Griffioenstraat 44) Maandag 9 juli: 't Zand - Stromenwijk van 13.00 en 14.30 uur in wijkcentrum Getij Dinsdag 10 juli: Nieuw Middelburg en Klarenbeek - Veersepoort, van 09.30 tot 11.00 uur in het wijkgebouw van Speeltuin "Van Epenpark" (Zacharias Jansenstraat L5) Doel van het spreekuur is om samen met de inwoners de leefomgeving te verbeteren. Hebt u nog wensen of tips voor het spreekuur dan horen wij dat ook graag van u. Dinsdag 3 juli is een intentieovereenkomst getekend tussen gemeente Middelburg en bouwbedrijf Sprangers voor het verder ontwikkelen van Rittenburg lil. In vervolg op de eerste twee fasen van de nieuwe wijk Rittenburg wordt aan de overzijde van de Vlissingse Watergang, tussen de watergang en de Grevelingenstraat fase III gerealiseerd. Hiermee komt er een over gang tussen Rittenburg en de bestaande bebouwing in dit deel van de Stromenwijk. Er komen twee blokjes met appartementen, die architectonisch één geheel vormen met het laatste appartementenblok in fase II aan de over zijde van de Vlissingse Watergang. Daarnaast komen er twee-onder-één-kap-woningen en rijwoningen, waarvan de laatste waarschijnlijk deels als sociale huurwoning worden gerealiseerd. In totaal wordt voorzien in circa 90 woningen. Alles wordt projectmatig ontwikkeld door Sprangers. In overleg met Bouwbedrijf Sprangers is een plan voor deze locatie ge maakt. Het bestemmingsplan dat de bouw van woningen mogelijk moet maken gaat na de zomer in procedure. Het streven is dat in de tweede helft van 2019 de verkoop start. www.nieuwbouwmiddelburg.nl De vuilniszak met ongesorteerd afval mag niet meer worden afgeleverd op de milieustraat. Dat geldt voor alle 13 milieustraten in Zeeland. De grijze vuilniszak hoort in de grijze afvalcontainer of in de verzamelcontai- ner in de wijk. Hiermee ondersteunt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) het gemeentelijk beleid voor afvalscheiding. De Zeeuwse gemeenten streven naar vermindering van de hoeveelheid restafval per inwoner per jaar. Nu wordt nog ongeveer 250 kilogram restafval per inwoner per jaar weggegooid. Bedoeling is dat dit afneemt tot nog slechts 100 kilogram restafval per inwoner per jaar in 2020. Om dat te bereiken is betere afvalscheiding noodzakelijk. www.zrd.nl Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middeiburg.nl www.middelburg.nl @Gem_Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Wijziging verordening materiele financiële gelijkstelling onderwijs Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de vergadering van 4 juni 2018 heeft besloten tot vaststel ling van de wijziging van de verordening materiële financiële gelijkstelling onderwijs gemeente Middelburg. Deze wijziging treedt in werking op 1 januari 2019. Deze stukken liggen ter inzage in de infor- matiehoek van het stadskantoor, Kanaal- weg 3 te Middelburg. Aangevraagde omgevingsvergunningen Jazzroute 147t/m 185 (oneven nrs.) en Charles Mingusstraat 1 t/m 7 (oneven nrs.), Kleverskerkseweg 17-19, Lange Noord straat 23, Noordweg 201, Noordweg 296, Oude Havenstraat 59, Arnemuiden, Van Kleffenslaan 1 Verleende omgevingsvergunningen Abeelseweg, Heeriijkheidsweg 17, Kleverskerkseweg 17, Spinhuisweg 30, Wagenaarstraat 14 Uitwerkingsplan 'Mortiere fase 10' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken op grond van het bepaalde in artikel 3.9a van de Wet ruimtelijke orde ning en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bekend dat zij bij besluit van 19 juni 2018 het uitwerkingsplan 'Mortiere fase 10' gewijzigd hebben vastgesteld. Het plangebied betreft een gedeelte van de wijk Mortiere, ten oosten van het centrale park, grenzend aan de uitloper van het park en aan twee zijden van de Jazzroute. Het doel van dit uitwerkingsplan is het scheppen van een planologisch - juridisch kader voor de realisatie van maximaal 110 woningen. De wijzigingen hebben betrekking op het realiseren van voldoende parkeerplaatsen en beeldkwaliteitsvoor schriften ten aanzien van schuttingen welke grenzen aan de openbare weg. Ter inzage Genoemd besluit en het vastgestelde uitwerkingsplan liggen vanaf 5 juli 2018 gedurende zes weken (tot en met 15 augustus 2018) voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het besluit en het uitwerkingsplan zijn tevens digitaal in te zien op onze website www. middelburg.nl onder 'wonen en verbou wen '/bestemmingsplannen/plannen in procedure/Mortiere fase 10'. Daarnaast is het uitwerkingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkepbn- nen.nl onder plancode NL.IMRO.0687. BPUMORFiaVGOl. Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 'sGravenhage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belanghebbende die omtrent het ontwerpuitwerkingsplan tijdig zijn zienswijze kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij het college kenbaar te maken. Tegen de wijzigingen die bij vaststelling in het uitwerkingsplan zijn aan gebracht, kan door alle belanghebbenden beroep worden aangetekend. Op*dlt besluit is de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent dat de belangheb bende in het beroepschrift moet aangeven welke beroepsgronden hij aanvoert tegen het besluit. Na afloop van de hiervoor ge noemde termijn van weken kunnen geen nieuwe beroepsgronden meer worden aangevoerd. Het uilwerkingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepstermijn tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het uitwerkingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. Wet geluidhinder 'Mortiere fase 10' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij, gezien het voornemen van het Consortium Mortiere om maximaal 110 grondgebonden wonin gen te realiseren in de wijk Mortiere, over gaan tot het vaststellen van een hogere grenswaarde ingevolge de Wet geluidhin- r der (Wgh) voor de te bouwen woningen; Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat woningbouw op de gewenste locaties niet zonder meer mogelijk is vanwege de te verwachten geluidsbelastingen ten gevolge van weglawaai. Uit de berekeningen blijkt dat als gevolg van het verkeer op de N57 en de A58 niet overal aan de voorkeurs grenswaarde van 48 dB wordt voldaan. De door de Wst Geluidhinder maximaal te verlenen hogere grenswaarde van 53 dB wordt niet overschreden. Ten aanzien van het ontwerp van het Besluit zijn geen zienswijzen naar voren gebracht. Het Besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp van het besluit. Tegen dit Besluit kan vanaf 5 juli 2018 binnen zes weken beroep worden ingesteld door belanghebbende die tijdig zienswij zen over dit onderwerp naar voren hebben gebracht, en door hen aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten dat zij geen zienswijzen kenbaar hebben gemaakt. Een gemotiveerd beroepschrift kunt u indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag Een beroep leidt niet automa tisch tot uitstel. Wie een beroep instelt kan voor uitstel een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State.

de Faam | 2018 | | pagina 9