Lizzy pakte het wel heel rigoureus aan In pyjama en op blote voeten voor 750,- voor 695,- voor 550,- voor 250,- WERELDZEEUWEN van 995,- van 995,- van 895,- van C 495,- MegaComfort I Paspoortstraat 32 14388 BH Oost-Souburg I www.megacomfort.eu De grootste en goedkoopste shop met relaxfauteuils van Zeeland 17 WOENSDAG 13 JUNI 2018 Lizzy de Zeeuw-van de Zande is opgegroeid op Schou- wen-Duiveland en emigreerde drie jaar geleden naar Nieuw-Zeeland. Goed, dat is bijzonder, maar laten we eerlijk zijn: Heel uitzonderlijk is het niet. Er emigreren wel meer Zeeuwen naar dit werelddeel. Toch is het verhaal van Lizzy anders. Zij pakte het wel heel rigoureus aan. door Rachel van Westen 'Toen ik zwanger was, ont stonden er concrete plan nen om voor langere tijd naar Nieuw-Zeeland te gaan", ver telt Lizzy. "Mijn man Axel had al een jaar in Nieuw-Zeel and gezeten en wilde graag nog eens terug. Zelf wilde ik ook altijd al naar Australië of Nieuw-Zeeland. Dat kwam door de verhalen van mijn ouders die er ooit eens zeven maanden waren geweest." De trip van de ouders van Lizzy was toen al dertig jaar geleden, maar op het moment dat Liz zy en Axel vertelden over hun plannen, waren ook zij meteen Net als in Nederland is Lizzy ook hier fanatiek met haar paarden. razend enthousiast. "Wanneer gaan we?" riep haar vader. "Hij wilde dertig jaar geleden al blijven", lacht Lizzy, "maar toentertijd was het echt nog de andere kant van de wereld, zonder alle moderne techno logie. Mijn moeder was ook enthousiast, maar wel iets te rughoudender, aangezien ik ook nog een zus heb. Maar zelfs zij zei meteen: "Als jul lie gaan, ga ik ook." Daardoor gooide niet alleen Lizzy en Axel het roer om, maar de comple te familie sloot zich aan. Banen werden opgezegd, huizen ver kocht, alle belangrijke spullen in een zeecontainer gepakt en de rest ging op marktplaats of naar de stort. Klaar voor een nieuw avontuur. "Veel mensen vragen zich af hoe je zo rigoureus het roer kan omgooien voor iets dat je niet kent. Ik was immers nog nooit in Nieuw-Zeeland ge weest en datzelfde gold voor m'n zusje. Toch stonden wij er heel makkelijk in. Het ergste wat kan gebeuren is datje te- Mick was negen maanden toen Lizzy en Axel naar Nieuw-Zeeland vertrokken. Hun jongste zoon Tim, is hier geboren. FOTO'S: ARCHIEF LIZZY DE ZEEUW rug naar Nederland gaat als je het niet naar je zin hebt. Maar dat is toch beter dan je hele leven spijt hebben en denken; 'Wat als ik het nou wel had ge daan?' In tegenstelling tot an dere emigranten hebben we elkaar, wat het natuurlijk een stuk makkelijker maakt." "We zijn vertrokken op zoek naar rust en ruimte en dat hebben hier zeker gevonden. Niet alleen Lizzy en Axel vertrokken naar Nieuw-Zeeland, maar de complete familie sloot zich aan. FOTO'S: ARCHIEF LIZZY DE ZEEUW Als ik uit het raam kijk zie ik alleen maar heuvels, groen en een paar verdwaalde huizen tussendoor. 'Met uitzondering van Auckland en Wellington hebben ze geen rijtjeshuizen, leder huis is vrijstaand en heeft een eigen tuin. Zelfs midden in de grote stad is er veel groen, niet te vergelijken met Ne derlandse steden. Ons zoontje Mick snapt niet dat er mensen zijn die geen koei.en of paarden hebben, iedereen die hij hier kent heeft die nou eenmaal. Ik geniet van de vrijheid die je hier nog kan voelen, alsof je al leen op de wereld bent." Ben jij of ken jij een Zeeuw die (tijdelijk) in het buitenland woont? Tip de redactie via redactie. bevelander@persgroep.nl "Een groot verschil tussen Nederland en Nieuw-Zee- Jand is het 'zign en gezien' worden", vertelt 4 Lizzy, "©ver het algemeen geven kiwi's (red: bijnaam voor de bewoners van Nieuw-Zeel and) er niet veel om hoe ze erbij lopen, zeker niet op het platteland. Het is goed mo gelijk dat je mensen in de supermarkt tegenkomt met alleen een pyjama en och tendjas aan, soms op slip pers, maar meestal op blote voeten. Heel veel mensen, en dan met name kinderen, lopen op blote voeten. Dit heeft niets te maken met het feit dat ze geen schoe nen kunnen kopen, maar gewoon omdat het fijn is om op blote voeten te lo pen. In de supermarkt, op straat tijdens sport en op school, je ziet het heel veel. Ze moeten wel schoenen aan als ze naar school gaan, maar vaak worden die bij binnenkomst in de tas ge propt en gaan ze de rest van de dag op blote voeten ver der. Ik moest daar erg aan wennen in het begin, maar nu ben ik er aan gewend en lopen ook onze kinderen regelmatig op blote voeten als we ergens*zijn." PRE-SALE BIJ MEGACOMFORT Tel. 0118 - 436 046 Openingstijden: ma. gesloten, di. t/m vr. 10.00 -17.00 uur, za. 10.00 -16.00 uur

de Faam | 2018 | | pagina 17