Het Zeeuws Orkest brengt Die sieben Todsünden Een Piratenzoon in Zeeland ALKU Ontdekkingscentrum Middelburg Klarinetweg5 www.alku.nl mBm RMwIU Openingstijden: di wo 12.00 -17.30 uur I do vr 9.00 -17.30 uur I za 9.30 -16.00 uur Duurzame geveltoepassliigen Fraai, comfortabel en slim. Voor nu en later. ALKU® kunststof kozijnen zijn energiebesparend, onderhoudsvriendelijk en verkrijgbaar in vele kleuren, stijlen en structuren. Aangenaam duurzaam dus. 18 WOENSDAG 9 MEI 2018 Francis van Broekhuizen is een zeer veelzijdig kunste naar. Als solist zingt zij de sterren van de hemel. Als performer draait zij het pu bliek rond haar vinger. MIDDELBURG - En nu heeft zij als promotie voor de concer ten in Mei een prachtige ani matie gemaakt van Die sieben Todsünden van Kurt Weill. Een echte aanrader die u moet gaan zien op het YouTube ka naal van Het Zeeuws Orkest. Het Zeeuws Orkest biedt vrij dag 25 mei in de Middelburg se Concertzaal een bijzondere avond. Dit keer met zeer toe gankelijk klassiek. Het begint met het bijna absurdistisch en swingende stuk van Milhaud. Le boeuf sur Ie toit, of vertaald "de koe op het dak". De muziek knipoogt naar de koe. Doodzondcen Daarna Die sieben Todsünden met de ster van de avond - veelzijdig - soliste Francis van Broekhuizen. Een muziekstuk van Kurt Weill op een libretto van Bertolt Brecht. Het ko misch/ satirische stuk vertelt het verhaal van twee zusters, Anna I en Anna II. Twee ge zichten van 1 wezen. De zus ters trekken weg uit Louisiana op zoek naar fortuin in de gro te steden, om terug te keren met voldoende geld om een klein huis te kunnen bouwen. Elke stad staat voor een dood zonde. Luiheid - Trots - Toorn - Vraatzucht - Ontucht - Heb zucht - Afgunst. En elke dood zonde wordt bezongen. Anna 2 begaat de zonden, Anna 1 probeert haar op het rechte pad te houden. Daarbij wordt de familie van de Anna's weer gegeven door een mannen- kwartet dat commentaar le vert: "Zou het wel goed komen met Anna?" Een fascinerend werk, minder bekend dan Die Dreigroschenoper, maar zeker niet minder de moeite waard. Kaarten via www. zeeuwsorkest.nl Zestien thuishulpen van zorgorganisatie Zorgstroom hebben het certifi caat 'Professionalisering thuishulpen' behaald. Alle deelnemers ontvingen uit handen van trainster Conny Groeneveld van 'Brug training en coaching in de Zorg' hun certificaat. Lid van de Raad van Bestuur Finus Kuijs zorgde namens Zorgstroom voor een mooie bos bloemen. FQT0: PR ZORGSTROM REGIO - Piratenzoon, de nieu we historische jeugdroman van Rob Ruggenberg die zich vooral afspeelt in Zeeland, is genomineerd voor de Prijs van de Jonge Jury 2018. Meer dan 13.000 jongeren in .de leeftijd van 12 tot j6 jaar stemden de afgelopen vier maanden op het allermooiste jeugdboek vah 2017. Behalve Piratenzoon van Ruggenberg zijn Afgeslo ten van Natasza Tardio en Pijn van Mei Wallis de Vries ook genomineerd. Wie met de prijs naar huis gaat wordt be kend op de Dag van de Jury, op 6 juni in Tivoli Vredenburg in Utrecht. Duizend jongeren zijn bij de bekendmaking en prijs uitreiking aanwezig. -! n, ie- De stet van de avond met het Zeeuws Orkest: veelzijdig soliste Francis van Broekhuizen. FOTO: PR -

de Faam | 2018 | | pagina 18