'Hier werken, dat doe ie met je hart!' Zomerse Pleintj esconcerten door Vlijt en Volharding Veere vanaf nu Hartveilig tenen J Feest Me vree Mj&s vs iu de juutekjcucmt Speeltuin Meiveld bestaat 25 jaar 'IN DEZE SPEELTUIN MOGEN DE KINDEREN ÉCHT KIND ZIJN' l&ï rf' 'I ~BUItg»JSr *3 CXUMt COLOFON DE FAAM 3 WOENSDAG 13 JUNI 2018 Marit Jansen van Galen Veiligheid Terwijl Jhonny een rondlei ding geeft tussen de spelende kinderen legt hij uit dat hij het meeste tijd besteed aan onder houd. "Vooral grasmaaien is een behoorlijke klus," lachend gaat hij verder: "Ik begin op links, zodra ik de rechterkant ga doen is de linkerkant al weer gegroeid." Ook veiligheid is erg belangrijk. "Ik heb hier speciaal een opleiding voor gevolgd, want ik moet er niet aan denken dat een kind iets overkomt door onze toestel len." Ook heeft Jhonny speciaal een rookruimte gemaakt voor ouders. Zo «hebben kinderen geen last van de rook tijdens het spelen. Huilen In de toekomst komt er nog een Survival Parcours voor wat Speeltuin Meiveld ligt aan het Meiveldpad 53 in Middelburg. Voor kinderen in de leeftijd van 1 tot 14 jaar is de entree 2 euro. Een abonnement voor een jaar kost 17,50 euro per kind. De speeltuin is de gehele week geopend. Meer informatie is te vinden via de website: www.speeltuinmeiveld.nl Ruim zeventien jaar werkt Jhonny Siman bij speeltuin Mei veld. Na een aantal jaar als voorzitter is hij nu beheerder. Óp 3 juli bestaat de speeltuin 25 jaar, maar dit feestje wordt op 16 juni al gevierd. MIDDELBURG - "Het is ooit begonnen als buurtspeeltuin, zo wil ik het ook houden," ver telt Jhonny. "Het verschil met 25 jaar geleden is dat kinderen hier hun kinderfeestjes kunnen houden. Regelmatig organise ren wij activiteiten om kinde ren meer te laten bewegen." De beheerder vertelt dat er in het begin ongeveer vier of vijf toestellen stonden. De speel tuin is flink uitgebreid en heeft zelfs een buitenzwembad. "Dit is één van onze trekpleisters." Oase "Het mooiste aan deze speel tuin is dat de kinderen écht kind mogen zijn. Ik zeg altijd: De kinderen die hier rondspe len zijn mijn kinderen. Wat er buiten gebeurt heb ik geen zicht op, maar hier binnen is het mijn verantwoordelijk heid." De speeltuin, gelegen in Middelburg-Zuid, is een open plekken tussen veel bomen en groen. Lachend zegt Jhonny: "Het is hier net een omgekeer de. oase." Hij gaat wat rechter op zitten in zijn stoel en be gint met zijn uitleg. "Een oase is een groene plek met daar omheen kale vlakte. Hier is het juist andersom, veel groen met een lege plek in het midden." De kinderen zijn volledig afge schermd van de buitenwereld en kunnen zich echt focussen op het spelen. Ook is de speel tuin betaalbaar, want ieder kind moet kunnen spelen! Vrijwilligers De organisatie bestaat nu uit vijf bestuursleden en dertien vrijwilligers. Volgens Jhonny nog steeds te weinig. "Hier werken, dat doe je met je hart. Je hebt vrijwilligers die het doen voor de kinderen en vrijwilligers die het doen om dat het moet, dan heb je hier niets te zoeken." Zeker in het zomerseizoen zijn vrijwilligers hard nodig. "Rondom de mei vakantie is het vaak erg druk, ook met toeristen. De speeltuin is alleen in december en janu ari dicht." Op 3 juli bestaat de speeltuin 25 jaar. Dit wordt tijdens Nationale Speeituindag op 16 juni groots gevierd. Kinderen kunnen deelnemen aan verschillende spelletjes, leuke bingo's en loterijen met mooie prijzen, ir is een Foocjtruck aanwezig met lekkere hapjes én je kunt jezelf laten schminken. De entree is die dag gratis! oudere kinderen. Verder hoopt de beheerder dat iedereen 'lief blijft voor de speeltuin. Netjes omgaan met de toestellen en je eigen rommel opruimen, dit geldt ook voor ouders. Zo hou den we het veilig voor jong en oud. "Ik ben gelukkig als een kind de speeltuin huilend ver laat omdat hij of zij wil blijven, maar ook als ze een glimlach van oor tot oor hebben om dat ze een fantastische middag hebben gehad. Dan heb ik mijn werk goed gedaan!" iS - Achter beheerder Jhonny Siman is het zwembad van speeltuin Meiveld te zien. Dé trekpleister voor veel kinderen. FOTO: MARIT JANSEN VAN GALEN Muziekvereniging Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg geeft vrijdag 15 juni het eer ste in een serie van drie Pleintjesconcerten. OOST-SOUBURG - Het concert in zomerse sferen én outfit wordt gegeven op het gras veld in de Nagelenburgsin- gel en Prins Bernhardstraat en begint om 19.00 uur. Af wisselend spelen het Jeug dorkest en de Fanfare onder dirigent Albert John Vervorst en de samenspeelgroep on der leiding van Petra van Ant werpen. Bij dit eerste concert worden ook de leerlingen van groep zes van basisschool Burcht Rietheim betrokken. Zij spelen een deel van het'con cert mee op de Boom Whac kers, gestemde kunststof slagwerkinstrumenten. Lokale binding Waar het accent in de HaFa- Bra-muziek (Harmonie-Fan fare-Brassband) steeds meer richting podiummuziek is ver schoven, wil de Souburgse vereniging met de Pleintjes concerten in de verschillende wijken de band met het dorp behouden en zo mogelijk ver stevigen. Na het weekend voor de amateurkunst zijn de plein tjesconcerten een extra bijdra ge van Vlijt en Volharding. Meer concerten De overige PJeintjesconcerten zijn op vrijdag 22 juni om 19.00 in de Adriatische Zeestraat en op 6 juli om 18.30 op het Plein bij verenigingsgebouw De Bla zer aan de Ritthemsestraat 45 in Oost-Souburg. Het project Hartveilig Wonen in de gemeente Veere is afgelopen maandag afgesloten in hotel Bos en Duin in Oostkapella. Burgemeester Rob van der Zwaag bedankte de vrijwil ligers die geholpen hebben bij het opzetten van het netwerk. LI - De gemeente Veere is op 23 februari 2017 begonnen met het opbouwen van dit belangrijke netwerk. Het doel van het project was om het aantal AÉD's in Veere in kaart te brengen en voor iedere woonkern een 24/7 dekking te realiseren. Het tweede doel was om het aantal geregistreerde vrijwilligers te verhogen. Deze doelen zijn gerealiseerd. Geschoold HartveiligWonen is een netwerk van goed ge schoolde geregistreerde vrijwilligers en vol doende beschikbare AED's. Bij melding van een hartstilstand alarmeert de meldkamer de ambulance èn tegelijkertijd een tiental vrij willigers die in de buurt van het slachtoffer wonen en/öf werken. De vrijwilligers krijgen via hun telefoon de exacte locatie van de ca lamiteit of de AED door. Automatisch Een Automatisehe Externe Defibrilator, kort weg AED, is een apparaat dat door een stroomstoot een stilstaand of fibrilerend hart weer normaal op gang probeert te krijgen. Vrijwilligers verlenen met een AED, vaak le vensreddende, acute hulp totdat het ambu lancepersoneel dit overneemt Advertentieverkoop en media-adviet. advertising.zeeland@ persgroep.nl Linda Heikoop T 06-205 4H 55 Familieberichten E familieberichten@persgroep'.nl T (o88)-oi3 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@persgroep.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/pagina/bezorg- klacht T 088-0561595 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NV Vlissingen Redactie Frank Husslage (eindredacteur) Conny den Heijer Femke Vegt Gerard van der Hoeven Mark Lobbezoo Theo Rietveld Marit Jansen van Galen (foto graaf) Persberichten E redactie.faam@ persgroep.nl T (088) 013 69 21 t lustermanager Ruud Spoor Commercieel directeur Tessa van Waarde Algemene voorwaarden en overige informatie www.persgroep.nl/adverteren Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in gedrukte ais digitale uitgaven van Persgroep Nederland bv Druk De Persgroep Nederland Volgons ook op: www.de-faam.nl Facebook/DeFaam Walcheren

de Faam | 2018 | | pagina 3