w Het woord aan raadslid Wim Kant Wijkspreekuren gemeente en politie Onafhankelijk burgeradviseur noteert ervaringen met Porthos Gezamenlijke campagne tegen fietsendiefstal Raadsvergadering in stadskantoor Vereniging gezocht voor ophalen oud papier Stromenwijk Bekeuring voor niet opruimen hondenpoep OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Middelburg op weg naar finan cieel herstel Sinds enkele jaren staat de gemeente Middelburg onder ver scherpt financieel toezicht van de provincie. Dit betekent dat vooraf toestemming gevraagd moet worden voor uitgaven die niet strikt noodzakelijk zijn. Dit komt omdat de gemeente voor het derde jaar op rij geen sluitende begroting heeft weten te presen teren. De vorige gemeenteraad heeft maatregelen genomen maar is daar niet ver genoeg in gegaan, dan wel heeft voorgestelde ombui gingsmaatregelen van het college niet overgenomen. Belastingen mochten niet omhoog en er is een ruimhartig sociaal beleid gevoerd. De uitgaven voor WMO, Participa tie en Jeugdhulp zitten ruim 4 miljoen boven de beschikbare middelen. Nu is barmhartigheid één van de uitgangspunten van het CDA! Maar dit tekort is voor de gemeente niet vol te houden en dus moet er worden ingegrepen. De uitgaven in het sociaal domein moeten weer onder controle ko men. Voor de korte termijn zien wij ons helaas ook genoodzaakt de belastingen te verhogen. En daar mee doen we een beroep op de solidariteit van de belastingbetaler met de zorgvrager. Ook al zijn de belastingen in Middelburg niet heel hoog, aan deze solidariteit zit een grens. Wij hopen hiermee meer drastische ingrepen in de uitgaven van de gemeente te voorkomen. Het goede nieuws is dat de provin cie naar verwachting de begroting zal goedkeuren. Wim Kant Fractievoorzitter CDA Onder de naam Wijktijd worden er door het jaar heen verschillen de wijkspreekuren georganiseerd. Tijdens dit spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkagent, BOA of wijkmanager. Binnenkort kunt u naar de volgende Wijktijdbijeenkomsten: Donderdag 28 juni: Binnenstad, van 18.15 tot 19.30 uur op Plein 1940 Doel van het spreekuur is de leef omgeving op het fysieke en sociale gebied te verbeteren en de betrokken heid van inwoners bij de leefomgeving te vergroten. Hebt u nog wensen of tips voor, hef spreekuur dan horen wij dat ook graag van u. Dinsdag 3 juli: Maandag 9 juli: Dinsdag 10 juli: Mortiere en Dauwendaele, van 19.00 tot 20.30 uur in woonzorgcentrum Hof Mondriaan (Vrijlandstraat 28) 't Zand -- Stromenwijk van 13.00 en 14.30 uur in wijkcentrum Getij Nieuw Middelburg en Klarenbeek - Veersepoort, van 09.30 tot 11.00 uur in het wijkgebouw van Speel tuin "Van Epenpark" (Zacharias Jansenstraat 15) De onafhankelijk burgeradviseur hoort graag de ervaringen van Middelburgers met Porthos, de Wmo en Jeugdzorg. De gemeente wil heel graag leren van de ervaringen en een van de burgeradvi seurs wil als onafhankelijke partij de ervaringen noteren en deze anoniem delen met de gemeente Middelburg. Leren van uw ervaringen, zodat we het beter kunnen gaan doen. Dat is de reden waarom de gemeente Middelburg zo graag uw verhaal wil horen. We denken alleen dat niet iedereen het makkelijk vindt om ze te delen. We hopen dat het voor inwo ners makkelijker is ze te delen met de onafhankelijke adviseur. Omdat de burgeradviseur ook heel graag wil dat de échte verhalen helpen bij het verbeteren van de werkwijze van Porthos is hij bereid om deze gesprekken met inwoners voor de gemeente te voeren. Heeft u erva ringen? Dan kunt u contact opnemen met de onafhankelijk burgeradviseur via het telefoonnummer: (06) 54 96 43 52. IHHiiHuEiQMHHI Twee aspirant politieagenten overhan digden afgelopen week aan wethouder Chris Simons een flyer met tips om fietsendiefstal te voorkomen. De flyer is onderdeel van het door de aspirant agenten opgestelde plan om met politie en de drie Walcherse gemeenten het aantal fietsendiefstallen tegen te gaan. Er is veel dat u zelf kunt doen om te voorkomen dat uw fiets gestolen wordt. Zet uw fiets bijvoorbeeld ook op slot bij uw eigen huis, zelfs in uw schuur of tuinhuis. Doe uw schuur of tuinhuis op slot. Doe ook uw tuinhek of poort op slot. Dieven stelen namelijk graag uit tuinen en schuurtjes omdat fietsen daar meestal niet op slot staan. De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 2 en dins dag 3 juli om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergaderingen bij te wonen. Op de agenda staat onder meer de jaarstukken 2017 van Orionis, de jaarstukken 2017 van gemeente Middelburg en de behandeling van de kaderbrief 2019-2022. De volledige agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesys- teem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Vergadering live volgeden naluisteren Wilt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en com missies live vofgen of later naluisteren? Op http://middelburg.raadsin- formatie.nl verschijnt tijdens de raadsvergadering automatisch een link die gedurende de gehele vergadering zichtbaar blijft. Later kunt u de vergadering terugluisteren. Gemeente Middelburg doet een oproep aan verenigingen, stich tingen en clubs om een deel van de oud papier inzameling op zich te nemen. We zijn op zoek naar een organisatie die per 1 januari 2019 eens per maand huis aan huis het oud papier inza melt in de Stromenwijk. Al jaren wordt door verschillende verenigingen en instellingen oud papier ingezameld. Als tegenprestatie voor de inzet ontvangt de inzamelaar een vergoeding gebaseerd op de hoeveelheid afval die is ingezameld. Deze vergoeding is een goede kans om geld te genereren voor de clubkas. Aan de werkwijze hecht de gemeente belang omdat met de inzet van vrijwilligers de papierinzameling wordt bevorderd en maatschappelijke organisaties over financiële middelen kunnen beschikken. Bent u de organisatie die wij zoeken? Dan gaan we graag met u in gesprek over de taken en verdere aanpak. U kunt hiervoor contact opnemen met de heer D. van de Voorde via d.van.de.voorde® middelburg.nl of de heer A. van de Pas via a.van.de.pas@middelburg.nl. Gemeente Middelburg neemt overlast van hondenpoep serieus en wil door voorlichting en handhaving de overlast en ergernis van de inwoners verminderen. Bij het niet opvolgen van de regels wordt er een proces-verbaal uitgeschreven. Deze bekeuring bedraagt 140 euro (plus administratiekosten). De meeste mensen vinden honden leuke dieren en beleven er veel plezier aan, maar het hebben van honden heeft-ook minder leuke kanten. U heeft het vast wel eens meegemaakt: u loopt op straat én ineens stapt u in de hondenpoep. Uit signalen die we telefonisch doorkrijgen, of klachten die kenbaar worden gemaakt aan onze BOA's en op wijktafels, is gebleken dat hondenpoep een grote bron van ergernis is. Een hondeneigenaar is verplicht er zelf voor te zorgen dat de honden poep opgeruimd wordt. Daarnaast moet de hond identificeerbaar zijn, dus bijvoorbeeld een halsband met adresgegevens dragen. Wie zich niet aan de regels houdt en bijvoorbeeld de poep van de hond niet opruimt of geen hondenbelasting betaalt, kan een proces-verbaal verwachten. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Sint Janslraat 62, Turfkaai 13 Verleende omgevingsvergunningen Damplein 27, Helm 3, Korte Delft 2, Loskade 1Walcherseweg 230 Kennisgeving verlengde beslistermijn Korte Noordstraat 11 A, 1 B en 1 C Verkeersbesluit intrekking Kleine Wferfstraat gehandicapten parkeerplaats

de Faam | 2018 | | pagina 9