Voor de veteranen is dit erkenning' Feesten in de stad Alle jeu-de-boulers zijn welkom in Middelburg Poolicht in Gasthuiskerk Koozie en Nijntje 25 CONCERT Schout-bij-nacht bij Veteranendag JONGE VETERANEN TONEN STEEDS MEER INTERESSE VOOR DEZE DAG 5 WOENSDAG 6 JUNI 2018 Marcel van der Voort Anousha Nzume groeidejop in Amster dam en acteert, schrijft, pro duceert en presenteert al ruim twintig jaar. Als auteur kreeg zij grote bekendheid door haar bestseller 'Hallo Witte mensen'; "Hoe houd je je staande in een wereld waarin mensen van kleur steeds mondiger worden?". Momenteel werkt Anousha Nzume aan haar tweede boek over kleur, klasse en kansenongelijkheid in het onderwijs. Op 7 juni om 16.00 uur is er een lezing door- en een interview met Anousha Nzume in De Drvkkerij te Middelburg. Aanmelden: www.de-drvkkery.nl Peter Reesink is schout-bij-nacht en neemt, het défilé af tijdens de Zeeuwse Veteranendag. Hij is een vlagofficier, de derde in rang na luitenant-admiraal en viceadmiraal. Onder andere de volgende maritieme beroemdheden waren ooit ook schout-bij-nacht- Michiel de Ruyter, Karei Doorman, Cornells Tromp, Jan van Brakel en Adriaen Banckert. Reesink heeft inmiddels indrukwekkende staat van dienst bij defensie. "Schout-bij-nacht Peter Reesink neemt zaterdag 9 juni het défilé af tijdens de Zeeuwse Veteranendag in Middelburg", vertelt voorzitter John Kouters van AVOM Zeeland, de Alge mene Vereniging voor Oud- en actief dienend personeel van de Koninklijke Marine. Koozie houdt woensdag 20 juni van 15.00 tot 17.30 uur een zomerfeest. Vanwege het 25-jarig bestaan wordt ex tra uitgepakt. Kinderop vang Nyntje begon 26 ja nuari 1993 in de Bogardstraat, verhuisde naar Burggang 1, en sinds december 2010 is Kindcen trum Koozie op Molenwa ter 4a. Oud-kinderen en medewerkers zijn van har te welkom op dit feest. Aanmelden met naam kin deken) en aantal personen via zomerfeest@koozie.nl MIDDELBURG - Elke zondag en woensdag vanaf 13.30 uur en elke donderdag vanaf 19.00 uur zijn jeu-de-boulers wel kom, of u nu campinggast bent of Zeeuw of beiden. De 31 buitenbanen en 20 binnenba nen van Jeu de Boules Club Middelburg staan dan open voor iedereen. Het doet er niet toe of u het spel beheerst of dat u dit wilt leren, want alle leden maken u graag wegwijs, ballen zijn eventueel te leen. UBM, Koudekerkseweg 139, Middelburg, www.cjbm.nl heeft het dat er steeds min der veteranen uit de Tweede Wereldoorlog zijn? Kouters: "Ik denk dat andere vetera nen ervoor in de plaats ko men. Jonge veteranen gaan steeds meer interesse tonen voor deze dag. Aanvankelijk hebben ze het druk met hun gezin. Rond hun vijftigste le vensjaar groeit de behoefte om erbij te zijn. Er zijn nog steeds veteranen uit de Tweede Wereldoorlog. Ze ko men zolang ze kunnen en worden zo nodig door ande ren opgehaald. Want de saamhorigheid onder vetera nen is groot." MIDDELBURG - Kouters: "Het is belangrijk voor veteranen, omdat ze zich hierdoor ge waardeerd voelen. Ze zijn opgewekt als hij een gesprek met ze aangaat", voegt hij er aan toe. Reesink is Hoofddi recteur Personeel (HDP) van het ministerie van defensie. Kouters ontmoette Reesink tijdens een vergadering en vroeg hem voor de vetera nendag. Dankzij dit persoon lijke contact zei hij spontaan 'ja' en is vervolgens officieel uitgenodigd door de Vereni ging Stichting Zeeuwse Vete ranen. Reesink zal 's ochtends ken nismaken met de talloze Zeeuwse veteranen. "Daarna worden er kransen en bloe men gelegd bij het Indië-mo- nument. Voor de jongens die er niet bij kunnen zijn, om dat ze niet terugkwamen van hun missie", verduidelijkt Kouters. Vanaf 14.30 uur is hetdgfilé op Markt. Met op het podium Reesink, de voorzitters van AVOM Zeel and en COM Zeeland, Contact Oud- en actief dienende Ma riniers, Commissaris van de Koning Han Polman en diver se burgemeesters. De vetera nen zullen van oud naar jong langskomen, begeleid door muziek en oude voertuigen. Kazerne Kouters: "Voor de veteranen dag is ook kolonel Jelle de Jong, Hoofd Initiële opleidin gen bij Korps Mariniers uit genodigd. Er is zoveel com motie over de nieuwe kazerne in Vlissingen. Hij kan zelf zien hoe Zeeland er uit ziet. En bij terugkomst kan hij de manschappen mis schien vertellen dat het hier mooi en rustig is." De dag is bedoeld voor alle veteranen die vroeger een oortogsuit- zending hebben gehad of meededen aan vredesopera ties. "Het is belangrijk voor ze. Ze zien oude kameraden, maken een praatje, een lolle tje en weten van elkaar de dingen die ze tijdens de mis sie hebben meegemaakt. Vaak gevaarlijke situaties. Daarna kunnen ze er weer een jaar tegenaan." Erkenning Volgens Kouters zijn de vete ranen blij met de waardering van de defensieleiding rich ting hen. "Dat ze belangrijk zijn geweest voor defensie en dat ze hiervoor nog steeds waardering krijgen. Voor de veteraan is dit erkenning." De jaarlijkse Veteranendag in de Zeeuwse hoofdstad is vol gens Kouters mooi. 's-Mor- gens zie je hun gezichten op fleuren" stelt hij. Welk effect De Stadsfeesten komen eraan! Van donderdag 7 juni tot en met zondag 10 juni; elke dag van 10 uur tot 23 uur. Een over weldigend programma met alleen maar hoogtepunten. Middelburg - "De haven van Middelburg. Die wordt er pro minent bij betrokken. Je moet een beetje denken aan het Prinsengracht concert in Am sterdam. Veel bootjes en op een drijvend ponton een op treden. Mooi toch?" Aan het woord is Berry ten Berge, be stuurslid van de wsv De Arne. De Stadsfeesten en de Water sportdagen zijn bij elkaar ge voegd. Het scheelde niet veel of de Stadsfeesten zouden niet doorgaan. Na het vertrek van voorzitter Huib-Jan Vader is de laatste weken veel werk verzet om het toch door te la ten gaan. Ten Berge is blij dat de Stichting Evenementen Middelburg, Kees Petiet, Hans Overvliet en de Watersport vereniging en de vele vrijwilli gers elkaar hebben gevonden. Ten Berge heeft met hetrcon- cert in het Prins Hendrikdok een extra element toege voegd. Op een drijvend pon ton treedt vrijdag 8 juni vanaf 20.30 uur Tommie Christiaan op. Tussen 17 en 23 uur wordt op twee podia opgetreden. Het andere podium staat bij de Naald bij het Havenkan toor. De bijpassende food- trucks en een terras ontbreken uiteraard niet. Tussen 7 en 10 juni zijn allerlei activiteiten op het gebied van muziek, kunst en eten in Mid delburg. Wie tussen 7 en 10 juni door de binnenstad loopt, komt altijd wel een evene ment of activiteit tegen. stadsfeestenmiddelburg.nl Voorzitter John Kouters, van AVOM Zeeland is nauw betrokken bij de Zeeuwse Veteranendag, die komende zaterdag in Middelburg gehouden wordt. FOTO: MARCEL VAN DER VOORT Overduin. Over het noorder licht schreef Noorse compo nist Ola Gjeilo het koorwerk 'Northern Lights', een prachtig, verstild stuk: Van Gjeilo zal Cantare ook de complete Sun rise Mass zingen, met The Ground als geweldige afslui ter. Na de pauze klimt ineens een sprookjesverteller op het podium. Er klinkt volksmuziek uit het noorden, over vissers en viswijven, rozen en kruize munt. Koor en orkest doen mee in het verhaal. 15 juni 20.00 uur in de Gasthuiskerk, Lange Delft 94 te Middelburg, kaarten via www.cantaregoes. nl 15 euro) en aan de kerk (17,50 euro, tot 16 jaar 5 euro). ZOUTELANDE - Maandag 11 juni geeft fanfare Luctor et Emergo een concert op mini- camping Boogaard, Paulus- weg 16 te Zoutelande. Het concert begint om 20.00 uur. Het concert is gratis te beluis teren. Bij minder goed weer is het concert binnen. MIDDELBURG - Aurora. Pool- licht. Het magische lichtspel aan de hemel in het uiterste noorden en zuiden van onze planeet. Elektrisch geladen deeltjes die de zon naar de aarde stuurt: een geweldig natuurverschijnsel dat kun stenaars telkens weer inspi reert. Vocaal Ensemble Canta re bestaat 25 jaar. Dat wordt gevierd met twee sfeervolle jubileumconcerten met mu ziek van Scandinavische en IJslandse componisten. Canta re wordt begeleid door strij kersensemble Con Legno, het orkest van de Zeeuwse Mu ziekschool. Het geheel staat onder leiding van dirigent pim

de Faam | 2018 | | pagina 5