O €200 krantenbezorgen.nl Rosanne Philippens trapt reeks zomerconcerten af ir start premie Stadsavontuur in Middelburg Burendag komt er weer aan Uitkeringen in Zeeland daalt Wethouders Veere benoemd De l\iin van Ginder Samen tegen zwerfafval Domburgse Boerendag VI Interesse? Mail: depot.aalten@gmail.com Bouwsector wil intensiever samenwerken TWeede SamenLoop Whatsapp tegen inbraak Refinery start reactor H il De Faam WOENSDAG 27 JUNI 2018 WALCHEREN KORT Startpremie 200,- Prima verdienste 's Ochtends 1 tot 1,5 uur de krant bezorgen op weekdagen voor 07.00 en op zaterdag voor 08.00 uur Gratis de krant lezen Minimumleeftijd 15 jaar (afhankelijk van wijkgrootte) Feestdagen Evenementen Grootste Vlooien- Brocantemarkt in Zierikzee Vacatures Personeel Auto Vervoer Zeelandcare Thuiszorg Zakelijk? MIDDELBURG - Een histori sche wandeling die voelt als een speelfilm, vol wonderlijke verhalen en avonturen: dat is de Storytrail stadswandeling Middelburg. Verhalenvertel ler Johannes van theaterge zelschap Stadsavonturen gidst vrijdag 13 juli door de straten, de stegen én de geschiedenis van de stad. Met passie en hu mor brengt verteller Johannes het -verleden van Middelburg tot leven. Maak kennis met de beroemdste notaris uit de stadshistorie. Hoor het bizarre levensverhaal van brillenma ker Zacharias. Trek ten strijde met de onverschrokken Graaf Willem. En huiver bij de ver halen die de matrozen elkaar vertellen in de donkere kroe gen. De stadswandeling begint om 1400 uur op de Markt. Re serveren is noodzakelijk en kan via storytrail.nl. MIDDELBURG - De inschrijving voorde 13e editie van Burendag is vandaag geopend. Alle buur ten van Nederland kunnen Bu- rendagactiviteit aanmelden en een financiële bijdrage aanvra gen via www.burendag.nl. De dag wordt ieder jaar georgani seerd door Douwe Egberts en het Oranje Fonds. Burendag valt dit jaar op 22 september. MIDDELBURG - De daling van het aantal WW-uitkeringen in Zeeland zet verder door. In een maand tijd daalde het aantal uitkeringen met 7 pro cent. In vergelijking met een jaar geleden daalde het aan tal WW-uitkeringen zelfs met 25 procent. In de transport en logistiek liggen de banen voor het oprapen. Met name de vraag naar vrachtwagenchauf feurs is groot. VEERE - De nieuwe coalitie in de gemeente Veere is rond. Na een mislukte formatie, een integriteitskwestie rond oud-wethouder Melse, het af treden van het.oude college en de aankondiging van een on derzoek naar wethouder Van Halderen (WD) heeft Veere nu een nieuw gemeentebestuur. MIDDELBURG - Het tweede deel van De Tuinen van Ginder van Rieks Veenker verschijnt zaterdag 30 juni. Achter de Poort van Verre is het nieu we avontuur vol taalgrappen en natuurfeitjes van schrijver Rleks Veenker (1951). Rieks is bijna 35 jaar docent muziek en kunstgeschiedenis geweest op een middelbare school in Middelburg. Met het eerste deel van De Tuinen van Gin der won Rieks in 2016 de PZC publieksprijs. VEERE - Terra Maris, Stichting Strandexploitatie Veere en In- ceptio Studentenbedrijf slaan de handen ineen om zwerfaf val in de gemeente Veere tegen te gaan. Inceptio Studentenbe drijf wordt ondersteund door de maatschappelijke onderne ming MOVE-Circulair en finan cieel door de Gemeente Veere. De aftrap is vrijdag gegeven op basisschool de Lichtboei in Westkapelle. De leerlingen zijn gaan strandjutten. DOMBURG - In Domburg vindt zaterdag 30 juni de jaar lijkse Boerendag plaats. Met ringrijden naast de kerk, een kraampjesmarkt met streek producten en veel zelfjgemaak- na dne maanden goed bezorgen te artikelen. Van hoeden tot petten en cadeauartikelen. Op de Markt worden volksdans- demonstraties gegeven. Om 13.00 uur is er een demon stratie van een Hoefsmid in de Weststraat. De toegang is gra tis. De markt opent om 10.00 uur. MIDDELBURG - De Zeeuw se bouwsector wil de omzet groei vasthouden door lokaal intensiever samen te werken. De totale omzet van aangeslo ten leden is de afgelopen jaren flink gestegen en kwam in 2017 met 603 miljoen voor het eerst boven het niveau uit van voor 2009. Dit blijkt uit de jaarlijkse enquête die Bouwend Neder land hield onder de Zeeuwse bouw- en infrabedrijven die zij vertegenwoordigt. De Zeeuw se bouwsector kan rekenen op een hogere omzet, maar verwacht verdere prijsstijgin gen van arbeid en materiaal in 2018. MIDDELBURG - Voor de twee de keer wordt vrijdag 14 en zaterdag 15 juni 2019 de Sa menLoop voor Hoop Walche- Het is nu al mogelijk om in te schrijven voor de SamenLoop voor Hoop die volgend jaar plaatsvindt in Middelburg. ren gehouden. Deze 24-uurs wandelestafette staat in het teken van KWF kankerbe strijding en vertrekt vanaf het Abdijplein in Middelburg. De SamenLoop van 2017 was een groot succes, zegt Richard Jan sen. We krijgen nog steeds po sitieve reacties. Jansen was in 2017 zelf deelnemer en is nu voorzitter van de SamenLoop. Aanmelden kan via samen- loopvoorhoop.nl/walcheren. MIDDELBURG - Whatsap- pgroepen zijn de laatste ja ren in opmars. Voor vrijwel alles wordt wel zo'n groep in het leven geroepen. De whatsapp-alertgroep voor in braakpreventie, samen met buurtgenoten, blijkt een groei end succes. Was in september 2016 nog iets minder dan een kwart (24,7%) aangesloten bij een whatsapp-alertgroep, zo'n anderhalfjaar later, in maart dit jaar, was dit aantal al toe genomen tot 26,7%. Zo komt naar voren uit onderzoek van de stichting NiPW. VLISSINGEN - Zeeland Refi nery investeert voortdurend in w duurzaamheid en efficiëntie. De toevoeging van een derde reactor aan de hydrocracker, de hoofdeenheid van de raffi naderij, speelt hierin een be langrijke rol. Met deze derde reactor wordt een C02-uitstoot van ong. 10.000 ton per jaar vermeden en kan er een breder scala aan grondstoffen worden omgezet in waardevolle pro ducten. Tevens worden er tot 2020 per jaar 75 tot honderd -■ manjaren werk gecreëerd bin nen diverse vakgebieden. ZOUTELANDE - Violist Rosan ne Philippens trapt zondagi juli om half vier in de Catharina- kerk in Zoutelande af met een reeks serie klassieke zomer concerten. Philippens speelt werk van Bach, Tartini, Paga- nini, Schubert, Bartok, Enescu en Ysaye 81 Loevendie. Rosan ne Philippens is een leerling van Vera Beths en heeft een imposante hoeveelheid eerste prijzen op haar naam staan, waaronder het Oscar Back Vi oolconcours in 2009 en in 2014 het International Violinwett- bewerb Freiburg. Philippens werkte samen met dirigenten als Yannick Nézet-'Séguin en Stefan Asbury en met musi ci als Amihai Grosz, Liza Fer- schtman en Nicolas Altstaedt. Haar vioolspel kenmerkt zich door een perfecte techniek, een grote openheid en het streven om zich voortdurend te ontwikkelen. Ze kreeg lo vende recensies, onder andere in de Volkskrant: "Dwars door de noten heen hoor je de per soonlijke stem van een jonge violiste met een dijk van een karakter." De zomerconcerten vinden tot en met 2 september plaats in diverse Veerse ker ken. De dorpen rondom Vee re zijn rijk aan monumentale kerken. Een week later staat een optreden gepland van pi anist Hannes Minnaar in de Willibrordkerk in Oostkapelle. Hij speelt werken van Bach, Beethoven, Schubert, Liszt en Franck. Minnaar studeerde bij Jan Wijn aan het Conservato rium van Amsterdam en volg de daarnaast lessen bij Alfred Brendel en Willem Brons. Elke WOENSDAG in juli en augustus 10.00 tot 16.00 uur. Evenemententerrein bij camping Kloet le Weegje (4301SL) www.kloetevenementen.nl T. 0111-414214 Huishoudelijke hulp, v.a. 5.- Der week. Huishoudelijke hulp, v.a. €5,- per week. Ook voor particulieren. Tel: 06 -24 32 48 80 CAMPING ZOEKTSnelle, correcte aankoop van uw Tourcaravan, direct RDW- vrijwaring tel: 06-21819821 plaats een rubriek in de krant rubriekeaaDersaroep.nl

de Faam | 2018 | | pagina 25