BV Monumentenbeheer toe aan heroriëntatie? officiële publicaties Leer ondermijnende criminaliteit herkennen tijdens informatieavond Zeeuwse Veteranendag Wijktafels in juni Informatiemarkt energietransitie en klimaatadaptatie Werkzaamheden aanleg rotonde Stromenweg Verhuur sport- en welzijnsaccommodaties GEMEENTE MIDDELBURG De BV is in 1992 opgericht op initiatief van de gemeenteraad en stelt zich ten doel verpauperde panden in haar oude luister te her stellen. Ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum heeft de vennoot schap een boekje uitgebracht met een overzicht van al haar tot op heden gerealiseerde werken; maar liefst 21 in getal! De BV koopt panden aan die door de markt niet worden opgepakt, restaureert deze vervolgens en verkoopt deze weer. Dit verdien- model stelde de vennootschap in staat keer op keer nieuwe werken te initiëren. De BV opereert zonder winstoogmerk en heeft zich al die jaren financieel kunnen bedruipen. Actuele toekomstprojecten zijn de herbestemming van de Koepoort en de Oostkerk. Aangezien er gelukkig steeds minder rotte plekken aanwezig zijn in onze monumentale binnenstad stelt de raad van commissarissen zich op het standpunt dat de BV zich in de toekomst ook op an dere taken dient te richten, zoals bijvoorbeeld verduurzaming van monumenten. De LPM wil er voor pleiten dat Mo numentenbeheer haar hoofddoel stelling niet uit het oog verliest. Er zijn nog projecten te over die continu aandacht behoeven. Te denken valt aan het Sint Sebas- tiaancomplex Schuttershofstraat (voormalige Cinema-locatie), Hoogstraat 10, Damplein 35 en Pauwpoort 6. Ed de Graaf, raadslid LPM www.lokalepartijmiddelburg.nl In de week van 18 juni tot 22 juni organiseert Provincie Zeeland de Week van de Ondermijning. We nodigen u graag uit voor de informatieavond Ondermijning op maandag 18 juni in de Burger zaal van het stadhuis aan de Markt in Middelburg. De aanvang is 20.00 uur. Inloop vanaf 19.30 uur. Ondermijning bestaat: het is in ons land genesteld en geworteld. Ook in Zeeland. Burgemeesters, wethouders, raadsleden en ambtenaren worden bedreigd of omgekocht. Een restaurant of kapper zonder klanten, het autobe drijf dat overdag nooit open is. De boerenschuur die wordt verhuurd of het kassencomplex waarvan de ramen zijn afgeplakt. Dit zijn een aantal voorbeelden van ondermij nende activiteiten die ook in uw omgeving kunnen voorkomen. Tijdens deze bijeenkomst maken we het onzichtbare zichtbaar, om zo ondermijnende criminaliteit te leren herkennen. Samen met PieterTops, hoogleraar Bestuurs kunde aan de Universiteit van Til burg, een Zeeuwse burgemeester en deskundigen van het Regionaal Informatie en Expertise Centrum, Op zaterdag 9 juni vindt de jaarlijkse Veteranendag plaats. De herdenking start om 12.30 uur op het Abdijplein in Mid delburg. Om 13.55 uur vertrekt de parade van veteranen, voertuigen en mu ziek via de Sint Pieterstraat en de Lange Delft naar de Markt, waar het défilé wordt afgenomen. Het Fanfare Korps Bereden Wapens geeft vanaf 15.15 uur een concert Tour of Duty' op de Markt. Het is de dertiende keer dat de Zeeuwse Veteranendag plaatsvindt. In Zeeland wonen circa 2.600 veteranen. Tijdens de Zeeuwse Ve teranendag wordt respect betoond aan deze veteranen. Mannen en vrouwen die gediend hebben tijdens de Tweede Wereldoorlog of tijdens VN-vredesoperaties daarna. Verhalen delen Tijdens de Zeeuwse Veteranendag presenteren de veteranen zich met trots aan het publiek. Na het offici ële gedeelte mengen zij zich onder de aanwezigen om hun verhaal te delen. De Zeeuwse Veteranendag streeft erna om nü en in de toe komst, de verhalen en ervaringen organiseren we deze informatie avond om dit onderwerp onder de aandacht te brengen. Wat is ondermijning, hoe kan ik het herkennen en hoe ga ik er mee om? Uit het onderzoek van Pieter Tops blijkt dat criminele netwerken een veel grotere invloed hebben op het openbare leven dan velen van ons weten en willen geloven. Op basis van dit onderzoek licht hij toê hoe de onderwereld en de bo venwereld met elkaar verstrengeld raken. Geïnteresseerd? Meld u dan aan voor de informatieavond via www. zeelandnl/inf ormatieavond- ondermijning. over te brengen. De Stichting heeft daarvoor ook een programma voor basisscholen, waarbij een veteraan in de klas verteld over zijn of haar oorlogservaringen. Muzikale activiteiten De Zeeuwse Veteranendag wordt muzikaal ondersteund door de Del taband, junior drumeorps Johan Friso, Koninklijke Harmonie E.M.M. en muziekvereniging Arnemuiden. Kijk voor meer informatie op: www.zeeuwseveteranendag.org en www.facebook.com/ zeeuwseveteranen Op woensdag 6 juni is er inde raadzaal van het stadskantoor een informatiemarkt over ènergletransitie en klimaatadaptatie. Zes sprekers gaan in op verschillende onderwerpen die met deze thema's te maken hebben, zoals ruimtelijke ordfening, woningbouw en de rol van gemeente en bedrijfsleven. De bijeenkomst duurt van 18.00 uur (inloop vanaf 17.45) tot 21.00 uur. U bent van harte welkom deze informatiemarkt bij te wonen vanaf de publieke tribune. Deze week starten er werkzaamheden voor het aanleggen van een rotonde op de Stromenweg bij de entree naar Rittenburg. Het werk wordt incases uitgevoerd: le fase: Aanleg rotonde Stromenweg, duur ca. 6 weken; 2e fase: Vervangen fietspad vanaf rotonde tot aan Koudekerkseweg, duur ca. 1 week; 3e fase: Woonrijp maken Stromenweg bij de woningen 10 t/m 14, duur ca. 2 weken. De werkzaamheden zijn vóór eind juli afgerond. Doorgaand gemotoriseerd verkeer wordt omgeleid via de hoofdwegen. Fietsers worden omgeleid via het woongebied Rittenburg. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Maas van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 52 11. Wilt u komend seizoen 2018/2019 gebruik maken van één van onze sport- en welzijnsaccommodaties? Vanaf 6 juli gaat de webshop open voor de aanvragen voor het seizoen 2018/2019. Deze aanvragen worden afgehandeld op basis van binnenkomst. De voorjaarsronde van de wijktafels is in volle gang. U bent als bewoner of onderne mer van harte welkom deze te bezoeken. Tijdens deze bijeenkomsten komen in een paar uur tijd de actu aliteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gelegenheid om wensen of klachten bekend te maken. De wijktafels vinden twee keer per jaar plaats, in het voor- en in het najaar. De aanwezigen stemmen gezamenlijk over de binnengekomen aanvragen voor het wijktafelbudget. Informatie over de wijze van aanvragen en de voorwaarden staan op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder: wonen en verbouwen wijken en dorpen. Onder 'Algemene Informatie' vind u het aanvraagformulier met daar in opgenomen de voorwaarden. Een overzicht van de wijktafels en de locaties: Donderdag 7 juni: wijktafel Zuid in Palet (grote zaal) Dinsdag 12 juni: wijktafel Klarenbeek/Veersepoort in Cafe Willem (Hof van Buren). Tijdens deze bijeenkomst wordt de wijkvisie besproken. Woensdag 13 juni: wijktafel Griffioen in Wijkcentrum 't Seijs Dinsdag 19 juni: wijktafel Mor tiere bij de Zeeuwsche golfbaan, restaurant (Paukenweg 1) De Wijktafels zijn van 20.00 uur tot 22.30 uur (inloop 19.30 uur), behalve Klarenbeek/Veersepoort: inloop 20.00 uur en start 20.15 uur tot 22.30 uur. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter FaceboÖk 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem_Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/af5praak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Brakstraat 30, 30 A t/m 30 J, Cordeschuit 7 (Arnemuiden), Koningin Julianalaan 10 (Arnemuiden), Mortiere, Poproute (bouw- nummer 51Noordweg 453, Spinhuisweg 30, Verwerijstraat 13 en 15 Verleende omgevingsvergunningen Abeelseweg 1Adelaarstraat, Brakstraat 30, 30 A t/m H, Etty Hillesumstraat 42, Etty Hillesumstraat 50, Herenstraat 32, Klein Vlaanderen 93 en 95, Lange Delft 39, Lange Delft 94, Loskade 41Molenwater 137, Mortierepolder 2 (Nieuw- en Sint Joosbnd), Noordweg 152, Noordweg 412, Schelpenpad 1 (Arnemuiden), Seisbolwerk 10, Seispark 1 Seissingel 4, Sprenckiaan 21 Kennisgeving verlengde beslistermijn Hoogstraat 3, Laurens Stomméspad 8 B en 8 C Kennisgeving ontwerpbeschikking (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Noordpoortplein 2 Verkeersbesluit Intrekken gehandicaptenparkeerplaats Branderijmolengang Ontwerp uitwerkingsplan 'Mortiere fase 9c' Op 30 mei 2018 maakten burgemeester en wethouders van Middelburg bekend dat het ontwerp uitwerkingsplan 'Mortiere fase 9c' van 31 mei tot en met 11 juli ter inzage ligt. Omdat deze kennisgeving vanwege een technische storing niet op 30 mei, maar op 1 juni in de Staatscourant is gepu bliceerd is deze ter inzage termijn met twee dagen verlengd tot en met 13 juli 2018.

de Faam | 2018 | | pagina 9