06/06/18 Openbaar vervoer in Zeeland Tractaatweg in juni weekend dicht Open Dag proefboerderij Rusthoeve Zeeland Leer ondermijnende criminaliteit herkennen Wat is een haltetaxi en hoe werkt hij eigenlijk? Omleiding Gewijzigde planning Kom ook naar de Statenvergadering Verpachting agrarische percelen per 1 januari 2019 tfigRI. Provincie D Inform a fie rub i iek vjft Gei'fUrressoeal in hc?t laat sir' niètïWs? Publication ni bekend ïiakiiiQ.fêo vmdt rle Provinc o Avid nu Kijkdjn 6Mwww.zeeland.nl u Op www.zeeland.nl/provinciaalblad Door heel Zeeland vindt u een netwerk van treinen, bussen, haltetaxi's en een veerboot. Zo bieden we vervoer op maat. Een netwerk van vervoerders, waaronder de Provincie Zeeland, werkt samen om verbindingen met het openbaar vervoer goed op elkaar aan te laten sluiten. Zo blijven alle Zeeuwse regio's zoveel mogelijk bereikbaar. Er zijn ook alternatieve vervoersvormen, zoals doel- groepenvervoer, bijvoorbeeld de rolstoeltaxi, waarvoor gemeenten en regio's verantwoordelijk zijn. En er is de haltetaxi. het haltebord. Een overzicht van haltes vindt u op Daar vindt u ook meer informatie. Gedeputeerde Harry van der Maas heeft het dossier mobiliteit in zijn portefeuille: "De Haltefaxi is een belangrijke schakel in ons openbaar vervoer. De gewone bus rijdt op vaste tijden. Maar de bus komt niet overal. Dat komt omdat in Zeeland te weinig mensen gebruik maken van de bus. De Haltetaxi zorgt er voor dat u toch thuis kunt komen. De Haltetaxi is makkelijk in gebruik. En is er voor u!" Welke vervoersvormen zijn er in Zeeland? De trein rijdt twee keer in het uur. Over het water vaart de Westerschelde Ferry met twee schepen tussen Vlissingen en Breskens. De 'gewone' lijndienst bus rijdt op drukke routes van halte naar halte. Op minder drukke routes rijden de buurt bus en de haltetaxi. U kunt alleen met contant goid betalen De haltetaxi brengt u, net als de bus, van halte naar halte. Hij rijdt>op bus trajecten waar er te weinig reizigers zijn voor een gewone busverbinding. U moet de haltetaxi anderhalf uur voor vertrek telefonisch reserveren (088-23 58 0Ó0) U kunt alleen met contant geld betalen! Waar rijdt de haltetaxi? De bushaltes waar een haltetaxi op afroep rijdt, zijn te herkennen aan de sticker op Van vrijdag 15 juni 19.00 uur tot maandag 18 juni 2018 5.00 uur zijn er werkzaamheden aan de Tractaatweg (N62). De weg is dicht vanaf de grensovergang tot het kruispunt Molenverkorting bij Westdorpe, inclusief de kruising met de Stekkerweg. Ook in de nacht van 14 op 15 juni is dit gedeelte dicht. Het kruispunt zelf blijft open. Vanaf maandag 18 juni rijdt het verkeer van de grensovergang tot het kruispunt bij Westdorpe over de nieuwe rijbaan. De omleidingsroutes staan aangegeven met gele borden. Verkeer op de Tractaat weg wordt omgeleid via de N683 Oost- poortweg en de N252 tussen Sas van Gent en Zelzate. Houd rekening met een paar minuten extra reistijd. De parkeerplaats bij de grensovergang is door de werkzaamheden dicht van 15 juni tot half september 2018. De parkeerplaats is tijdelijk niet meer bereikbaar omdat er de nieuwe hoofdrijbaan wordt aangelegd. Voordat de weg geasfalteerd kan worden, moet de ondergrond 'gezet' zijn. Op een aantal locaties is dit nog niet het geval. Dit heeft tot gevolg dat geplande afsluitin gen zijn aangepast. De eerstvolgende af sluiting van de Tractaatweg staat gepland van 29 juni tot 2 juli 2018. De actuele planning leest u op tractaatweo.nl/verkeer of download de Tractaatweg-app op tractaatwep.nl/nieuws/aoD. Traditiegetrouw vindt ieder jaar op de 3e woensdag van juni het grootste evenement voor agrariërs in Zuidwest Nederland plaats: de Open Dag van de proefboerderij Rusthoeve in Colijns- plaat. leder jaar weer laten zo'n 2500 agrariërs zich op de hoogte stellen van de laatste ontwikkelingen op gebied van techniek, zaai- en pootgoed, gewasbe scherming en duurzaamheid. Veel leveranciers en partners in de agro- keten zijn woensdag 20 juni met een stand aanwezig en buiten op de proefvelden van de boerderij worden thematische rondgan gen gehouden. Al enkele jaren is het pro vinciaal Kavelruilbureau Zeeland vertegen woordigd met een stand. Dit jaar wordt de stand van de Provincie Zeeland uitgebreid. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat: "De agra rische sector is een belangrijke partner. We investeren jaarlijks in de sector, onder andere door het mogelijk maken en laten uitvoeren van onderzoek, verstrekken van subsidies, helpen in de zoektocht naar vol doende zoetwater, het ondersteunen bij maatregelen voor agrarisch natuurbeheer en het verduurzamen van het bodemge- bruik." Specialisten in de stand Om individuele agrariërs van dienst te kun nen zijn, zijn de hele dag medewerkers van de Provincie Zeeland in de stand aanwezig die alles weten van bepaalde thema's. De specialisten zijn gedurende onderstaan de blokken aanwezig: 9.00 -11.00 uur: agrarisch natuurbeheer 11.00 - 13.00 uur: P0P3 subsidies 14.00 - 15.00 uur: hodem en om 15.00 - 16.00 uur: (zoet)water. Kijk voor het complete programma en deelnemers op opendapczav.nl. De maandelijkse openbare Provinciale Staten vergadering is op vrijdag 8 juni 2018 vanaf 9.30 uur in de Statenzaal van het provinciehuis in Middelburg. kunt de Statenvergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, maar is óók live te volgen via Omroep Zeeland televisie en via www.zeeland.nl. Op de agenda staan de Statenvoorstellen over de Jaarstukken Provincie Zeeland 2017 en de Voor jaarsnota 2018. Ook is er een aangekondigde motie over de Marinierskazerne van D66. Hieronder leest u twee uitspraken van Staten leden over deze motie. "Afspraak is afspraak." Patricia van Veen-de Rechter (D66) "Mariniers, laat je koud water vrees voor Vlissingen varen en ervaar hoe mooi Zeeland is-om te wonen, werken, stu deren en recreëren. Welkom in het Zeeuwse land." Willem Willemse (50PLUS) In de week van 18 juni tot 22 juni 2018 organi seert de Provincie Zeeland de Week van de On dermijning. We nodigen u uit voor de informa tieavond Ondermijning op maandag 18 juni 2018 in het Oude Stadhuis aan de Markt in Middelburg. De aanvang is 20.00 uur. Inloop vanaf 19.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst maken we het onzicht bare zichtbaar om zo ondermijnende criminaliteit te leren herkennen. Dat doen we samen met Pieter Tops, hoogleraar Bestuurskunde aan de Universiteit van Tilburg, een Zeeuwse burgemeester en des kundigen van het Regionaal Informatie en Expertise Centrum. Geïnteresseerd? Meld u dan aan voor de informatieavond via www.zeeland.nl/informatieavond-ondermiinina. De provincie Zeeland heeft een groot aantal agrarische percelen in eigendom, die ze voor het jaar 2019 in pacht zal uitgeven. Bent u agrariër en wilt u in 2019 gronden pachten, dan kunt u uw belangstelling kenbaar maken bij ons. De pachtperiode loopt van 1 januari 2019 tot en met 31 december 2019. U kunt uw belangstelling uitsluitend kenbaar maken met het registratieformulier op onze website via www.zeeland.nl/pacht2019. Het formulier staat vanaf 15 juni online en kunt u tot 15 augustus 2018 invullen. Hier leest u ook de pachtvoorwaarden en toewijzingscriteria. COLOFON Redactie; afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak; Provincie Zeeland. Fotografie: Anda. van Riet (haltetaxi), Provincie Zeeland, ZAJK (open dag Rusthoeve), Reageren op deze uitgave van Provincie- vrerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per'telefoon 0118 - 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mall infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118-63 10 11Of schrijf naar Postbus 60014330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6,4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewgrk verschijnt 27 juni 2018. Provinciewerii leest u ook via:

de Faam | 2018 | | pagina 12