/gemeentemiddelburg Het woord aan raadslid Marianne Golsteijn Extra kijkmiddag geruimde voertuigen Wijktafels in juni Volg ons ook op Facebook: Raadsvergadering in stadskantoor Informatiemarkt energietransitie en klimaatadaptatie Werkzaamheden aanleg rotonde Stromenweg Verhuur sport- en welzijnsaccommodaties OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG "Zeeland laat 50.000 euro aan subsidie voor minibosjes liggen" kopte de PZC twee weken gele den. Zo'n Tiny Forest is een dicht begroeid belevingsbosje, dat door buurtbewoners in samenwerking met de gemeente wordt opgericht en gedragen. Een groene plek om te vertoeven, goed voor de biodi versiteit en tevens een buffer om hoosbuien op te vangen. En zo'n bosje levert meteen een kleine bijdrage aan de C02 reductie. GroenLinks ziet dergelijke bosjes graag komen maar volgens het (vorige) College is daar geen ruimte voor. Wellicht ziet u wel mogelijkheden. U als burger mag immers ook het voortouw nemen! Er is nog tijd om een aanvraag in te dienen, dus kijkt u eens rond in uw wijk of in de directe omgeving. In het nieuwe werkprogramma heeft het College participatie hoog in het vaandel staan en wil ze veel ondersteuning bieden aan lokale initiatieven. Voorwaarde om de subsidie te verkrijgen is wel dat de gemeente zelf ook een deel van de aanleg betaalt en aangezien er wederom bezuinigd moet worden is dat nog even een puntje. Laat dat u er echter niet van weerhou den om uw ideeën naar voren te brengen! Marianne Golsteijn Raadslid GroenLinks Middelburg Op dinsdag 5 juni is er een kijkmiddag voor voertuigen die langer dan 13 weken geleden in Middelburg zijn geruimd. eigenaren hiervoor terecht aan de Kleverkskerkseweg 53G (de gele loods achter de Voedselbank). Fietsen kunnen worden opgehaald tegen betaling van 15 voor verwijdering en opslag. Het ver- De gemeente organiseert op 5 juni een kijkmiddag als laatste ophaalmogelijkheid voor eigenaren van verwijderde fietsen die op 7 november 2017 en 31 januari 2018 zijn verwijderd. Van 13.00 tot 16.00 uur kunnen rechtmatige. De voorjaarsronde van de wijktafels is in voile gang. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze te bezoeken. zoek is om dit gepast te betalen. Betalen via pin is niet mogelijk. Daarnaast dient een geldig legiti matiebewijs te worden overlegd en een passende fietssleutel. Niet opgehaalde voertuigen zullen na de kijkmiddag worden ver kocht, vernietigd, of geschonken aan bijvoorbeeld een goed doel. Tijdens deze bijeenkomsten komen in een paar uur tijd de actu aliteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gele genheid om wensen of klachten bekend te maken. De wijktafels vinden twee keer per jaar plaats, in het voor- en in het najaar. De aanwezigen stemmen gezamenlijk over de binnengekomen aanvra gen voor het wijktafelbudget. Informatie over de wijze van aanvragen en de voorwaarden staan op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder: wonen en verbouwen wijken en dorpen. Onder 'Algemene Informatie' vind u het aanvraagformulier met daar in opgenomen de voorwaarden. Een overzicht van de wijktafels en de locaties: Dinsdag 5 juni: wijktafel Nieuw Middelburg in Cafe Willem (Hof van Buren) Donderdag 7 juni: wijktafel Zuid in Palet (grote zaal) Dinsdag 12 juni: wijktafel Klarenbeek/Veersepoort in Cafe Willem (Hof van Buren) Woensdag 13 juni: wijktafel Griffioen in Wijkcentrum 't Seijs Dinsdag 19 juni: wijktafel Mor- tiere bij de Zeeuwsche golfbaan, restaurant (Paukenweg 1) De wijktafels zijn van 20.00 uur tot 22.30 uur (inloop 19.30 uur), behalve Klarenbeek/Veersepoort en Nieuw Middelburg: inloop 20.00 uur en van 20.15 uur tot 22.30 uur. De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 4 juni om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgeno digd om de vergaderingen bij te wonen. Op de agenda staat onder andere het evenement Facade en de regiovisie Beschermd Wonen. De volledige'agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Vergadering live volgen en naluisteren Wilt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en commissies live volgen of later naluisteren? Op http://midd|lburg. raadsinformatie.nl verschijnt tijdens de raadsvergadering automatisch een link die gedurende de gehele vergadering zichtbaar blijft. Later kunt u de vergadering ook terugluisteren. Op woensdag 6 juni is er in de raadzaal van het stadskantoor een informatiemarkt over energietransitie en klimaatadaptatie. Zes sprekers gaan in op verschillende onderwerpen die met deze thema's te maken hebben, zoals ruimtelijke ordening, woningbouw en de rol van gemeente en bedrijfsleven. De bijeenkomst duurt van 18.00 uur (inloop vanaf 17.45) tot 21.00 uur. U bent van harte welkom deze informatiemarkt bij te wonen vanaf de publieke tribune. In de week van 4 juni starten er werkzaamheden voor het aanleggen van een rotonde op de Stromenweg bij de entree naar Rittenbürg. Het werk wordt in fases uitgevoerd: le fase: Aanleg rotonde Stromenweg, duur ca. 6 weken; 2e fase: Vervangen fietspad vanaf rotonde tot aan Koudekerkseweg, duur ca. 1 week; 3e fase: Woonrijp maken Stromenweg bij de woningen 10 t/m 14, duur ca. 2 weken. De werkzaamheden zijn vóór eind juli afgerond. Doorgaand gemotoriseerd verkeer wordt omgeleid via de hoofdwegen. Fietsers worden omgeleid via het woongebied Rittenbürg. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Maas van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 52 11. Wilt u komend seizoen 2018/2019 gebruik maken van één van onze sport- en welzijnsaccommodaties en wilt u meegenomen worden in de planning/toekenning van deze ruimten? Dien dan voor 1 juni uw aanvraag in via wwwtmakelpunt-walcheren.nl. Tussen 1 juni en 6 juli gaan wij alle ingekomen aanvragen indelen op basis van de vastgestelde verhuurcriteria. In deze periode kunnen daarom geen aanvragen worden ingediend voor het seizoen 2018/2019. Vanaf 6 juli 2018 zal de webshop open gaan voor de aanvragen voor het seizoen 2018/2019. Deze aanvragen worden afgehandeld op basis van binnenkomst. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg FaceboöR: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige feksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Industrieweg 8, Veersesingel 276 Verleende omgevingsvergunningen Sprencklaan 24, Vogelstraat 4 Wet geluidhinder 'Mortiere fase 9C' Anterieure overeenkomst Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 6.24, lid 3 van de Wst ruimtelijke ordening (Wro) bekend dat zij op 22 mei 2018 een anterieure overeen komst als bedoeld in artikel 6.24, lid 1 van de Wro hebben gesloten voor de locatie Laurens Stommespad 8, 4334 SB Mid delburg, kadastraal bekend GEMEENTE MIDDELBURG, SECTIE R, NUMMER 3585 en GEMEENTE MIDDELBURG, SECTIE R, NUMMER 3586. Een anterieure overeen komst is een overeenkomst die wordt door een initiatiefnemer voor een ruimtelijke ont wikkeling en Gemeente Middelburg wordt ondertekend alvorens de gemeenteraad een besluit neemt over de vaststelling van een planologische maatregel. Tegen de an terieure overeenkomst kunnen geen ziens wijzen of bezwaren worden ingediend en staat geen bezwaar of beroep open. Een zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomst ligt van 31 mei 2018 tot en met 11 juli 2018 tijdens kan tooruren voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor van Gemeente Middelburg. Uitwerkingsplan Mortiere fase 9C Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat het ontwerpbesluit tot uitwerking van het bestemmingsplan 'Mortiere' ex artikel 3.6, lid 1sub b van de Wet ruimtelijke ordening ten behoeve van de realisatie van maximaal 31 grond gebonden woningen, gedurende 6 weken, van 31 mei 2018 tot en met 11 juli 2018, ter inzage liggen bij de vakbalie in het stadskantoor. Het plangebied betreft een gedeelte van de wijk Mortiere, ten noorden van het centrale park. De locatie is gelegen nabij de Penitiaire inrichting Torentijd en de Torenweg. Het ontwerpuitwerkingsplan 'Mortiere fase 9C' is tevens digitaal in te zien op de gemeentelijke website www. middelburg.nl onder wonen en verbou wen bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpuitwerkingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze web site selecteert u het tabblad 'Bestemmings plannen', waarna u het plan op verschil lende manieren kunt oproepen. U kunt het plan direct inzien door in het venster 'ID' de plancode NL.IMRO.0687. BPUMORF9C- ONOl in te vullen. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/ haar zienswijze omtrent de ontwerpbeslui ten kenbaar maken bij burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118)67 52 25.

de Faam | 2018 | | pagina 9