Het woord aan raadslid Carla Doorn Verkeersmaatregelen Four Freedom Awards Controle hondenbelasting Een leven redden kan iedereen: u ook! Wijziging ophalen huisvuil Stadskantoor gesloten Gratis parkeren Dorpstafels in mei Werkzaamheden Van Cittersstraat Sint Laurens Presentatie definitief ontwerp Molenwaterpark 24 mei OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Analyse en kiezersbedrog? Recent is de LPM door verschil lende media beticht van kiezers bedrog. Dinsdag 10 april stond er een bericht in de PZC in de co lumn Analyse over ons standpunt t.a.v. de Trekdijk in Nieuwland. Het is moeilijk je te verweren tegen dit soort eenzijdige berichtgeving. Een betekenis van het woord analyse is een systematisch on derzoek waarbij een probleem ont leed wordt. Alle elementen waaruit dit probleem bestaat moeten in een analyse worden beschreven en uiteengezet. Genoemde analyse voldeed hier niet aan. De LPM blijft tegenstan der van industrie op de Trekdijk. Wij hebben de werkgroep in Nieuw land altijd bijgestaan en adviezen gegeven en zijn altijd transparant geweest over de (on)mogelijkhe- den. De werkgroep spant zich onvermoeibaar in om met goede, aanvaardbare alternatieven te komen. Hierin steunen wij ze vol ledig. Op een door Nieuwlanders belegde bijeenkomst 11 maart in het Dorpshuis is de pers niet eens aanwezig geweest. Daar hebben we uitdrukkelijk de financiële positie van de gemeente benoemd. Schriftelijke vragen hebben we gesteld, moties ingediend. De financiële problemen van Mid delburg, waar noch de LPM, noch de Nieuwlanders verantwoordelijk voor zijn, niets lezen we hierover in genoemde analyse. Terugkomend op bovenstaande definitie, misschien dat deze jour nalist in het vervolg een objectieve analyse kan schrijven. Carla Doorn-Roosenburg Raadslid LPM c.doorn@lokalepartijmiddelburg.nl Op woensdag 16 mei vindt in de Nieuwe Kerk van Middelburg de uitreiking van de Four Freedoms Awards (FFA) plaats. In het bijzijn van enkele leden van de Koninklijke familie zullen vijf lau reaten een Award ontvangen. Om dit evenement in goede banen te leiden, gelden in de periode 11 mei tot en met 17 mei enkele verkeersmaatregelen. - Op woensdag 16 mei is voor en tijdens de uitreikingsceremo nie parkeren in de Middelburgse binnenstad rond de Abdij niet toegestaan. Van vrijdag 11 mei tot en met donderdag 17 mei is een parkeer verbod van kracht voor de Balans tot aan de hoek Sint Pieterstraat aan de kant van de Abdij. Op maandag 14 mei tot en met donderdag 17 mei geldt een parkeerverbod aan de zijkant van het Hofje Onder den Toren, tegenover de Lange Jan en de Nieuwe kerk, aan weerszijden van de straat. Op dinsdag 15 mei vanaf 18.00 uur tot en met woensdag 16 mei 15.00 uur is een parkeerverbod van kracht op de parkeerplaatsen Koor kerkstraat, Dam (tot huisnummer 53), Damplein, Groenmarkt, Korte Burg, Sint Pieterstraat en Walplein. Van dinsdag 15 mei 18.00 uur tot en met woensdag 16 mei 15.00 uur kunnen de parkeerver- gunninghouders uit het betreffende vrijgemaakte gebied in de gehele binnenstad op andere beschikbare plaatsen parkeren. Auto's, die tijdens genoemd tijdvak nog in bovengenoemde straten in een parkeervak staan, worden op kosten van de eigenaar wegge sleept. Wegafsluitingen Op woensdag 16 mei van 09.00 uur tot 15.00 uur is de Bachtensteene afgesloten voor het verkeer. De afsluiting heeft tot gevolg dat in de volgende straten het (doorgaand) verkeer gestremd zal zijn: Balans Bogardstraat Hof van Sint Pieter Koorkerkstraat Korte Giststraat Nieuwe Kerkgang Reigerstraat Sint Jorisstraat Sint Pieterstraat Spanjaardstraat Wagenaarstraat en Walplein. Dam Noordzijde Damplein is dan vanaf de Molstraat afgesloten. Als u een hond heeft, dient u hiervoor belasting te betalen te betalen. Om de zoveel tijd worden hiervoor controles gehouden. In mei gaan medewerkers van het bedrijf Legitiem steekproefsgewijs huis-aan-huis controleren. Zij dra-, gen kleding met het bedrijfslogo. Ook hebben zij een legitimatie bewijs waarnaar u uiteraard altijd kunt vragen. De controleurs zullen u enkele vragen stellen over het wel of niet hebben van één of meer honden. Treffen zij bij u een hond aan die nog niet in het hondenbelastingbestand van de gemeente is opgenomen, dan wordt u alsnog in de gelegenheid gesteld om aangifte te doen. Doet u dit niet, dan kan de gemeente u een boete opleggen. Let op! De controleur vraagt nooit om geld. Er vindt dus geen betaling aan de contro leur plaats. Aangeven van een hond Wanneer u een hond heeft, bent u verplicht dit aan te geven. Misschien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gelegenheid geweest daarvan aangifte te doen. U kunt uw hond opgeven via de web site www.middelburg.nl/belastingen Vragen? Bel dan met de Samenwerking be lastingen Walcheren Schouwen- Duiveland via 0118 - 675000. Een hartstilstand kan iedereen overkomen. Bij een hartstil stand telt elke minuut, waar bij de eerste 6 minuten van levensbelang zijn. Met Stan ('Standby bij reanimaties', voor heen HartveiligWonen) worden vrijwilligers uit de directe om geving opgeroepen om direct naar het slachtoffer te gaan en de eerste hulp te verlenen totdat de ambulance arriveert. Stan bestaat uit een netwerk van vrijwilligers die kunnen reanimeren/ defibrilleren of bereid zijn dit te leren. Ook AED's (Automatische Externe Defibrillators) die van par ticulieren, verenigingen of organi saties zijn, zijn belangrijk bij Stan. Gemeente Middelburg is daarom hard op zoek naar mensen die deze vorm van burenhulp mee helpen opbouwen: vrijwilligers die opgeroepen willen worden om de juiste hulp te bieden én AED's die in nood ingezet mogen worden. Bezoek de website www.ikben- standby.nl of bel of mail via 088-6254200 of info@stanglobal. com en ontvang meer informatie om Stan hulpverlener te worden. Wilt u wel vrijwilliger worden maar kunt nog niet reanimeren? Volg een reanimatie en AED cursus bij u in de buurt. Heeft u een aanvul lende zorgverzekering, dan wordt deze training in veel gevallen deels vergoed. Voor meer informatie over Stan in de gemeente Mid delburg kunt u mailen naar: reanimatie@middelburg.nl. Vanwege de feestdagen worden de afvalcontainers op een andere dag geleegd. Het huisvuil van donderdag 10 mei (Hemelvaartsdag) wordt twee dagen later, op zaterdag 12 mei opgehaald. Let op: in Arnemuiden- Noord is de vervangende ophaaldag (voor de restcontainers) vrijdag 11 mei. Het huisvuil van maandag 21 mei (Tweede Pinksterdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 19 mei opgehaald. De route van de vuilniswagens kunnen op deze vervangende dagen aangepast zijn. Wij vragen u daarom het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender of op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners Afval Ophaaldagen huisvuil. Het stadskantoor is gesloten donderdag 10 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 11 mei en op maandag 21 mei (Tweede Pinksterdag). Op zondagen en nationaal erkende feestdagen is het gratis parkeren in Middelburg. Op donderdag 10 mei (Hemelvaartsdag) en maandag 21 mei (Tweede Pinksterdag) mag u gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Op-donderdag 17 mei wordt de dorpstafel Nieuw- en Sint Joosland gehouden in het Dorpshuis. Donderdag 24 mei is er de dorpstafel Sint Laurens in Van Cittershof. Beide dorpstafels duren van 20.00 uur tot 22.30 uur (inloop 19.30 uur). U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze bijeenkomsten te bezoeken. In de week van 14 mei beginnen er werkzaamheden voor het aanleggen van een regenwaterriool en het herinrichten van de Van Cittersstraat in Sint Laurens. De werkzaamheden zijn half juli 2018 afgerond. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Maas van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 52 11. Bent u benieuwd naar het definitief ontwerp van het Molenwaterpark? Kom dan naar de presentatie hiervan op donderdag 24 mei om 19.30 uur in de Zeeuwse Concertzaal. Alle geïnteresseerden zijn van harte welkom. Het streven is dat de uitvoering van het schouwburgplein in juni start en de uitvoering van het park in het najaar. U kunt zich aanmelden voor de presentatie van het definitief ontwerp bij Sjaak de Visser van de gemeente Middelburg: s.de.visser@middelburg.nl. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail 'Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @G em_M iddelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Damplein 27, Korte Noordstraat 11 A, 1 B en 1 C, Noordweg 325, Seisbolwerk 10, Seispark 16 Verleende omgevingsvergunningen Etty Hillesumstraat 43, Etty Hillesumstraat 52, Gortstraat 43, Grevelingenstraat 8-10, Lange Noordstraat 2, Nieuwstraat45, Schuitvlotstraat 7, Spanjaardstraat 16, Veerseweg 22 Kennisgeving verlengde beslistermijn Domburgs Schuitvkrt 23 A en 23 B, Lange Delft 94 Verleende omgevingsvergunning (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Rouaansekaai 35 A, 35 B en 35 C en 37, 37A en 37B r

de Faam | 2018 | | pagina 9