Het woord aan raadslid Leny van den Heuvel Leer ondermijnende criminaliteit herkennen tijdens informatieavond Tegel stadsdichter Karei Leeftink Bekeuring voor niet opruimen hondenpoep Commissievergaderingen in juni Wijktafels Griffioen en Mortiere Inloopavond voorlopig ontwerp Ontmoetingskerk op gronden Walcherseweg Gemeentegids 2018/2019 OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Duurzaamheid Het nieuwe college heeft duur zaamheid in haar werkprogramma staan en daar is de fractie van GroenLinks erg blij mee! Ook wij willen dat Middelburg meer gaat verduurzamen maar dan wel eerder dan de coalitie voorstelt in haar werkprogramma. Wij willen dat de doelen naar voren gescho ven worden van 2Ö50 naar 2030. We zien immers overal om ons heen dat klimaatverandering snel ler doorzet dan voorzien. Door strategische belastingen en subsidies kan het interessanter worden voor inwoners en bedrijven om je huis/bedrijf te verduurza men. Inwoners kunnen ook zelf aan de slag en niet afwachten tot er richtlijnen vanuit de overheid komen. Velen onder u hebben al gekozen voor zonnepanelen op het dak of aardwarmte om het huis te verwarmen. Met regelmaat mag ik aanschuiven bij presentaties van schoolklassen die een thema presenteren in de raadzaal. Met grote bewondering luister ik naar de presentaties en sta versteld van wat deze jonge ren naar voren brengen. Van de tien presentaties gaan er zeker zeven hierover en komen de kinde ren met creatieve.ideeën. Misschien moeten we vaker naar onze kinderen en kleinkinderen luisteren om de wereld, te begin nen in Middelburg beter te maken! Leny van den Heuvel GroenLinks Ivdheuvel65@gmail.com In de week van 18 juni tot 22 juni organiseert de Provincie Zeeland de Week van de Ondermijning. We nodigen u graag uit voor de informatieavond Ondermijning op maandag 18 juni in de Burgerzaal van het stadhuis aan de Markt in Middelburg. De aanvang is 20.00 uur. Inloop vanaf 19.30 uur. Ondermijning bestaat: het is in ons land genesteld en geworteld. Ook in Zeeland. Burgemeesters, wethouders, raadsleden en ambtenaren worden bedreigd of omgekocht. Een restaurant of de kapper zonder klanten, het autobe drijf dat overdag nooit open is. De boerenschuur die wordt verhuurd of het kassencomplex waarvan de ramen zijn afgeplakt. Dit zijn een aantal voorbeelden van ondermij nende activiteiten die ook in uw omgeving kunnen voorkomen. Tijdens deze bijeenkomst maken we het onzichtbare zichtbaar, om zo ondermijnende criminaliteit te leren herkennen. Samen met Pieter Tops, hoogleraar Bestuurs kunde aan de Universiteit van Til burg, een Zeeuwse burgemeester en deskundigen van het Regionaal Informatie en Expertise Centrum, organiseren we deze informatie avond om dit onderwerp onder de aandacht te brengen. Wat is ondermijning, hoe kan ik het herkennen en hoe ga ik er mee om? Uit het onderzoek van Pieter Tops blijkt dat criminele netwerken een veel grotere invloed hebben op het openbare leven dan velen van ons weten en willen geloven. Op basis van dit onderzoek licht hij toe hoe de onderwereld en de bo venwereld met elkaar verstrengeld raken. Geïnteresseerd? Meld u dan aan voor de informatieavond via www.zeeland.nl/informatieavond- ondermijning. Karei Leeftink is toegevoegd aan de eregalerij van stadsdichters aan .het Koorkerkplein. Zijn tegel werd op vrijdag 8 juni onthuld door Leeftink en de nieuwe wethouder kunst en cultuur Cees Lodder. Karei Leeftink was drie jaar stadsdich ter van Middelburg (2015-2017). Gemeente Middelburg neemt overlast van hondenpoep serieus en wil door voorlichting en handhaving de overlast en ergernis van de inwoners verminderen. Bij het niet opvolgen van de regels wordt er een procesverbaal uitgeschreven. Deze bekeuring bedraagt 140 euro (plus administratiekosten). De meeste mensen vinden honden leuke dieren en beleven er veel plezier aan, maar het hebben van honden heeft ook minder leuke kanten. U heeft het vast wel eens meegemaakt: u loopt op straat en ineens stapt u in de hondenpoep. Uit signalen die we telefonisch doorkrijgen, of klachten die ken baar worden gemaakt aan onze BOA's en op wijktafels, is gebleken dat hondenpoep een grote bron van ergernis is. Een hondeneigenaar is verplicht er zelf voor te zorgen dat de honden poep opgeruimd wordt. Daarnaast moet de hond identificeerbaar zijn, dus bijvoorbeeld een halsband met adresgegevens dragen. Wie zich niet aan de regels houdt en bijvoorbeeld de poep van de hond niet opruimt of geen hondenbe lasting betaalt, kan een proces verbaal verwachten. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt ge houden op woensdag 20 juni. Op maandag 25 juni vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 26 juni. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 27 juni. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Op woensdag 13 juni wordt de wijktafel Griffioen gehouden in Wijkcentrum 't Sfeijs. Dinsdag 19 juni is er de wijktafel Mortiere bij de Zeeuwsche golfbaan, restaurant (Paukenweg 1). Beide wijktafels duren van 20.00 uur tot 22.30 uur (inloop 19.30 uur). U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze bijeenkomsten te bezoeken. De kerkgemeente de Ontmoeting wil een nieuwe kerk bouwen op een daarvoor geschikte locatie. Samen met de gemeente is een ruimtelijke inpassing gemaakt voor de gronden Walcherseweg (zijde Sandberglaan). Dit plan dient als basis voor verder onderzoek. Op 20 juni is er een inloopavond in Hof 't Seijs aan de Griffioenstraat 40, waar u zich kan laten informeren over de ruimtelijke inpassing. U kunt tussen 19.30 en 21.30 uur het plan bekijken en vragen stellen aan de gemeente, leden van bouwcommissie kerk en de architect. U bent van harte welkom. De voorbereidingen voor de nieuwe Gemeentegids 2018/2019 zijn weer van start gegaan. Wij hebben weer besloten om de publicatie van de gemeentegids te gunnen aan FMR Producties uit Breezand. Deze gemeentelijke gids met informatief karakter kan voor (plaatselijke) ondernemers en instellingen een uitstekend reclamemedium zijn. Wilt u adverteren of een vermelding aanmelden of wijzigen? Ga dan naar www.lokaaltotaal.nl of bel met FMR Producties klantenservice, tel. 0223-66 14 25. De komende weken gaan medewerkers van dit bedrijf ook op pad met de vraag of u een advertentie wilt plaatsen in deze Gemeentegids. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Foto: Jacky Nijsen Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak u De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.ni. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Albert Aylersfraat 6, Albert Aylerstraat 10, Burgemeester Dregmansstraat 3, Corde- schuit 9 (Arnemuiden), Dam 2, Doeleweg 1 (Arnemuiden), Dokpolderweg 2 en 4 en Christiaanpolderweg 1 en 3 (Arnemuiden), Domburgs Schuitvlot 13, Gravenstraat 14 A, Heerlijkheidsweg 17, Kleverskerkse- weg 15, Kleverskerkseweg 17, Korte Delft 2, Langevielesingel 88, Loskade 3, Nieuwe Kerkgang 1Penninghoek 5, Sbehaven- straat 24 en 26 (Nieuw- en Sint Joosland), Varkensmarkt 54-56/Kromme Wsele 4-6, Voltaweg 5 Verleende omgevingsvergunningen Gravenstraat 14 A, Hoogstraat 3, Koningin Julianalaan 10 (Arnemuiden), Loskade 3, Nieuwe Kerkgang 1 Kennisgeving verlengde beslistermijn Briandlaan 2, Heerlijkheidswég 17 Verleende omgevingsvergunning (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Varkensmarkt 1 Verleende exploitatievergunningen Gravenstraat 6, Koninginneban 55, Markt 21Walensingel 63 Wet milieubeheer Arnesteinweg 27, Beddewijkstraat 23, Heerlijkheidsweg 12, Kiarinetweg 8, Kleverskerkseweg 67, Korte Geere 19, Lange Noordstraat 20, Langevielesingel 12, Loskade 3, Loskade 45, Mortierepolder 2 (Nieuw- en Sint Joosbnd), Nederstraat 3, Waldammeweg 9, Kuipersweg, Leliestraat Wet aanpak woonoverlast Wijziging APV in verband met implementa tie Wet aanpak woonoverlast Verkeersbesluit intrekking artsenparkeerplaats Bogardsiraat Ter inzage Concept jaarstukken 2017 f

de Faam | 2018 | | pagina 9