Het woord aan raadslid Caroline Diepeveen Dodenherdenking Middelburg en Arnemuiden Twaalf koninklijke onderscheidingen in Middelburg Wijziging ophalen huisvuil Stadskantoor gesloten Gratis parkeren Vergadering commissie straatnaamgeving Werkzaamheden Van Cittersstraat Sint Laurens Open Monumentendag zaterdag 8 september OFFICIËLE. PUBLICATIES WÊF GEMEENTE MIDDELBURG Sinds kort zorgt Facebook voor veel verontwaardiging. Terecht, want misbruik maken van per soonlijke data mag niet. Mark Zuckerberg bood zijn excuses aan in de Amerikaanse senaat. Dat is ver weg van ons. Maar ook hier in Middelburg ligt het gevaar van misbruik van persoonlijke data op de loer. Zo loopt bij onze Walcherse soci ale dienst, Orionis, een experiment waarbij de computer voorspelt of iemand uitkeringsfraude pleegt of gaat plegen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van computer algoritmes (grote hoeveelheden data). Maar welke data van iemand worden gebruikt en of de betreffende persoon wel toestemming heeft gegeven voor het gebruik ervan, dat is. zeer onduidelijk. De PvdA heeft daarom in de ge meenteraad vragen gesteld over dit experiment, samen met de SP. Wij denken dat eerst goed uitge zocht moet worden of cliënten van Orionis wel vooraf toestem ming hebben gegeven en of deze methode van fraudeonderzoek wel mag worden toegepast. De PvdA zal dit experiment scherp blijven controleren. Immers, het recht op privacy is een mensen recht, het staat bv. in art. 8 van het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens. Schending van die privacy door de overheid is niet toegestaan. Wilt u reageren? Stuur dan een mail naar: pvdamiddelburg@gmail.com Caroline Diepeveen Raadslid PvdA Het huisvuil van donderdag 10 mei (Hemelvaartsdag) wordt twee dagen later, op zaterdag 12 mei opgehaald. Let op: in Arnemuiden-Noord is de vervangende ophaaldag (voor de restcontainers) vrijdag 11 mei. De route van de vuilniswagens kunnen op deze vervangende dagen aangepast zijn. Wij vragen u daarom het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. Op vrijdag 4 mei vindt in Mid delburg en Arnemuiden de dodenherdenking plaats. In Middelburg op het Abdijplein en in Arnemuiden op de alge mene begraafplaats aan de Rademacherstraat. Middelburg De herdenking in Middelburg start om 19.00 uur met een Vesper dienst in de Nieuwe Kerk door City Pastoraat Middelburg. De ceremonie start om 19.40 uur (verzamelen vanaf 19.30 uur) op het Abdijplein. Daar dragen leerlin gen van CSW en Calvijn College en stadsdichter Anna de Bruyckere gedichten voor. Aansluitend houdt burgemeester Bergmann een toespraak. Om 20.00 uur houden wij twee minuten stilte, gevolgd door de kranslegging en een Lament ter nagedachtenis aan de doden. De plechtigheid wordt afgesloten met een défilé. De Christelijke Brass band Middelburg en Inter Scaldis Pipes and Drums verzorgen de muziek. Concert en theater Aansluitend aan de dodenherden king op het Abdijplein vinden nog twee evenementen plaats. In de Zeeuwse Concertzaal is een her denkingsconcert 'De Vergelding' met Jan Brokken. Kaarten zijn te koop via www. zeeuwseconcert- zaal.nl en aan de deur van de zaal. En in de Kloostergangen is de gratis voorstelling van Theater na de Dam. Jongeren uit Middelburg verdiepten zich onder leiding van theatermakers Sara Zwigtman en Marcos Valster in de geschiedenis van Middelburg ten tijde van de Tweede Wereldoorlog. Zij spraken met ouderen over hoe het was jong te zijn in oorlogstijd. Deze gesprekken, vol herinneringen en verhalen, vormen samen met ander bronmateriaal de basis van de voorstelling Lichtsporen. Arnemuiden In Arnemuiden vertrekt de stoet vanaf 't Stadthuys (verzamelen 19.35 uur) met trommelslager om 19.45 uur naar de Algemene Begraafplaats aan de Radema cherstraat. Om 20.00 uur is er twee minuten stilte, gevolgd door het Wilhelmus en een toespraak van wethouder Aalberts. Vervol gens draagt een aantal leerlingen van Arnemuidse scholen gedichten voor en worden kransen gelegd. De bijeenkomst wordt beëindigd met een défilé. Muziekvereniging Arnemuiden verzorgt tijdens de ceremonie de muziek. Burgemeester Bergmann heeft op donderdag 26 april in het stadhuis elf koninklijke onder scheidingen uitgereikt. De Middelburgse gedecoreerden zijn: Mw. C.D. Belfroid-de Kraker (Lid in de Orde van Oranje-Nas- sau), Dhr. Mr. D.N.A.C. Berndsen (Ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau), Dhr. M.J.J.M. Boonman (Lid in de Orde van Oranje-Nassau), Dhr. H.C. Christiaanse (Lid in de Orde van Oranje-Nassau), Mw. drs. J. de Doelder-de Ruiter (Lid in de Orde van Oranje-Nassau), Dhr. W. Geertse (Lid in de Orde van Oranje-Nassau), Dhr. H. Joziasse (Lid in de Orde van Oranje-Nas sau), Dhr. W.F.M.G. de Meurichy (Ridder in de Orde van Oranje- Nassau), Dhr. W.P.L. Minnaard (Lid in de Orde van Oranje-Nassau), Mw. T. Siaila-Toornstra (Lid in de Orde van Oranje-Nassau), Dhr. J. van Tilburg (Lid in de Orde van Oranje-Nassau). Dhr. W. Goudt (Lid in de Orde van Oranje-Nassau) (foto rechtsonder) kreeg een dag later op Konings dag een lintje in Arnemuiden. Het stadskantoor is gesloten donderdag 10 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 11 mei en op maandag 21 mei (Tweede Pinksterdag). Op zondagen en nationaal erkende feestdagen is het gratis parkeren in Middelburg. Op zaterdag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 10 mei (Hemelvaartsdag) en maandag 21 mei (Tweede Pinksterdag) mag u gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Op dinsdag 8 mei vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie straatnaamgeving. Deze vergadering zal worden gehouden van 14.00 tot 16.00 in het stadskantoor (Kanaalweg 3). Op de agenda staan onder andere de naamgeving van straten in Mortiere en Essenvelt en verzoeken tot het vernoemen van een openbare ruimte naar Johannes Goedaert en tot het plaatsen van onderborden in Rittenburg. In de week van 14 mei beginnen er werkzaamheden voor het aanleggen van een regenwaterriool en het herinrichten van de Van Cittersstraat in Sint Laurens. De werkzaamheden z-ijn half juli 2018 afgerond. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Maas van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 52 11. In het weekend van 8 en 9 september vindt de 32ste editie van de Open Monumentendag plaats, een van de grootste culturele evenementen van Nederland. Ook Middelburg doet dit jaar weer mee en wel op zaterdag 8 september. Met het thema 'In Europa' ligt dit jaar het accent op alles wat ons in dit werelddeel cultureel aan elkaar bindt. Het thema sluit aan bij het Europese Jaar van het Cultureel Erfgoed, een initiatief van de Europese Unie. Het Middelburgs organisatiecomité is op zoek naar huiseigenaren of instellingen die deze dag hun monument open willen stellen of mensen die iets vertellen over bovengenoemd thema. Vaste deelnemers aan de monumentendag ontvangen binnenkort een aanmeldingsformulier. Voor meer informatie of aanmelding kunt u, graag voor 23 mei, contact opnemen met Jacky Nijsen, telefoonnummer 67 54 58 of Annet Hannewijk, telefoonnummer 67 52 82. Of mail naar j.nijsen@middelburg.nl of a.hannewijk@middelburg.nl. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middeiburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg7 of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Cordeschuit 1Hoogstraat 3, Etty Hil- lesumstraat 42, Etty Hillesumstraat 50, Kanaalweg 22, Lange Delft 39, Lange Noordstraat 2, Loskade 1Oude Rijksweg 112 (Nieuw1 en Sint Joosland), Sprencklaan 21 Verleende omgevingsvergunning Slaak 2 (Arnemuiden). Kennisgeving verlengde beslistermijn Breeweg 102, Van Cittersweg 2Y (Arnemuiden). Uitvoeringsbesluit Parkeerverordening vaststelling onder gelijktijdige intrekking van de gelijknamige regeling van 9 mei 2017 HH

de Faam | 2018 | | pagina 9