Hormoonbalans belangrijk voor alle vrouwen Domburgse Boerendag Toegang gratis Centrum Domburg Voordelige Festival Uitrustingen bdstore.com Natuurlijke oplossing bij spataderen, zware benen en rusteloze benen Veilinghuis Korendijk Tricycle door naar Popsport Voorspeel Ter Reede Kunstspoor twintig jaar HBO in deeltijd G|EEFT U HAAR de KANS VAN HAAR LEVEN? *a1 EDUKANS sms ONDERWIJS naar 4333 «PP* 'Door gebruikers beoordeeld met een 9,1' De Faam ONLINE VEILING WALCHEREN KORT 2,50 per bericht exet. telefoonkosten Zaterdag 30 juni van 10.00 -17.00 uur Boerenkraampjes met streekproducten, zelfmaakartike- len en boerenpetten, ringrijden bij de kerk vanaf 8.00 uur, demonstratie hoefsmid, ambachten en volksdansen op het marktplein. Slaapzakken - Luchtbedden - Tenten Rugzakken - Slaapmatten Hoe ontstaan spataderen? Wie krijgen spataderen? Zelf doen bij spataderen WOENSDAG 27 JUNI 2018 Dependance van het Zeeuws Veilinghuis Catalogus: www.veilinghuiskorendijk.ril Kijkdagen: Za. 30 juni en Ma. 2 juli Van 10.00 -17.00. Veiling loopt af op 2 juli vanaf 19.00 uur. Ca. 1300 kavels met kunst, antiek en verzamelobjecten. Korendijk 28 4331 HP Middelburg Tel. 0118 - 750 429 www.veilinghuiskorendijk.nl Miranda Stobbplaar, orthomoleculair therapeut VrouwVitaal is begin dit jaar gestart in Middelburg. "Sinds april heb ik mijn eigen praktijk gericht op hormoon gerela teerde klachten bij vrouwen. De hormoonbalans is van cruci ale invloed op je algehele gezondheid", zegt Miranda Stobbe laar, orthomoleculair therapeut. MIDDELBURG - Hormonen hebben invloed op het leven van vrouwen van alle leeftij den, vanaf de eerst menstrua tie tot de laatste opvlieger in de overgang. "Wij kijken naar alle systemen in het lichaam, stel len een behandelplan op en geven advies over leefstijl, voe ding eventueel aangevuld met supplementen." Orthomolecu lair heeft alles te maken met het biochemische evenwicht van stoffen binnen en buiten de cellen in het lichaam. Het functioneren van onze cellen, darmen, organen, hormonen en andere lichaamsprocessen is afhankelijk van voldoende nutriënten zoals vitaminen, mineralen en aminozuren. Or thomoleculaire geneeskunde gaat op zoek naar de achter liggende oorzaak van disba lans. "Daarnaast werk ik met Metabolic Balance, een voe dingsprogramma ontwikkeld door een Duitse arts. Het helpt de stofwisseling in balans krij gen." VrouwVitaal, Willem Barentzstraat 15, Middelburg, telefoon: 06-27300232, infor matie: www.vrouwvitaal.nl. MIDDELBURG - Eva Mallekoo- te, Vera van der Heijden en No- elle Salient uit Middelburg die samen de band Tricycle vor men zijn door naar het lande lijke programma van Popsport. Het trio maakt zonnige indie- pop-liedjes met een heel ei gen geluid, begeleid op gitaar en driestemmige zang. Onder begeleiding van een personal coach wordt de band klaar gestoomd voor het Popsport Showcase Festival. Een show van alle regionale Popsporters in een toonaangevend poppo dium. De band trad op tijdens het Eindeloos Eiland Festival in Wissenkerke. Vier maanden lang kregen ze begeleiding van diverse Zeeuwse en landelijke coaches uit de muziekwereld. VLISSINGEN - De Vlissing- se mandoliniste Marina Eek- hardt houdt zaterdag 30 juni om drie uur met haar mand oline- en gitaarleerlingen een voorspeelmiddag in het speel huis van Ter Reede Dat doet ze in samenwerking met het Zeeuws Mandoline en Gitaar Orkest (ZMGO). De leerlingen spelen alleen of samen een aantal stukjes op hun instru- De band Tricycle is door naar de landelijke Popsport. ment, maar ook samen met het ZMGO. Marina is behal ve docent en muzikaal leider van het ZMGO ook uitvoerend musicus en veel op concert podia te vinden. Door regel matig workshops te houden op de Zeeuwse basisscholen probeert ze jeugd te enthou siasmeren voor de snarenin strumenten, en met name de mandoline. KAMPERLAND - Het Kunst- spoor Noord-Beveland bestaat dit jaar twintig jaar. Het vindt dit jaar plaats op 18-19 en 25-26 augustus. Naast de kunstroute houdt de stichting Kunstspoor Noord-Beveland de Maerlant Poëzieprijs, een jaarlijks wis selende permanente tentoon stelling in het gemeentehuis in Wissenkerke. Kunstenaars van verschillende disciplines wer ken in de gymzaal van de oude school in Kortgene. De kunste naars zijn: Melanie Mertens uit Remagen, Duitsland. Zhang- hong Liao uit Vlaardingen, Sandra Vermeulen uit Middel burg en Cissy van der Wel uit Utrecht. VLISSINGEN - Vanaf septem ber 2018 biedt HZ University Of Applied Sciences nieuwe Asso ciate degree hbo-opleidingen in deeltijd aan. Het gaat om de hbo-opiéidingen Bedrijfskun de, Technische Bedrijfskunde en Pedagogisch Professional Kind en Educatie. OUTDOOR ADVENTURE Sinds 1966 Achter de Houttuinen 34 - Middelburg ADVERTORIAL Zo'n 25% van de Nederlanders heeft spataderen. Niet zo gek ook, eigenlijk. Onze benen zijn namelijk verantwoordelijk voor het dragen van een compleet lichaam en de grote aderen in onze benen moeten ook nog eens veel werk tegen de zwaar tekracht in verrichten. Plus: aderen worden door de jaren heen minder elastisch, wat ze extra 'spatgevoelig' maakt. Een geheimpje uit de natuur is de werkzame stof Aescine uit wilde paardenkastanje. Aescine helpt om de doorbloeding van de gro te beenaderen te ondersteunen. Spataderen ontstaan doordat de kleppen in de aderen niet goed sluiten en er bloed terugstroomt. Het resultaat: zichtbare, blauw paarse, kronkelende aderen op de benen. Niet mooi en ook lichamelijk geen pretje. Spat aderen kunnen namelijk zor gen voor een zwaar, vermoeid en soms ook pijnlijk gevoel in de benen. Ook rusteloze be nen kunnen een gevolg zijn van spataderen. Mensen met overgewicht heb ben meer kans op spataderen. Het extra gewicht zorgt name lijk voor een grotere druk op de aderwanden. Daarnaast: hoe hoger de leeftijd, hoe zwakker de vaatwanden. Bij vrouwen ko men spataderen overigens vaker voor dan bij mannen, net als bij mensen met een staand beroep. Voldoende bewegen helpt. Verder zijn een gezond gewicht en het zo veel mogelijk vermijden van roken, koffie en alcohol erg be langrijk. Er zijn ook natuurlijke middelen die kunnen onder steunen bij spataderen en zware benen. A Vogel Aesculaforce* bevat een gestandaardiseerde hoeveel heid van 50 mg Aescine en helpt daardoor goed bij spataderen, zware benen en rusteloze benen. A.Vogel Aesculaforce* is ver krijgbaar in een verpakking van 30 of 50 tabletten bij drogist, apotheek, supermarkt en gezondheidswinkels. Ad viesprijs vanaf 10,99. Meer weten? Bel de A. Vogel gezond- heidslijn 0900 - 246 46 46 of kijk op avogel.nl Aesculaforce' tabletten Spataderen, Zware benen Rusteloze benen Iradfboneel kiuWwijietttwnlddeL Paaidenkailanje-e*!iau *Tradirioneel krutdengeneesmiddel, De toe passing is uitsluitend gebaseerd op traditioneel gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter.

de Faam | 2018 | | pagina 7