Bèvelands vakantiepark geeft gratis vakanties weg 9 Spelen en springen Studenten brengen Alice Hitten pimpen bezemsteel De Rechter gesigneerd Fotografereii smartphone Fietstocht 60+ Zoutelande Brassband Apollo concert Actiedag l\iin en Techniek Rommelmarkt in 't zand SouMiKou- wandeltocht Eerste lustrum Open Zeeuwse Rommelmarkt Serooskerke WALCHEREN KORT WALCHEREN SPORT ledereen kan af en toe een vakantie gebruiken; even eruit, plezier en ontspanning. Maar door de kosten van een vakan tie, is dit niet voor iedereen vanzelfsprekend. 31 WOENSDAG 9 MEI 2018 Zaterdag 12 mei signeert Jesse van Muylwijck zijn boeken in 'T Spui. ILLUSTRATE; JESSE VAN MUYLWIJCK DOMBURG - Tijdens het He- melvaartweekend kunnen mensen weer volop genieten in Domburg. Voor de kinderen is er Speel en spring je mee op vrijdag 11 mei. Vanaf 13.30 uur zijn alle kinderen welkom om te springen op het springkus sen. Naast dat springkussen is er ook een schminkteam aan wezig in het feesttentje op 't Groentje aan de Badstraat. Meer informatie op www.vi- sitdomburg.com. MIDDELBURG - Theatra, de studententheatergroep van University College Roosevelt, brengt op 11 mei het klassieke verhaal Alice in Wonderland op de planken in Studio A58. Deze Engelse voorstelling volgt Alice die in Wonderland terecht komt en haar enige manier om thuis te komen is door koningin van Wonder land te worden. Een krankzin nig avontuur vol absurditeit, woordspelingen, en merk waardige figuren. De voorstel ling begint om 20:30 (deuren openen om 20:00). Kaartjes kosten 7,00 per stuk kunnen gereserveerd worden door een email te sturen naarthea- tra@rasa.ucr.nl of via ons Fa- cebook event 'Theatra pre sents: Alice in Wonderland' waar alle informatie op een rijtje staat. Meer info via thea- tra@rasa.ucr.nl. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Suffe tutten geven een eigen ontwikkelde workshop Pimp je bezem'. Op een gezel lig locatie in Nieuw- en St. Joosland gaan ze dinsdag 15 mei aan de slag om je bezem te voorzien van een hippe look. We starten eerst met een bakje koffie of thee met iets lekkers. Daarna gaan we aan de slag met schuren, verven en lakken. Natuurlijk zijn er voorbeelden om je te inspire ren, maar het leukst is natuur lijk dat je zelf helemaal je ei gen stijl toepast. En als je eenmaal bezig bent, wil je niet meer stoppen. Je terras vegen was nog nooit zo leuk. De kos ten zijn 29 euro, inclusief een complete bezem, koffie, wat lekkers en een goodie. Kijk op www.suffetutten.nl om je aan te melden. VLISSINGEN - Jesse van Muyl wijck is zaterdag 12 mei te gast bij boekhandel 't Spui in Vlis- singen. Hij is de maker van de strip De Rechter, die dagelijks in het AD en de PZC verschijnt. Er verschijnt binnenkort een prachtig jubileumboek waarin niet alleen veel cartoons te zien zijn maar ook een zeld zaam kijkje in het hoofd van de tekenaar. Hoe houdt deze man het al 25 jaar vol om elke dag een grappige en actuele strip te maken? Hij vertelt het ik graag zelf op zaterdag 12 mei, van 14.00 tot 15.30 uur. Bij aanschaf van het jubileum boek krijgt u bovendien een prachtige gesigneerde cartoon mee. VLISSINGEN - Vrijdag 18 mei van'15.00 tot 17.30 uur verzorgt fotograaf Karin den Boer een workshop Beter fotograferen met je smartphone. De work shop start met een korte inlei ding over de mogelijkheden en beperkingen van het foto graferen met je smartphone. Ook de compositie, kadrerin- gen en belichting worden be sproken. Daarna gaan we op stap. We lopen in een rustig tempo met mooie fotomo menten door het centrum van Vlissingen en over de groene boulevard. Tijdens de wande ling krijgt u tips en uitleg. Een aanrader als voorbereiding op de vakantieperiode. Meer info en aanmelden: www.karin- denboer.nl. of tel. 0629441561. ZOUTELANDE - De Commissie Welzijn Zoutelande verzorgt een fietstocht van ca. 35 km voor vitale 60-plussers uit Zoutelande en omgeving. Op donderdag 24 mei is de start om 13.30 uur vanaf dorpshuis De Soute Schakel, naast de Emté. Onderweg is er een kof- fiestop (voor eigen rekening). Deelname is gratis. Bij twijfel over doorgang bel 06 43848377 DOMBURG - Tijdens de Schil dersweek in Domburg, op za terdag 12 mei, zal Brassband Apollo een concert geven in de tuin van het Badhotel. Zoals u gewend bent zal het program ma weer een mooie mix zijn van klassiek,.film- en populai re muziek met onder meer Opus 99, Jeannie with the Light Brown Hair, Black Magic Woman en Game of Thrones. Apollo staat onder leiding van dirigent René Passenier. Het concert begint om 14.00 uur. GOES - Vrijdag 11 mei is de Tuin 81 Techniek Actiedag bij technische groothandel Wild- kamp in Goes. Tijdens deze dag kunt u profiteren van ex tra voordeel en interessante acties. Zo is er voor iedere klant een gratis Wilnest vogel huisje en een Wildkamp zon nebril. Wildkamp biedt pro fessionele producten tegen scherpe prijzen waarmee u dit voorjaar in en om de tuin aan de slag kunt. De specialisten op het filiaal informeren u graag over het aanleggen van een vijver, automatische bere- geningsinstallatie of systemen voor het opslaan of infiltreren van overtollig regenwater. Met meer dan 100.000 uit voorraad leverbare technische artikelen heeft Wildkamp een oplossing voor elk technisch vraagstuk. Wildkamp, Peary- weg 27, Goes is op werkdagen geopend van 7.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 8.30 tot 12.30 uur. MIDDELBURG - Zaterdag 12 mei wordt er door de bewo ners van de Willem Teellinck- straat Kruisweg te Middel burgeen keur aan spulletjes te koop aangeboden. De markt start om 9 uur en duurt tot 13 uur. OOST-SOUBURG - Zaterdag 12 mei, houdt SouMiKou een wandeltocht met routes van 5, 10 en 15 kilometer, ledereen kan meedoen en kan zich in het Mae Uku-gebouw al vanaf 8.30 uur melden voor de start. Het gebouw zelf is deze keer van 8.00 tot 12.15 uur open, is" de beheerder aanwezig en is er barbezetting. Inschrijfgeld bedraagt weer 1,50 euro en is natuurlijk weer inclusief kof- fieAhee en een kopie van de uitgestippelde en gewenste route. De wandeling op 14 juli wordt een sponsortocht. Zie daarvoor www.mae-uku.nl Familie Pater uit Harderwijk heeft een zware tijd achter de rug en is blij verrast met een gratis vakantieweek KAMPERLAND - Al verschil lende jaren biedt RCN Vakan tieparken, in samenwerking met Hetvakantiebureau.nl, 100 gezinnen met een inko men op bijstandsniveau een gratis vakantie aan. De aftrap voor de 100 gratis vakanties vond algelopen woensdag 18 april plaats in Harderwijk waar RCN mascottes Alex en Sam my het eerste gezin verblijd hebben met een bezoek en een cheque voor hun gratis vakantie. Ook dit jaar zijn 100 gezinnen weer van harte welkom in de accommodaties op één van de Nederlandse vakantieparken. De gezinnen bepalen zelf wanneer ze -in 2018- op één van de RCN Vakantieparken in Nederland vakantie vieren. Ruim 10 gezinnen gaan dit jaar gratis op vakantie naar RCN de Schotsman in Kamperland. RCN is een toonaangevend kampeer- en bungalowbedrijf met 9 parken op de mooiste plekken in Nederland en 8 campings in Frankrijk. Alle ac commodaties en kampeervel- den zijn gericht op het buiten leven. De winstuitkering van RCN wordt al meer dan 65 jaar helemaal aan maatschappelij ke projecten besteed en aan mensen voor wie op vakantie gaan niet zo vanzelfsprekend is door eenzaamheid, gebrek aan geld of fysieke omstan digheden. Want alles wat je deelt krijgt waarde! MIDDELBURG - Inmiddels al weer voor de vijfde maal wor den er direct na de zomerva kantie op 25 en 26 augustus de Open Zeeuwse tafeltennis kampioenschappen gehou den. Het eerste lustrum van TableTennis by the Sea vindt traditioneel plaats in de Mid delburgse sportaccommodatie 'de Sprong'. Net als in voor gaande jaren zijn alle ingredi ënten weer aanwezig voor een leuk weekendje tafelten nis: topsport op het topevene- ment, tafeltennis voor 7 tot 70 jaar in tientallen speelcatego- rieën op zaterdag en zondag, vermaak op diverse si de-events én verblijf in of na bij zomers Middelburg. De zaterdag is zoals gebruike lijk de laatste jaren voor de jeugd én voor de toppers. Za terdagmiddag biedt een open speelcategorie plaats aan maximaal 24 A-spelers uit zo wel de heren- als damestop. Net als de afgelopen jaren mikt de organisatie op zowel nationale als internationale coryfeeën. De Belgische win naar van de editie van 2017, Cedric Nuytinck, heeft al aan gegeven zijn titel in Middel burg te komen verdedigen. Voor Belg Yannick Vostes, maar ook Nederlandse top- spelers Martin Katchanov en Koen Hageraats geen reden om nu thuis te blijven, want EL T£ - het vijfde open Zeeuws kcfmpioenschap tafeltennis komt er aan. FOTO: KARIN WAGTER zij gaan de strijd aan om de door hoofdsponsor Herder BV, de Middelburgse machinefa brikant, beschikbaar gestelde geldprijzen. Naast het kijken naar topspe- lers, kunnen tafeltennissers ook zelf hun krachten meten gedurende het weekeinde. Zaterdag is dat voor jeugdspe lers van 7 tot 17; een dag later voor senioren vanaf 18 jaar. Uniek aan de Open Zeeuwse, is dat het de jeugdtop op zondag de mogelijkheid biedt om ook de strijd aan te gaan met meer geroutineerde beoefenaars. Deelname is er vooral van de clubs uit Zeeland, Noord-Bra bant en Zuid-Holland maar inschrijvingen kwamen er de afgelopen jaren O^Sjt^ërr. groot aantal andere provincies én van over de grens. Het weekend wordt traditio neel aangekleed met diverse side-events. Dat is ook dit jaar weer het geval. Na het succes van 2017 vindt er in de nabij gelegen speelzaal van TTCM Middelburg op zaterdagavond de tweede editie van het 'blacklighttoernooi' plaats. Daarnaast is een verkoopstand van tafeltennisartikelen en is er actiefotografie. Het precieze programma verschijnt bin nenkort op www.openzeeuw- se.nl en facebook.com/open- zeeuwse. .SERQQSypgKF - De V.V. Serooskerke houdt zijn jaar lijkse rommelmarkt op zater dag 12 mei vian 9.00 tot 12.30 uur OfTsportpark Noordhout, Kadetweg 4, 4353 SJ Seroos kerke. Tijdens de rommel markt is er koffie met een vers gebakken wafel of oliebol.

de Faam | 2018 | | pagina 31