Lintjes voor vertrekkende raadsleden Installatie nieuwe gemeenteraad Samengevoegde commissievergadering Bijeenkomsten over Trekdijk Nieuw- en Sint Joosland Korte afsluiting van wegen tijdens wielerwedstrijd Scheldeprijs, woensdag 4 april Wijktafels in april OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG In de buitengewone raadsvergadering van maandag 26 maart werd afscheid genomen van twaalf raadsleden. Peter de Doelder (PvdA), Benno Nieuwenhuis (WD) en Jan Zwemer (CDA) kregen een koninklijke onderscheiding vanwege hun inzet van (minstens) twaalf jaar als raadslid van de ge meente Middelburg. Zij werden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Bergmann met de vertrekkende raadsleden v.l.n.rWilliam van Amstel (WD), Jan van Oosten (Christenunie), Benno Nieuwenhuis (WD), Luc Vandezande (GroenLinks), Inge Tupanwel-Adriaansen (SP), Paul van Niftrik (D66), Ad van de Kreeke (D66), Peter de Doelder (PvdA), Jan Zwemer (CDA), Krijnie Hoek-van Dijke (CDA), Pim van Kampen (PvdA). De heer Jeroen van Dijen (SP) is afwezig. Afgelopen donderdag 29 maart zijn tijdens een buitengewone raadsver gadering de gekozen raadsleden beëdigd. De samenstelling van de Middelburgse gemeenteraad voor de periode 2018 - 2022 is als volgt. LPM: Piet Kraan, Carla Doorn- Roosenburg, Wim Steketee, Ed de Graaf, Cees Lodder, Vera Barentsen-Heijgelaar CDA: Johan Aalberts, Ella Poppe, Wim Kant, "Bert Kollen GroenLinks: Leny van de Heuvel, Marianne Golsteijn, Petra dé Ruiter WD: Chris Simons, Raquel Jime nez Jansen, Wilfried Boonman PvdA: Jeroen Louws, Caroline Diepeveen, Mehmet Kav§itli SGP: Paul Moens, Mare Over- beeke, Corné de Voogd CU: Willemien Treurniet-Klapwijk, Clement Remijnse, Tony Noom SP: Petroesjka Sterk, Huib Ghijsen D66: Rob van Eijkelenburg, Bas van der Reest De heer Noom (Christenunie) en mevrouw Golsteijn (GroenLinks) waren niet aanwezig bij de bui tengewone raadsvergadering en worden tijdens de eerstvolgende raadsvergadering beëdigd. Op dinsdag 10 april is er een gezamenlijke vergadering van de commissies Maatschappe lijke zaken, Ruimte en Algemeen bestuur. Deze commissieverga dering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergaderingen op 4 april (Maatschappelijke Zaken) en 9 april (Ruimte) vervallen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat Wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegrif fier. Dat zijn Ko Noordhoek, tele foon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De raadsvergadering staat ge pland voor maandag 16 april. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Op dit moment leven er vragen en zijn er zorgen over de Trekdijk in Nieuw- en Sint Joosland. De Trekdijk maakt onderdeel uit van de coalitieonderhandelingen in de gemeente Middelburg. Het demis sionaire college ziet en begrijpt dat veel mensen vragen en zorgen hebben over de Trekdijk. Belang rijk is dat iedereen de kans krijgt om vragen te stellen en aan te geven wat er leeft. Dat is dan ook de reden om binnenkort bijeen komsten te organiseren. Alle mensen die willen meedenken en meer willen horen over de Trekdijk zijn van harte welkom. Om zoveel mogelijk mensen goed te kunnen spreken over dit onder werp, organiseert de gemeente op 17 en 19 april vier middag- en avondbijeenkorasten in Theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland en het Van der Valk Hotel in Middelburg. Bij de inwoners van Nieuw- en Sint Joosland en de wijk Mortiere is een uitnodiging in de brievenbus gedaan. Uiteraard zijn ook andere be langstellenden van harte welkom tijdens één van de bijeenkom: sten. Zij kunnen zich aanmelden door een mail te sturen naar j.sekewael@middelburg.nl. Op woensdag 4 april wordt de wielerwedstrijd voor profs De Scheldeprijs gereden. De renners rijden van Tecneuzen door de provincie Zeeland (en Middelburg) naar het Belgische Schoten. De wedstrijd komt op woensdag 4 april dus door de gemeente Middelburg. Kortstondig zullen wegen op de wedstrijdroute voor het verkeer afgesloten zijn. De geplande doorkomsttijd in de gemeente Middelburg is, afhankelijk van de gemiddelde snelheid, tussen 13.00 en 13.15 uur. De route gaat over de volgende wegen: (komende vanaf Vlissingen-Oost, Sloeweg) de Schroeweg Schroebrug Het Groene Woud Koestraat Hoogstraat Nieuwe Haven Turfkaai Houtkaai Londensekaai Bierkaai Rouaansekaai Beatrixbrug Rotterdamsekaai Punt Havendijk Oostperkweg Krooneveldweg Veerseweg (richting gemeente Veere). De voorjaarsronde van de wijktafels gaat weer van start. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze te bezoeken. Tijdens deze bijeenkomsten komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale -gelegenheid om wensen of klachten bekend te maken. De wijktafels vinden twee keer per jaar plaats, in het voor- en in het najaar. De aanwezigen stemmen gezamenlijk over de binnengekomen aanvragen voor het wijktafelbudget. Informatie over de wijze van aanvragen en de voorwaarden staan op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder: wonen en verbouwen wijken en dorpen. Onder 'Algemene Informatie' vind u het aanvraagformulier met daar in opgenomen de voorwaarden. - Een overzicht van de wijktafels en de locaties: Donderdag 5 april Dauwendaele, Ontmoetingscentrum Hof Mondriaan Woensdag 11 april 't Zand/Stromenwijk, De Vergulde Baars Dinsdag 17 april Binnenstad, Kloveniersdoelen Donderdag 19 Arnemuiden, De Arne De meeste wijktafels starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. De wijktafel Stromenwijk/t Zand begint om 19.30 uur (inloop 19.00 uur). Bezoekadres: Postadres: Kanaalweg 3Postbus 6000 4337 PA Middelburg 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Midde!burg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' óf op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Dwarsstraat 2, Lange Delft 94, Loskade 41Nieuwstraat 45, Sint Janstraat 8, Spanjaardstraat 35, Vlasmarkt 54-56 Verleende omgevingsvergunningen Buitenhove 163, Damplein 22 en 22 A, Derringmoerweg 4 (Arnemuiden), Duke Ellingtonstraat 103, Gravenstraat 3, Gravenstraat 7 A en B, Molenwater 73, Sint Janstraat 8, Spanjaardstraat 35, Spanjaardstraat 39, Torentijdweg 1 Vlasmarkt 54-56 Kennisgeving verlengde beslistermijn Gravenstraat 6, 6 A en 6 B Verkeersbesluit Sint Laurenslaan 4 en intrekking verkeersbe sluit Kievithof 38 Voorbereiding bestemmingsplan randen Molenwaferpark Zoals bepaald in artikel 1.3.1van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro) wordt be kend gemaakt dat voor het Molenwater in Middelburg ter plaatse van de randen van het huidige park (het voormalige Miniatuur Walcheren) een nieuw bestemmingsplan wordt voorbereid. Het bestemmingsplan vervangt het voor betreffende gronden geldende bestem mingsplan en voorziet in een juridisch planologische regeling voor de bestemming verkeer. Het is op dit moment nog niet mogelijk zienswijzen tegen het bestemmingsplan naar voren te brengen. Ook worden nog geen onafhankelijke instanties in de gele genheid gesteld advies uit te brengen over het voornemen. Later in de procedure komt dit wel aan de orde. Het voorontwerpbestemmingsplan zal op een nader te bepalen tijdstip gedurende zes weken ter inzage gelegd worden en is dan ook te bekijken op de gemeentelijke website en via de landelijke website www. ruimtelijkeplannen.nl. Zodra een voorontwerpbestemmingspbn ter inzage wordt gelegd, wordt dit vooraf gepubliceerd in de Faam, op de gemeente lijke website en in de Staatscourant. Voor meer informatie over deze vooraan kondiging kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Beleid telefoonnummer (0118-6752 36).

de Faam | 2018 | | pagina 9