"Ik heb gewoonweg een vogeltik" P Walcherse vmbo-ers gaan naar finale van Vakkanjers ^De heerlijke nieuwe roman van GJoio Wloyes is er! ijzonder afscheid. Monuta Adrienne Klein De Mikke bestaat 35 jaar DE MIKKE IS VOOR MIJ EEN VIRUS; JE KRIJGT HET NIET MEERWEG. Je kunt je er misschien weinig bij voorstellen. Je kunt je er wel op voorbereiden. ^ever deze bon in bij uw boekhandel en krijg 5 euro korting op Voor mij<Y" Verkrijgbaar bij o.a.: deDRVKICERY /0mmlÊ fi Louisa 0ark verruilt Engeland voor New York. Weet ze zich staande te houden in de Big Apple? 3 WOENSDAG 30 MEI 2018 Op 23 mei was het 35 geleden dat De Mikke werd opgericht. De eerste jaren gehuisvest in een bijgebouw van kasteel Ter Hooge en vanaf 19S5 in Park Toorenvliedt. Woordvoerster Coby Louwerse is al 32 jaar betrokken bij Dé Mikke in ver schillende functies. MIDDELBURG - De Mikke is één van de vijf kustasielen in Nederland en werd opgericht in 1983. Vrijwilligers verzorgen zieke en gewonde dieren met het doel ze terug te zetten in de natuur. Ik spreek Coby Lou werse achter haar promotie- kraam, die vorige week nog in Goes stond. Ze wil zéker ge zegd hebben dat zij dan mis schien wel het gezicht is van het vogelasiel, maar dat alle vrijwilligers samen De Mikke maken tot wat het nu is. Ooievaars Ooievaars komen al voor het zesde jaar op het terrein van De Mikke. Coby: "We zijn op onze wegvliegweide ooit be gonnen met twee gehandi capte ooievaars. Drie maan den later bezette een vreemd koppel het nest. Ze hebben twee jongen. De twee gehan dicapte ooievaars zijn elders geplaatst omdat er ruzie uit brak." Geschiedenis "In 1985 zag ik een advertentie van De Mikke waarin ze vrij willigers vroegen. Na even op de wachtlijst te hebben ge staan, kon ik aan het werk toen het asiel in Park Tooren vliedt was geopend in 1985. De gemeente schonk het voor malig kleedgebouw van het Openluchttheater en gaf de Mikke het voordeel van de twijfel. Vele uitbreidingen volgden elkaar op: een nieuw hoofdgebouw, een serre, een wegvliegkooi, twee roofvogel- kooien, een waterbassin, een quarantaineruimte en het educatief centrum." Nu Nu zitten er veel jonge vogels en egels. Coby werkt nog drie dagdelen op De Mikke. Sinds vorig jaar is Marina van Zalen de nieuwe beheerder. Na 32 jaar doet Coby een stapje te rug. De Mikke loslaten kan ze niet. Zoals ze zegt: "Ik heb ge woon een vogeltik en werken op De Mikke is voor mij een virus; het zit in je bloed en je krijgt het niet weg". @p zaterdag 15 september houdt De Mikke haar jaarlijkse Open. Dag. iedereen is tussen 10 -16 uur van harte welkom in Park"oorenvliedt Burgemeester Bergmann is vanaf 14 uur aanwezig. Stichting Vogel- enZoogdiérenopvang Zeeland is te vinden aan de Koudekerkseweg 131a in Middelburg. Elke dag open van 9 tot 17 uur. Van juni - augustus ook 's avonds van 19-21 uur. Meer informatie op www.demikke.nl MIDDELBURG - Leerlingen van het Nehalennia uit Mid delburg staan op donderdag 14 juni in de grote finale van de Vakkanjer Challenge 2018 in de Werkspoorkathedraal in Utrecht. Tijdens dit evene ment presenteren vmbo'ers en mbo'ers uit heel Nederland hun oplossingen voor water overlast aan opdrachtgever de Unie van Waterschappen. Waterschap Ruim zesduizend leerlingen van 130 scholen gingen afge lopen schooljaar aan de slag voor de waterschappen. "Het regent steeds vaker en harder in Nederland. Neem 13 mei jl. in Drenthe waar er op bepaal de plaatsen 64 millimeter re gen viel. Dat is meer dan de totale neerslag die normaal gesproken in de hele maand mei valt", aldus dijkgraaf Hetty Klavers van de Unie van Wa terschappen. Sponsdam De Vakkanjers bedachten op hun scholen de meest uiteen lopende ideeën: van een SmartWaterHotel een spons dam tot een complete Urban Water Storage met monito- ringssysteem waarmee wa terschappen de beschikbare opvangcapaciteit kunnen ver groten en volgen. De teams met de beste oplossingen pit- chen hun prototypes voor jury en publiek tijdens Vakkanjers LIVE. De leerlingen van het Neha lennia doen mee aan Vakkan jer Pioneer en maakten een Magic Fountain. Bekijk hun teampagina op: https://vak- kanjers.live/team-pioneer/ne- halennia. Er kan gestemd worden voor de publieksprijs! Stem op jouw favoriete idee of team en maak daarmee kans op een avondje naar de film. Kom ook 2 juni! ledereen verdient een bijzonder afscheid. Maar weten uw nabestaanden wat uw uitvaartwensen zijn? Laat ze niet met vragen achter en beréld u nu al voor. Dit kan tijdens de inspirerende informatiedag op zaterdag 2 juni van 10.00 -14.00 uur bij Monuta Adrienne Klein. Geef uw eigen uitvaartsfeer vorm op een mood board, laat uw laatste woorden op papier zetten door een professionele schrijver én leg uw-uitvaartwensen vast. Voor een bijzonder afscheid dat past bij wie u bent Kom naar de informatiedag op 2 juni of leg meteen uw uitvaartwensen vast op monuta.nl/uitvaartwensen. Monuta Adrienne Klein Industrieweg 20 4382 NA Vtissingen De steun bij ieder afscheid. Coby Louwerse (links) en Martina van Zalen van het jubilerende vogelasiel De Mikke laten enkele meeuwen los. FOTO: WEBSITE DE MIKKE Actiecode: 904-10401 ISBN: 9789026144943 Normale prijs: 19,99 Actieprijs: 14,99 Korting: 5,- Geldig t/m 9 juni 2018

de Faam | 2018 | | pagina 3