In de Zoutelandse vakantiebungalow Oergezellig festival en .straattheater en prijzen 1 Duinen, dijken en schelpenpaadjes BOLUSSEN EN BABBELAARS HOREN ER OOK BIJ FESTIVALS 0 www.klomppop.nl 19 WOENSDAG 2 MEI 2018 Marcel van der Voort "Ik kies voor vakantie in een Zeeuws bungalowpark, omdat ik het hier enorm naar mijn zin heb", bekent C. Mommers (70) uit Breda, die samen met haar nicht M. Lin (45) uit Zevenber gen vakantie viert in een fraaie bungalow op vakantiepark Het Kustlicht, aan de Branding 11 in Zoutelande. ZOUTELANDE - Bij de entree van het park lokt het terras. De zon schijnt volop. Duinen, strand en zee zijn dichtbij en de bungalows staan in een natuurrijke omgeving. De vo geltjes fluiten erop los en de dames Mommers en Lin zitten op het terras van hun vakan tiebungalow. Mommers: "Mijn man is overleden en eerder was ik samen met hem hier vaak te vinden. Zo'n 35 jaar geleden zijn wij er bij toe val terecht gekomen. Wij zou den naar een vakantiehuis van vrienden in Spanje gaan. Dat bleek opeens verkocht en moesten wij snel iets anders boeken. Wij kwamen in Zou telande terecht en zijn nooit meer weggegaan. We zijn een keer op zoek gegaan naar een alternatief, omdat de huurprij zen omhoog waren gegaan. Wij vonden niets anders. Hier zitten wij behoorlijk privé. Te genwoordig ga ik een week per jaar, eerder soms twee weken in het voorjaar en twee weken in het najaar." Haar nicht: "Als peuter kwam ik al in Zoutelande. Aanvankelijk met mijn ouders op de camping, tegenwoordig gezellig met mijn tante in de vakantiebun galow. Het is hier aangenaam, rustig en niet overspoeld door jongeren." Wat is hun favorie te Zeeuwse plek? Mommers: "Toch wel Zoutelande. Dom burg is ook leuk, maar meer toeristisch dan Zoutelande." Lin: "Ik vind Middelburg ge zellig. Een leuke sfeer in het historische stadje waar ik lek- ker kan wandelen. Dat doe ik graag en veel. Ik loop dikwijls van Zoutelande naar Dom burg. Lekker over de dijk, Ook loop ik graag binnendoor over schelpenpaadjes." Mommers: "Ik vermaak mij tegenwoordig met het maken van lekkere dingetjes in de keuken en dan op het terras eten. Op een re- De dames Mommers en Lin komen al lange tijd in deze vakantiebungalow in Zoutelande. En hebben het er nog steeds naar hun zin. FOTO: MARCEL VAN DER VOORT laxed manier de dag door brengen." Lin vult haar aan: "Ik heb een drukke baan en hier in Zeeland kan ik volledig ont spannen. Zo weinig mogelijk doen, wel naar die leuke Mid delburgse markt." Wat staat er nog op het 'te doen in Zeel- and'-lijstje van de Brabantse dames? Lin: "Ik loop georgani seerde wandelingen en kom dan regelmatig bij Neeltje Jans en het Watersnoodmuse um. Samen met mijn tante wil ik graag een boottocht van Middelburg naar het Veerse Meer maken." Mevrouw Mommers vindt het fijn om in het Zeeuwse uit eten te gaan. Voor haar geen mosselen, maar liever de internationale keuken. "Zeeuws spek vind ik wel lekker", benadrukt ze. "Ik ben dol op Zeeuwse lekkernij en. En ga traditioneel een visje halen in Westkapelle. En bo lussen en babbelaars horen er natuurlijk ook bij", besluit Lin. Ze zijrr er nog, die authentieke popfestivalletjes. Waar je met een paar honderd man naar een band staat te kijken in plaats van met duizenden. Met een sfeervol maar overzichtelijk fes tivalterrein zo groot als een voetbalveld. Waar je zonder pro bleem met je kinderen naar toe kan en waar je met vrienden blijft kamperen zonder 's nachts je tentje te moeten zoeken. OVEZANDE - We hebben het natuurlijk over Klomppop in het Zuid-Bevelandse dorpje Ovezande. Dit is al bijna veer tig jaar zo'n festival. Belange loos georganiseerd door vrij willigers en met een entree- en bierprijs die genoeg moet zijn om de kosten te dekken en niet om dikke winst te halen. Drie dagen, compleet met een volwaardig straattheaterpro gramma op zondagmiddag. En met een line-up die met de tijd mee gaat. Altijd de vinger aan de pols van de laatste kwaliteitspop en hiphop uit Nederland of België maar ook met breed vermaak en feest tentknallers. Fata Boom sluit de tweede dag van het festival af. FOTO: PR Klomppop begint op vrijdag 25 mei met de zes finalisten van talentcompetitie Spectra. De avond wordt aangevuld met Hausmagger, de Nederlands talige rockband rond poëet Theo Wesseling. Treehook sluit de vrijdagavond af. De tweede dag van het festi val, zaterdag 26 mei, heeft meerdere headliners: RONDÉ, bekend van onder andere de hitjes 'Run' en 'Naturally'. Moss, volgens kenners de beste indierockband van Ne derland en hitkanon Kraantje Pappie, na zijn single 'JA!' met Bizzey nu weer hoog in de hit lijst met 'Little Craney'. Opener op de Mainstage is de hiphop band The Cool Quest. In de tweede tent spelen o.s. Canshaker Pi (garagerock), EUT (indiepop), Dirk. (noiser- ock) en afsluiter FATA BOOM. Klomppop biedt podium aan lokale acts uit Zeeland en West-Brabant, zowel opko mend als reeds gearriveerd: De Hobbyisten, Screw Houston, Zink, Rites, Chara des. De derde tent van het fes tival draagt de naam Oalles De tweede dag van het festival, zaterdag 26 mei, heeft meerdere headliners zoals RONDÉ, bekend van onder andere de hitjes Run' en 'Naturally'. FOTO: PR Loco? en doet vanaf het einde van de middag dienst als dampend feestpaleis met de dj's van Poar Neem'n, feest band Kennèh, de ongekroon de koning van elke feestkroeg DJ Timski en de charmante DJ Aardbei Macht Frei. Familiedag De zondag van Klomppop Fes tivalweekend mag met recht Tijdens het straattheater zijn er in heel het dorp nationale en internationale topacts te zien. FOTO: PR de familiedag genoemd wor den. Het festivalterrein breidt deze dag uit naar de straten rond het sportveld. Een brade rie en kindermarkt vormen het decor voor de straatthea- termiddag met (internationa le topacts. Aan het einde van de middag vormen de tenten weer het middelpunt van het muziekprogramma. Folkband Squander Squad met een mix van covers en eigen werk brengt het feestje aan gang. JP and The Seeger Session band zet dat voort in de mainstage. Deze bigband brengt een ode aan de folktraditionals van Pete Seeger. The Shoals Con nection pakt het dan weer over en vervolgens is het de beurt aan de feestcoverband PROOST! om het weekend sensationeel af te sluiten. OVEZANDE - Het Klomp pop Festivalweekend be gint op vrijdag 25 mei om 20.00 uur. Om 01.30 uur gaat de muziek uit en de volgende dag (zaterdag 26 mei) gaat het feest weer van start rond de klok van 13.00 uur. Zondag 27 mei is het festivalterrein geopend van 11.00 tot 23.00 uur. Consumpties kosten 2,20 euro per munt en voor een toegangskaartje in de voorverkoop betaal je 26,50 euro. Losse kaarten voorde zaterdag zijn 21,50 euro en een c-ampingticket is 11,50 euro. Kinderen tot en met 12 jaar hebben op vrijdag en zaterdag gratis entree, ©p zondag betaalt iedereen vanaf 8 jaar 5 euro bijdrage voor het artiesten program ma aan de dorpskassa. Voor de zondag is geen los se voorverkoop, een week endticket geeft wel toe gang. Wanneer je een weekendticket met tien vrienden tegelijk bestelt, krijg je er zélfs één gratis. Vanaf het treinstation in Goes rijdt een pendelbus naar het festivalterrein (be halve op zondag). Parkeren en toiletbezoek is gratis bij Klomppop.

de Faam | 2018 | | pagina 19