Vanaf augustus weer zeezwemtochten Karin voor dieren, een dierenarts voor gezonde gezelschapsdieren té Contact Tkainen voor de Ladiesrun Youri Bonte wint in NK 'De passie voor dieren is er altijd al geweest' WALCHEREN SPORT HEERLIJK IN JE EIGEN TEMPO LANGS DE WALCHERSE KUST Kilometers langs de Walcherse kust 15 WOENSDAG 13 JUNI 2018 door Conny den Heijer Ze is uniek in Zeeland, Karin Siereveld. Haar praktijk 'Karin voor dieren', gevestigd op- het Kerkplein in Biggekerke, heeft een huiselijke sfeer. Dit wil Karin graag uitstralen, ft/lens en dier moeten zich op hun gemak voelen. BIGGEKERKE - De insteek van Karin is om 'planbare' zorg te leveren. Een huisdier kan bij Karin terecht voor diverse onderzoeken en be handelingen die niet spoedeisend zijn. "Over het algemeen zijn dit inentingen, sterilisatie en castraties. Ook is het mogelijk om het gebit van het dier bij mij te laten reinigen en natuurlijk ook voor vlooien- en wormmiddelen, verzor gingsproducten en (dieet)voer." legt Karin uit. Naast gezonde dieren behandelt zij ook zieke dieren. 'Denk hierbij aan dieren met bijvoor beeld oorontsteking. Zij kunnen ook bij mij te recht. A/let al ruim dertig jaar ervaring weet Karin waar ze het over heeft. "Ik ben altijd die renarts voor gezelschapsdieren geweest. Ik heb al eerder, buiten Zeeland een 'doorsnee' prak- tijk gehad." Ze volgde regelmatig cursussen en heeft in de loop der jaren veel gezien en be handeld. "De passie voor dieren is er altijd al geweest," lacht ze. Prikkels Volgens Karin prikkelt haar insteek bij mensen. 'Deze praktijk is na veel brainstormen ontstaan en dit bevalt heel goed. Onder gezelschapsdie ren verstaat Karin onder andere honden, kat ten, vogels, konijnen of een fret. Ze onderzoekt, bespreekt en helpt huisdieren die niet echt ziek zijn, maar bijvoorbeeld een al langer bestaand probleem waar hun baasje toch echt eens door een deskundig dierenarts naar wil laten kijken tegen een betaalbaar tarief. Karin: "Door deze insteek is het mogeiijk om betaalbare behan delingen uit te voeren. Dit is voor veel mensen zeer aantrekkelijk." Meer weten Op de website van Karin voor dieren staan de verschillende behandelingen voor huisdieren. Öok is het mogelijk om de dierenarts 'online' te leren kennen onder het kopje: even voorstellen. Karin voor dieren is een dierenarts met liefde en passie voor dieren! 0 www.karinvoordieren.nl Kerkplein 19 4373 AA Biggekerke T: 06 51 91 01 30 E: karinv0ordieren@hotmail.com Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Karin voor dieren ZOUTELANDE - Woensdag 14 juni starten de trainingen voor de Ladiesrun van de Kustma- rathon. Deze trainingen zijn gericht op techniek, parcours- verkenning en intervaltraining. De trainingen beginnen om 19.30 uur op het parkeerterrein naast de voetbalvelden, West- kapelseweg, Zoutelande. De training is gratis en duurt tot ongeveer 2045 uur, je hoeft je niet vooraf aan te melden. Er staat Wel een giftenbus, waar in een vrijwillige donatie ge deponeerd kan worden voor benzine en organisatiekosten. De traingen zijn op 14 juni, 28 juni, 12 juli, 26 juli, 16 augustus, 30 augustus, 13 september en op zaterdag 29 september van af 10.00 uur. VROUWENPOLDER - EMMEN - Dat een tegenslag de Wal- cherse karter Youri Bonte niet van zijn apropos brengt, be wees hij onlangs in Emmen tij dens de tweede ronde van het Nederlands kampioenschap IAME X30. De elfjarige rijder uit Vrouwenpolder won na een tijdstraf in de tweede race de finale en scoorde daarmee op nieuw belangrijke punten voor het kampioenschap in de X30 Cadet-klasse. Na zijn tweede Woensdag 14 juni starten de trainingen voor d eladiesrun van de Kustmarathon. FOTO: FRANK HUSSLAGE plaats in de kwalificatie werd Youri derde in de eerste race, zesde in de tweede race en hij won de finale. "De trainin gen op een droge baan gingen goed en het rijden in de regen ook", blikte Youri terug. "Want ik reed op het droge de eer ste tijd en op een natte baan de tweede. Ik wilde natuur lijk heel graag eerste worden in de kwalificatie, maar dat is helaas net niet gelukt. Ik stond wel de hele tijd eerste, maar in de laatste ronde verbeterde ie mand toch nog mijn tijd." Dat hij snel was, had Youri niettemin duidelijk gemaakt. Het zat wat dat betreft dan ook wel snor met zijn zelfvertrou wen voor de races. Die snel heid leverde hem in de eerste race de derde plaats op en de tweede race won hij. "Ik was helemaal blij." En toen kreeg hij na de finish jammer genoeg een tijdstraf van tien seconden. Hij was tij dens de startprocedure met zijn kart over de witte lijnen gekomen en dat mocht niet. "Ik had de vlag niet gezien om dat ik lette op de~nummer één. Maar ik weet het voor de vol gende keer. Dat doe ik echt niet nog een keer fout." Natuurlijk'baalde Youri er flink van dat hem de overwinning was ontnomen, maar hij liet zich er niet door ontmoedigen. Hij wist dat hij de goede snel heid had om voor de overwin ning te gaan. En dat liet hij dan ook overduidelijk blijken in de finale. Daarin werd hij uitein delijk winnaar. Youri staat nu bovenaan in het kampioen schap en dat was een fijne conclusie, want, zo bekende Youri: echt tevreden was hij niet over het weekeinde op het Drentse circuit. "Maar ik ben tevreden met het resultaat in de finale." -twyiiiïii jLü'ttinri VLISSINGEN - In september 2017 overleed Jarien aan de gevolgen van ALS. De stich ting gaat echter onverdroten verder met het zeezwemmen langs de Walcherse kust. Niet alleen Zeeuwen of Nederlan ders schrijven zich in maar ook deelnemers uit Belgie en Duitsland. Het evenement is in de loop der jaren enorm ge groeid. Wat maakt het nu zo leuk? Voor de deur De Faam vroeg het Christie Janse (59) uit Vlissingen, die dit jaar voor de vierde keer mee doet. "Het kwam via via op mijn pad. Het leek me leuk om mee te doen en ik heb de trai ningsgelegenheid voor de deur in de zomer, 's Winters trai nen we in het zwembad maar dan zwem ik wel een keer per week ook gewoon in zee". Christie heeft een workshop gedaan bij Wim Hof, beter bekend als de Ice Man. "Daar heb ik geleerd wat de gezond heidsvoordelen van koude zijn. Het voordeel voor mij is dat ik direct de straat over kan steken om naar huis te gaan na een koude duik." Boeien Zeezwemmen is flink in po pulariteit gegroeid de laatste jaren. Christie vertelt: 'Toen ik drie jaar geleden begon mét trainen in het zwembad, wa ren we met een ploeg die twee banen bezetten in het bad. Nu zijn dat vijf banen dus ik denk dat we inmiddels met een ploeg van 30 tot 40 mensen zijn. Zeezwemmen is zwaarder dan gewoon zwemmen in een zwembad omdat je altijd met stroming, wind, golfslag en kou te maken hebt. We dragen verplicht een boeitje voor de zichtbaarheid; tijdens de trai ning heb je altijd een buddy, en de wetsuit houdt ons warm Saam Christie Janse kan niet wachten tot het augustus is. Tot die tijd traint ze aan het badstrand in Vlissingen. Foto: Conny den Heijer en vergroot het drijfvermogen en we hebben wat minder last van de kwallenJe zwemt altijd samen met een buddy, voor de veiligheid. Naast het plezier staat de veiligheid voorop. Als je van zwemmen houdt moet De eerste zeezwemtocht van Vlissingen naar Zoutelande is gelijk de langste en start op woensdag 1 augustus. De drie weken daarna wordt er gezwommen van Westkapelle naar Zoutelande, van Dishoek naar Zoutelande en van Oostkapelle naar Domburg. Meer info: www.zwemmenlangswalcheren.nl Inschrijven kan tot 1 dag voor de zwemtocht. Trainingen starten volgende week op het badstrand van 10.30 tot 11.30 uur. Het was Jarien Sinke uit Vlissingen die bij de oprichting van Stichting Zwemmen Langs Walcheren in 2011 de inspirator was om ALS Zeeland op te nemen en te ondersteunen als ide- ele organisatie in de-statuten van de stichting.

de Faam | 2018 | | pagina 15