09/05/18 L&J Goed zicht door maaiwerk ^Zeeland Nieuw asfalt voor fietspaden en parallelwegen in Zeeuws-Vlaanderen Vogels, vogels en nog eens vogels spotten en tellen in Waterdunen Four Freedoms Awards uitreiking in Middelburg Provinciehuis gesloten "9 Provincie D v Informatierubriek van I Geïnteresseerd in het laatste nieuws? j Publicaties en bekendmakingen vindt de Provincie Zeeland I Kijkdanopwww.zeeland.nl I -uopwww.zeeland.nl/provinciaalblad In het voorjaar van 2018 werkt de Provincie aan de weg. Op diverse locaties in Zeeuws-Vlaanderen zijn we op dit moment aan de slag om ervoor te zorgen dat het asfalt van fietspaden en parallelwegen er weer goed bij ligt. parallelweg tussen rotonde Heilleweg en Draaibrug over een lengte van ongeveer 200 meter; diverse kleine reparaties aan de parallelweg tussen rotonde Nieuwstraat en rotonde Oude Haven Oostburg en aan de parallelweg nabij rondweg Schoondijke (kleine reparatie). In dezelfde periode wordt het asfalt van het fietspad vernieuwd aan de N676 Breskens- Schoondijke, ter hoogte van de Kruisdijk. Het fietspad tussen de Buijzen- -polderdijk én de Middenweg is in deze periode afgesloten en het verkeer wordt omgeleid. Volg de gele borden. Goed voorbereid Hoewel we overlast zoveel mogelijk pro beren te beperken, brengen de werk zaamheden enige hinder met zich mee. Ga daarom goed voorbereid op pad: dat scheelt ergernis. Kantonniersln de Provincie repareren het asfalt van een provinciale weg Zo is het fietspad aan de N686 Finlandweg- Oostkade tussen de aansluiting met de N61 en het pontje bij Sluiskil weer als nieuw. Het fietspad aan de N252 Sluiskil-Terneuzen is deze week klaar. Hier is het asfalt op meerdere locaties gerepareerd. Waar werken we de komende weken? Van 22 tot en met 25 mei 2018 vernieuwen we het asfalt op een aantal plaatsen op de volgende locaties aan de N253 Sluis-Schoondijke: fietspad tussen begin parallelweg en kruispunt Annastraat; De Provincie beheert ongeveer 50.000 are ofwel 575 kilometer aan wegberm. Dit vergt natuurlijk onderhoud. Daarom laat de Provincie drie keer per jaar de bermen maaien. Het maaien is nodig zodat u als weggebruiker goed zicht blijft houden op de weg. Wel zo veilig. Verkeersveiligheid In mei en juli worden jaarlijks stroken van 1,50 meter gemaaid langs de wegen voor de verkeersveiligheid. Kruispunten en gevaarlijke bochten worden zelfs hele maal gemaaid, Dit duurt ongeveer twee weken per ronde. In het najaar wordt de hele berm gemaaid, inclusief de zijkanten van sloten en de taluds. Het^aat dan om 196 kilometer aan sloten. Als er distels in de bermen groeien, dan verwijdert de Provincie die. De eerste maaibeurt van de wegbermen is in volle gang, In mei, juli en september maaien de bedrijven Zandee Kloetinge en Tijssen alle provinciale wegbermen in heel Zeeland, Ze maaien onder andere langs het Kanaal door Walcheren, op parallelwegen, fietspaden en kruispunten. Ook worden alle particuliere uitwegen van en naar een woning meegenomen in het kruispunt- maaien. Er wordt zoveel mogelijk buiten de spits gemaaid, Enige hinder Omdat het maaien vanaf de weg wordt gedaan, kunt u hier enige hinder van on dervinden. Vaak is er een snelheidsbeper king op het weggedeelte. Fietsers moeten soms oversteken naar de andere kant van de weg. grote getalen aangevlogen langs de kust. In de nieuwe uitgave van het Waterdunen Magazine leest u er alles over. Vogeltelpost Het tellen van vogels bij Breskens gebeurt al zo'n veertig jaar. Vogelkenner en -teller Eric vertelt er over in het magazine, Eerst werden ze geteld bij de betonnen radar post, later vanaf een eenvoudige vogeltel post bij de vuurtoren en nu wordt gebruik gemaakt van een luxe vogeltelpost op de dijk (zie foto), De telpost wordt niet alleen gebruikt door vogelaars, ook toeristen zitten er graag in de luwte te genieten van het uitzicht, Om vogels echt van dichtbij te kunnen beleven, komen er verspreid over Waterdunen verschillende vogelkijkhutten. Op deze plaatsen kunt u straks genieten van bijvoorbeeld broedende kluten, grote sterns, visdiefjes en voedselzoekende smienten. Binnenkort worden de eerste twee van in totaal zes vogelkijkhutten gebouwd. Woensdag 16 mei 2018 worden de Four Free doms Awards (FFA) uitgereikt in de Abdij van Middelburg. Mensen en organisaties die op inspirerende wijze invulling geven aan de Vier Vrijheden van Franklin D. Roosevelt, ontvangen hiervoor een award. Commissaris van de Koning Han Polman ontvangt de koninklijke familie en de laureaten voorafgaand aan de ceremonie, die om 11.00 uur begint in de Nieuwe Kerk. Bijzondere presenters De awards worden dit jaar uitgereikt door vice- premier Hugo de Jonge, documentairemaakster en journaliste Fidan Ekiz, oud-laureaat Karen Armstrong, Nederlands astronaut en Wereld Natuur Fonds ambassadeur André Kuipers en podiumkun stenaar en kinderrechtenactivist Herman van Veen. De Internationale Four Freedoms Award gaat dit jaar naar Christiana Figueres Olsen namens alten die hebben bijgedragen aan het Klimaatakkoord van "'Parijs. De award voor Vrijheid van Meningsuiting gaat naar de Turkse journalist Erol Önderoglu. Vrijheid van Godsdienst gaat naar de Zuid-Soedanese Bisschop Paride Taban. Vrijwaring van Gebrek gaat haar de Belgische natuurbeschermer Emmanuel de Merode namens de Virunga Alliance (DR Congo) en de award voor Vrijwaring van Vrees gaat naar de jonge Nepalese mensenrechtenactiviste Urmila Chaudhary. Zelf glimp opvangen Vanwege de uitreiking komen er veel nationale en internationale genodigden naar Middelburg. Zo zullen ZM Koning Willem-Alexander en HM Koningin Maxima en HKH Prinses Beatrix aanwezig zijn. Er is veel beveiliging aanwezig en diverse wegen richting de Abdij zijn afgezet, Komt u dus bij voorkeur te voet richting het centrum, De Provincie Zeeland maakt de FFA mede mogelijk, In de oneven jaren vindt de uitreiking, plaats in New York. In de even jaren in Middelburg. Dat is ook uit eerbetoon aan de voorouders van Roosevelt, die Zeeuwen waren. Meer lezen? www.fourfreedoms.nl. via Twitter: twltfer.com/four freedoms, via YouTube: I op Abdijplein FFA in 2016 Het Waterdunen Magazine is te lezen via mmyseJflflMiZMmj^aJsrdMnen- Waterdunen, een natuur- en recreatie gebied ten westen van Breskens, is bij uitstek een plek waar u vogels kunt zien en tellen. Rond deze tijd komen ze weer in COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak; Provincie Zeeland. Fotografie: Jeannine Christiaansen (vogeltelpost), Mechteld Jansen voor de Beeldbank Laat Zeeland Zien (werk aan de weg), Ton Stanowicki (FFA), Zandee Kloetinge (maaiwerk). Reageren op deze uitgave van Provlnclewsrk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118 - 63 10 50. Wilt g inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum vla de e-mail iDÏB£9JÊü)Hi®28$bMA\Di °f per telefoon op 0118-631011, Of schrijf naar Postbus 6001,4330 LA Middelburg, Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6,6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 23 mei 2018. Provlnciewerk leest u ook vla; Het provinciehuis is gesloten op donderdag 10 mei, vrijdag 11 mei en maandag 21 mei 2018, Veel werk gaat gewoon door, zoals de bedie ning van bruggen en sluizen.

de Faam | 2018 | | pagina 8