llgaami Hoedjes de lucht in bij Class of 2018 ticket voor Ahoycup Pluk en het Petteballet Kruiskwallen gespot Zilveren medaille én School Boekverkoop bibliotheek Jeuk Wtm4\ Diplomering UCR studenten "IEDEREEN OP UCR IS'NAUW MET ELKAAR VERBONDEN" 5 WOENSDAG 13 JUNI 2018 studenten en muziek van het Roosevelt College Choir, waar ook eerder afstudeerde stu denten aan mee deden, zoals Jeroen van Meyel. Hij speelde twee stukken op ceJIo. University College Roosevelt staat bekend om haarvele nationaliteiten. In het vorige academiejaar waren er studenten uit 63 verschillende landen. De lessen worden in het Engels gegeven en in totaal worden er meer als tweehonderd vakken aangeboden. UCR is onderdeel van Universiteit Utrecht en opgericht in 2004. VEERE - Er is een verhoogd aantal Japanse kruiskwallen aangetroffen in het Veerse IVIeer. Bij Wolphaartsdijk en Kortgene mag worden ge zwommen maar geldt een waarschuwing voor kruiskwal len. Op deze locaties komen borden te staan. In het Veerse Meer komen sinds mensenheugenis diverse kwallensoorten voor. De mees te kwallen zijn onschadelijk voor mens en dier. Bij aanra king met de Japanse Kruiskwal kunnen er wel klachten volgen zoals jeuk, prikkeling en een rode huid. Bij mensen die last hebben van overgevoeligheid kunnen de huidreacties wat heftiger zijn. Kruisje De Japanse kruiskwal is onge veer twee centimeter groot. De naam van de kwal is af- leid.van het kruisje dat op de kwal te zien is. Aan de rand van zijn lichaam heeft de kruiskwal korte tentakels. De kruiskwal is vooral te vinden in gebieden met veel waterplanten zoals zeewier. De kwal kan steken met zijn tentakels, de zoge naamde netelen. Zeeuws zwemwater Op www.zwemwater.nl vindt u alle zwemlocaties in Zeel and. Op deze website wordt u op de hoogte gehouden van de zwemwaterkwaliteit en aan wezigheid van kruiskwallen op zwemlocaties. Rijkswater staat voert onderzoek uit naar de aanwezigheid van de kruis kwallen in het Veerse Meer. Zij blijft dit ook de komende tijd doen. Er wordt steeds gekeken waar kruiskwallen aanwezig zijn. www.ggdzeeland.nl/kruiskwal MIDDELBURG Het Jess- heim, Hovin og Mogreina skolekorps, een schoolhar- monieorkest uit Noorwegen, is zaterdag 23 en maandag 25 juni te gast bij het Middel burgs MuziekKorps (MMK). Het Noorse school korps heeft tachtig leden tussen de 8 en 18 jaar oud, waarvan zo'n 45 meespelen tijdens het bezoek aan Middelburg. Zaterdag van 14.00 tot 15.30 uur maakt het korps een muzikale rond wandeling door het centrum van Middelburg. Het eind punt is aan Bachten Stéerae. Op maandag vanaf 19.30 uur wordt in de Zeeuwse Con certzaal door beide korpsen samen een concert verzorgd. Afgelopen vrijdag was het weer zo ver, het jaarlijkse afstude ren van honderdvijftig studenten van University College Roosevelt in Middelburg. De ceremonie werd op het Ab dijplein gehouden in aanwezigheid van ongeveer 900 gasten. SSINC J Op 27,28 en 29 juni wordt er weer een boekenverkoop gehouden in ZB| Bibliotheek Gissin gen aan de Spuikomweg 7 in Gissingen. Er zijn op deze dagera diverse afgeschreven boeken te koop voor een zachte prijs. Het gaat om gebruikte romans, thrillers en informatieve boeken voor volwassenen. De boeken kosten een euro per boek, zeven boeken voor vijf euro en vijftien boeken voor een tientje, ©e verkoop is elke dag van 10.00 -17.00 uur. MIDDELBURG - Verschillende studenten, verschillende stu dies, verschillende toekomst plannen. De studenten hebben hard gewerkt om hun bachelor te halemen nu is het moment daar dat ze hun diploma in ontvangst mogen nemen. Een hele happening is het, alle studenten in een karakteris tiek gewaad met hoedje lopen vanaf het plein achter het Mid delburgse stadhuis naar het abdijcomplex waar ze worden opgewacht door een groot aantal gasten. Veelzijdig University College Roosevelt, voorheen Roosevelt Academy, staat bekend om haar veelzij- digheid. In driejaar tijd kunnen studenten, door het volgen van in totaal zes semesters, hun bachelor halen in verschillen de richtingen. De inmiddels afgestudeerde studente Rosa de Nooijer heeft zich de afge lopen jaren over de studies So ciology en Human Geography gebogen. "Dit is een mix van beiden. Mijn interesses zijn breed en bij UCR had ik de mo gelijkheid om een combinatie van mijn interesses samen te stellen, daardoor had ik aller lei verschillende vakken die al lemaal op een andere manier hebben bijgedragen aan mijn tijd daar." Verbondenheid De klassen van de colleges zijn relatief klein, zo ongeveer vijf entwintig man. Dit zorgt er voor dat iedereen elkaar goed kent en nauw verbonden is. "Er wordt veel in groepen gewerkt tijdens vakken, vooral bij de social sciences. Het blijft met opzet kleinschalig, want dat is optimaal wat discussie be treft." leder semester krijgt de student vier nieuwe vakken, in totaal dus acht vakken per schooljaar. Het vak dat Rosa het meest aansprak is Consu mer Society and Media. "Dit vak maakte veel indruk op mij, het gaat over de huidige con sumptiemaatschappij waarin we kopen, maar eigenlijk niet weten waar het desbetreffen de product vandaan komt. hier kijken we kritisch naar de ma nier waarop we de wereld uit putten en niet meer stilstaan wat de aarde nodig heeft". Ceremonie Tijdens de diplomeringsce- remonie op het Abdijplein kwamen alle honderdvijf tig geslaagden samen met een publiek van familie en vrienden. "Een heel speciaal moment", aldus Rosa. Dè stu denten stonden in de rij om hun diploma in ontvangst te nemen en te vertellen wat hun toekomstplannen zijn. Er waren speeches van onder andere eerder afstudeerde ALMELO VLISSINGEN - Drie meiden van Turnschool Zeel and deden mee bij de Bondsfi- nale. Daniek Witlox pakte in de eerste divisie junioren zilver bij de toestelfinale op balk. Witlox toonde een strakke, moeilijke balkoefening, die haar 12.067 punten opleverde. Bij de meer kamp werd Witlox 24e. Fleur Dingemanse plaatste zich bij jeugd 1e divisie in de meer kamp voor de Ahoycup. Bij de meerkamp junioren 1e divisie werd Yara Helleman 30e, bij de, toestelfinales brug werd ze 7e. MIDDELBURG - Pluk het Pet teballet is gebaseerd op het kinderboek uit 1971, Pluk van de Petteflet van Annie M.G. Schmidt. Het is een van de meest fantasierijke verhalen die de beroemde schrijfster heeft geschreven. Pluk (Iris Maalderink) rijdt rond in een rood kraan wagentje en zoekt een huis. Gelukkig is er nog plek in de Petteflet. Bewoners Aagje (Juliëtte Hafkenscheid), meneer Pen en de familie Stamper worden al snel vrien den met Pluk. Ook de meeu wen en duif Dollie behoren tot Pluks vriendenkring en een kakkerlak genaamd Zaza. Dit tot grote ontsteltenis van de poetszieke moeder van Aagje, mevrouw Helderder. Als het park voor de flet, de Torteltuin, dreigt te verdwijnen, komen de vrienden in actie. Wat zou dat verschrikkelijk zijn voor alle dieren die erin wonen. En dan moet dat vreemde ei ook nog uitgebroed worden. Gelukkig kan Pluk af en toe hulp vragen aan toverschelp de Lispeltuut en komt het allemaal goed. 0 De voorstelling van Ballet school Middelburg is zaterdag 16 juni om 14.00 uur en 19.30 uur in Studio A58, Podium 23, Middelburg. Toegangskaarten kosten 11 euro en zij n te koop via bailetschooimiddelburg.nl Afgelopen vrijdag kregen honderdvijftig studenten van het University College Roosevelt hun diploma's uitgereikt op het Abdijpl^in in Middelburg. FOTO: FEMKE VEGT Traditie Als laatste werden traditiege trouw de hoedjes in de lucht gegooid. Rosa gaat na de zo mer Development Studies studeren aan The Institute for Social Studies in Den Haag. "Hier mag ik ook zelf weer een major kiezen en kan ik ex tra vakken volgen zodat ik me weer kan focussen op duur zaamheid en mensenrechten." MIDDELBURG - Zaterdag 16 juni is het Repair Café in Mid delburg. Tussen 10 en 14 uur herstellen reparateurs uw spullen tegen materiaalkost prijs. Het Repair Café is in Bowling- en Partycentum De Kruitmolen aan de Kruitmo- lenlaan 129 in Middelburg.

de Faam | 2018 | | pagina 5