Waarin een klein dorp groot kan zijn Lotgenotenbij eenkomst voor mantelzorgers Kun jij goed luisteren? l&u w. m De Faam WOENSDAG 4 JULI 2018 Zaterdag weer Stroskerkse dag STROSKERKSE DAG BJEDT VOOR ELK WAT WILS DE FAAM teAMB (,\<5cT VOST is op WArM NC© 3S- op Mum \ppee f Gerard van der Hoeven Ooit begonnen als de Winkel week, door enkele midden standers, is de Stroskerkse dag in het Walcherse Serooskerke uitgegroeid tot een veelzij dig evenement met jaarlijks duizenden bezoekers. Ook voor deze editie op zaterdag 7 juli staat weer een uitge breid programma, waarbij naast een grote braderie ook een antiek- en curiosamarkt, een ringrijwedstrijd en een Goede Doelen Markt wordt gehouden. SEROOSKERKE - Volgens Jacob Passenier, van de evenemen tencommissie is het succes van de Stroskerkse dag te wijten aan de samenwerking tussen ondermeer de evenementen commissie, de middenstand, het verenigingsleven en Pro testantse Kerk van Seroosker ke: "Daardoor kunnen we een uitgebreid evenement voor elk wat wils organiseren en een grote doelgroep bereiken." En dat lukt, want naast de lokale bevolking weten ook toeristen het dorp tijdens dit evenement te vinden. Goede doelen De Protestantse Gemeente or ganiseert een Goede Doelen Markt in de tuin van de Johan- neskerk aan de Noordweg. Die kerk is tijdens het evenement open ter bezichtiging en staat rondom centraal voor standjes met informatie en verkoop spullen voor verschillende goede doelen. Zo wordt geld opgehaald voor MAF (Missi on Aviation Fellowship), een kerkelijke organisatie* die zich inzet voor medische hulp per vliegtuig in moeilijk begane gebieden over de gehele we reld. Daarnaast is de Wereld winkel actief zowel als een Straatproject voor daklozen in Brussel, het Fonds Geleidehon den en organisaties voor Gam bia en Indonesië. Ook is er de inmiddels traditionele inzame lingsactie voor Tinea, die hulp en ondersteuning geeft aan Roemenië. Kinderen kunnen hun eigen kinderrommelmarkt vanaf een kleedje houden en wordt er op het terrein koffie, thee, fris, wafels en oliebollen Gezelligheid op de Stroskerkse Dag FOTO: FRE DEN HERDER verkocht. De kerk heeft een be langrijks rol in het evenement. Daags na de Stroskerkse dag wordt op zondagavond om 19.00 gur een openluchtdienst gehouden met als thema 'Ge loof als een mosterdzaad je' waar naast voorganger Ds. Gerrit Klein ook het koor 'Sheborim' meewerkt. De op brengst van deze dienst komt eveneens ten goede aan Tinca. Gezelligste dag Volgens de organisatie is de Stroskerkse dag die al meer dan een kwart eeuw op de eerste zaterdag van juli wordt gehou den de gezelligste dag van het jaar voor het dorp. Jacob Pas senier: "De dag is er voor jong en oud, een breed publiek. De vaste braderie "telt zo'n zestig kraampjes met koopwaar en informatie. Wij zijn een hecht dorp waarin het verenigingsle ven een belangrijke rol speelt. Voor kinderen en ouderen is er volop vermaak. En natuur lijk is er aandacht voor muziek, vertier en is er de traditionele ringrijwedstrijd." Volgens Passenier is de sa menwerking tussen het ver enigingsleven, de Protestantse Gemeente en de onderne mersvereniging een prima for mule voor een evenement met voor elk wat wils. KOUDEKERKE - Het Tuinhuis van WVO Zorg organiseert een lotgenotenbijeenkomst voor mantelzorgers van mensen 'met geheugenproblemen of beginnende dementie. Voor deze bijeenkomst is Conny Prins van Manteling Walche ren uitgenodigd. Zij komt ver tellen wat Stichting Manteling kan beteken voor mantelzor gers. Het lotgenotencontact is bedoeld om met elkaar een leuke ochtend te hebben, waarbij volop ruimte is om met elkaar in gesprek te gaan, vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen. Er is aandacht voor leuke onderwerpen zoals humor, vriendschap gezellig heid en leuke herinneringen, maar ook de minder leuke on derwerpen mogen besproken worden. Mieke Potappel, coör dinator van het Tuinhuis, vindt het daarnaast erg belangrijk om aandacht aan de belast baarheid van de mantelzorger te geven in een zo vroeg mo gelijk stadium. "Overbelasting sluipt er vaak ongemerkt in", vertelt ze. "Daarom is het voor de mantelzorger van groot be lang om al zo vroeg mogelijk na te denken over het opbou wen van een netwerk, ook als er nog niets aan de hand is". De lotgenoten groep komt samen op maandag 9 juli van 10.00 tot 12.00 uur in Clubgebouw Levenslust, Vlissingsestraat 27, Koudekerke (tegenover In- tratuin).Aanmelden kan bij Mieke Potappel, coördinator Tuinhuis via e-mailadres tuin- huis@wvozorg.nl of bellen op 06-81092418. Deelname is gratis. 4ÉREf Hoor jij vaak datje goed kunt luisteren? Dan is Sensoor, de Landelijke Luis- terlijn naar jou op zoek. Als vrijwilliger bij ons bied je een luisterend oor aan mensen met zorgen, verdriet en problemen. Op een tijd en plaats die jou goed uitkomen. Wil je meer we ten over het vrijwilligerswerk bij Sensoor, de landelijke luijterlijn? Kijk dan op onze website www.sensoor.nl/vrijwilligerswerk. Is dit iets voor jou, dan bieden wij je eerst een training aan. Daarin helpen beroepskrachten je om je luister- en gespreksvaardigheden verder te ontwikkelen. Binnenkort start er een training bij jou in de buurt: op maandag 17 september in Middelburg. Geef je op via onze website. Ook na de training blijven we je begeleiden en ondersteunen en houd je contact met een hecht team van vrijwilligers. Anne is al vijfjaar vrijwilliger bij Sensoor. "Na mijn pensionering had ik veel tijd, dus ik besloot me aan te mel den bij Sensoor. De gesprekken zijn soms erg intensief; mensen bellen vaak om te praten over eenzaamheid, psychische problemen of moeilijke relaties. Maar wat je ervoor terug krijgt is onbetaalbaar, je hebt iemand kunnen helpen, gewoon door te luisteren." Sensoor De 1.200 vrijwilligers van Sensoor bieden in het hele land anonieme hulp op afstand. Via telefoon, chat en e-mail. Vanuit huis, of van uit een van de 26 Sensoor-locaties. Sensoor wordt gefinancierd door de overheid en ont vangt daarnaast donaties. ■- ^-Advertentieverkoop 4» $1 Ven media-advies mj E advertising.zeeland@persgroep.nl '^rT 06-20 541455 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@persgroep.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@persgroep.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@persgroep.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: IÜ www.persgroep.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep.

de Faam | 2018 | | pagina 3