Genieten van prettige tijden Bezichtiging van bunker aan Louwerse Wegeling Testament kan veel familieleed voorkomen én geld besparen ADVERTENTIE Estate planner Alex van IJsseldljk geeft 15 mei een heldere lezing in MUZEEUM ERFRECHTPLAN. www.erfrechtplan.nl 085 - 8000100 DE ZEEUW EN ZIJN STRANDKOTJE 21 WOENSDAG 9 MEI 2018 VLISSINGEN-- Er bestaan veel misverstanden over de verdeling van een nalatenschap wanneer één van de twee partners overlijdt. Het merendeel van de vijftigplussers denkt dat de afwikkeling van een erfenis in Nederland prima bij wet geregeld is. Maar niets is minder waar, stelt estate planner Alex van IJsseldijk van Erfrecht- plan. Volgens hem kan het opstellen van een testament mensen veel familieleed én geld besparen. 'Wie dan leeft, wie dan zorgt', wordt weieens gezegd. Toch kan het leven van een achterblijvende partner na een overlijden, los van alle verdriet en rouw, door het ontbreken van een testament op een regelrecht drama uitlopen. Door diverse wetswijzigingen in de afgelopen decennia, is het vaak onduidelijk hoe het erfrecht nu eigenlijk wettelijk is geregeld. "Met het opstellen van een testament, weten mensen vooraf al precies waar ze aan toe zijn wanneer een dierbare wegvalt" zegt Alex van IJsseldijk. "Bij verhalen over testamenten, erfenissen en nalatenschappen wordt onterecht vaak gedacht dat het iets is voor vermogende mensen", gaat.Alex van IJsseldijk verder. "Binnen de huidige generatie vijftigplussers heeft dan misschien niet iedereen een kapitaal in geld op de'bank opgebouwd, een groot deel heeft wel een eigen huis dat (bijna) hypotheekvrij is. Ook dat is vermogen waarover (eventueel) erfbelasting verschuldigd is." In de wet is inmiddels geregeld dat bij het overlijden van één van de ouders, de overblijvende ouder en de kinderen samen erven. De langstlevende is eigenaar van alle eigendommen en de kinderen zijn weliswaar erfgenaam maar krijgen nog niets in handen. Ze krijgen een soort tegoedbon op de overblijvende ouder. Aan de hand van een simpel rekensommetje legt Alex van IJsseldijk uit dat bij het ontbreken van een testament, het overlij den van een partner tot een financieel drama voor de achterblij vers kan leiden. "De nog levende partner heeft weliswaar een grote vrijstelling van erfbelasting, maar deze ouder moet de erfbelasting over de erfdelen van de kinderen al wel direct afreke nen. Zo'n acht maanden na het overlijden van een partner ligt de blauwe envelop op de deurmat. Als de erfenis voor het merendeel bestaat uit het huis, hoe ga je dan die erfbelasting betalen?" Alex van IJsseldijk kent meerdere voorbeelden van mensen die hierdoor in financiële problemen zijn gekomen. "Onnodig familie leed, dergelijke schrijnende situaties zijn te voorkomen door het opstellen van een testament. Maar je moet het wel even doen." Vreemd genoeg is het maken van een afspraak bij een notaris voor veel mensen nog een erg grote stap. Dat ziet Alex van IJsseldijk ook. "Mensen vrezen vaak dat het ze handenvol geld gaat kosten of dat de materie erg ingewikkeld is. En nadenken of praten over een testament is ook niet de leukste bezigheid die je kunt beden ken, dus schuiven ze het opstellen van een testament voor zich uit. Soms té ver." Erfrechtplan heeft daarom in samenwerking met een groot aantal gerenommeerde notariskantoren een laagdrempelige service ontwikkeld, waarbij op heel persoonlijke wijze een testament kan worden opgesteld. Bovendien blijven de totale kosten inzichtelijk en relatief laag. "Onze adviseur komt bij de mensen thuis om de wensen en verzoeken op te tekenen en vertaalt dit naar een concept-testament in begrijpelijke taal. Na eventuele aanpassingen gaat de adviseur samen met de klant naar de notaris om het definitieve testament te laten bezegelen. We verlagen rriet alleen de drempel naar de notaris, we ontzorgen ook. Naast een gewoon testament, dat pas na een overlijden in werking treedt, kan ook een levenstestament familiedrama's voorkomen, legt Alex van IJsseldijk uit." "Stel, één van de twee partners wordt wilsonbekwaam, dan is het niet vanzelfsprekend dat de ander zonder meer kan beschikken en beslissen over de (gezamenlijke) eigendommen. Het is daarom verstandig om bij leven samen een volmacht vast te laten leggen in een levenstestament. Is dat niet het geval, dan zal het er in de praktijk op uitdraaien dat de partner van iemand die bijvoorbeeld door ziekte wilsonbekwaam is geworden ineens voor alledaagse zaken bij de rechter om toestemming moet vragen." De kosten voor het opstellen van een testament wegen niet op tegen de lasten die mogelijk anders voor rekening van nabestaan den en partners komen", zegt Alex van IJsseldijk tot slot. "Laat staan het onvoorziene leed dat er mee gemoeid kan zijn._ Dat wens je niemand toe." Dinsdag 15 mei om 19:30 uur geeft Alex van IJsseldijk een lezing over de noodzaak van een actueel testament en levenstestament. U kunt deze lezing kosteloos bijwonen door u in te schrijven op www.erfrechtplan.nl ofte bellen met 085 - 8000100. Locatie: Datum: Aanvang: MUZEEUM Nieuwendijk 11 4381 BV VLISSINGEN dinsdag 15 mei 2018 19:30 uur Inschrijven kan vla: www.erfrechtplan.nl 085-8000100 Wim de Meij heeft er weer helemaal zin in. FOTO: PR Voor de elfde keer op rij wordt de historische bunker aan de Louwerse Wegeling in Ritthem opengesteld voor bezoek. RITTHEM - Eén ruimte is ge vuld met voorwerpen die her inneren aan de Tweede We reldoorlog en die veelal zijn verkregen van inwoners uit Ritthem. Een andere ruimte bevat een 'Ritthemse' exposi tie van bijzondere foto' s uit de periode 1900-1950. Wim is er terecht bijzonder trots op. De hele collectie is vanuit de ei gen familie opgezet. In het be gin samen met zijn kleinzoon, nu met zijn vrouw Riet en dochter Willeke. Wim brengt daarnaast ook al jaren in Ons Dorpsleven zijn historische foto- en filmdagen met altijd bijzondere historische foto's en filmbeelden van Ritthem en Souburg. Uit de altijd volle zalen blijkt veel mensen zijn werk nog steeds enorm op prijs stellen. Wim heeft zelfs die periode verder uitgebreid tot ongeveer 1970 wat weer een jonger publiek trekt. Vol gens Wim komt er steevast ieder jaar een jonge bezoeker langs om te kijken of de foto van zijn opa nog in de bunker hangt. Wim heeft werkelijk een schat aan materiaal. Hij schat zelf dat hij over zo'n 4000's foto's beschikt. Hierdoor kan hij steeds de samenstelling van zijn expositie wisselen. Dat maakt het nou juist zo leuk en altijd de moeite waard om te komen kijken. Wie op zater dag 12 mei niet kan komen, kan op zaterdag 16 juni en za terdag 11 augustus terecht. De toegang is gratis. Bas en Regina Vroonland bouwen ieder jaar samen hun strandhuisje in Zoutelande op. Mét de waterpas binnen handbereik én een schep om het overtollige zand te verwijderen lukt het elke keer weer. Daarna genieten de Middelburgers een zomer lang van prettige tijden aan zee. "Wel heb ik onlangs tegen Bas gezegd dat wij misschien een volgende keer Iemand kunnen inzetten om het strandhuisje voop-o^s op te bouwen", laat Regina weten. Ondertussqp is het strand gevuld met wandelaars en dagjesmensen die van de zee en omgeving genieten. ZOUTELANDE - Het ruisen van de zee is goed hoorbaar en zorgt voor een passend sfeertje. Ondertussen zijn Bas en Regina bezig bij hun strandkotje. Bas: "Wij breken het zelf ook af. Ik vind het strandhuisje handig, omdat wij de hele zomer alles bij de hand hebben. Natuurlijk strandstoelen, handdoeken en speelgoed." Regina ver duidelijkt: "Dat laatste is voor de kleinkinderen uit Breda. Die komen een paar keer per jaar en vinden het fantas tisch. Ze zwemmen, schep pen, vangen krukels en krab betjes, graven kuilen, spelen met de bal en klimmen op de paalhoofden.'* Even later la chend: "Wij hebben trou wens ook een spiegel in het strandhuisje. Zelfs op het strand zijn wij ijdel. leder jaar is die erbij, nu meer als grap pig detail." Het huisje is 65 jaar in de familie. Van opa ging het naar de kinderen en nu hebben zij het. "Wij gaan ook naar het buitenland op vakantie. Maar of wij nu in Duitsland of Frankrijk zijn, al tijd zoeken wij de kust op. En wij gaan met de caravan naar Cadzand", besluit Regina.

de Faam | 2018 | | pagina 21