D/ER mét camping CCXL in de steigers voor internationale hit Geen Bevrijdingsfestival zonder vuur Bowlers winnen brpns op het Ipjepgd Symposium en première Foodmaster Pauwenburg VAN WAGENIGEN NAAR V'ÜSSINGeJ LOPEN MET BE VRIJDINGSVUUR KUNST Estafette lopen met Bevrijdingsvuur 8 WOENSDAG 4 APRIL 2018 door Conrty den Heijer OOST-SOUBURG - Het klinkt allemaal heel simpel, even ëen vuurtje ophalen in Wage- ningen. Maar daar komt nog aardig wat bij kijken weet Co- bus inmiddels. "Dan heb ik het ook over de organisatorische kant van de zaak. Als loper is het anders: je loopt, schakelt je emoties uit en je loopt. Zo'n 22 kilometer, om de beurt lo pen en fietsen. Na de vierde ploeg ben je weer aan de beurt en herhaalt het zich." zegt hij, "Nu ik in de organisa tie zit met Jan Korevaer zie ik wat er nog bij komt kijken." Vijfjaar geleden zag van den 1 Brink een oproepje voor esta fettelopers in de Faam. Het leek hem wel wat, sloeg aan het trainen en was van de par tij voor hij het wist. "Het is niet alleen het lopen: je bent een team. Op 4 mei ga je met een bus naar Wageningen waar precies om 00.00 uur, onder grote publieke belangstelling, door de burgemeester het Be vrijdingsvuur wordt overge dragen aan de lopers. Dan starten we en komen de vol gende dag, op 5 mei aan in Viissingen. Daar moet je een goede conditie voor hebben. Na vijf keer zelf lopen kan ik het niet meer combineren met mijn werk. Daarom zijn we dringend op zoek naar nieuwe estafettelopers. We zijn nu of ficieel met 12 mensen, het zou mooi zijn als dat er 20 zouden worden." In 1948 werd het Bevrijdings vuur door Montogomery in Portsmouth naar het D-day strand in Normandië gebracht. Het Bevrijdingsvuur werd ver volgens door Nijmeegse atle ten meegenomen naar Wage ningen. In de Capitulatiezaal van Hotel De Wereld droegen zij het Bevrijdingsvuur over aan de toenmalige burge meester van Wageningen. Van den Brink hoopt op grote belangstelling in Viissingen voor het evenement. "Het tijd stip van onze aankomst is al tijd tussen 17.00 uur en 18.00 uur. Vorig jaar was voor mij, toen ik voor de laatste keer mee liep, een bijzonder mo ment: ik mocht zelf het vuur op het Bellamypark ontsteken. Zonder Bevrijdingsvuur geen Bevrijdingsfeest. Het is voor mij de aftrap van het prachtige Bevrijdingsfestival dat 's avonds in de stad losbarst." Onno Bakker van de Cultuur- werf die het Bevrijdingsfesti val organiseert, zou het prach tig vinden als er een De ploeg estafettelopers van vorig jaar bij aankomst op het stadhuis in Viissingen. Inzet: Cobus van den Brink mocht, omdat hij voor het laatst mee liep, zelf het Bevrijdingsvuur ontsteken op het Bellamypark. Nu zet hij zich in voor de organisatie. Foto's: Conny den Heijer menselijke erehaag zou staan op het Bellamypark om de lo pers binnen te halen. "Puur uit respect. Het is voor mij het be langrijkste symbolische mo ment van het Festival; de aan komst van de lopers en het ontsteken van het vuur. Meer eer kun je hen niet geven. Zij hebben dan hun steentje bij gedragen aan het doorgeven van het Bevrijdingsvuur." Sinds jaren haalt een groep estafettelopers, voorafgaande aan het Bevrijdingsfes tival, het Bevrijdingsvuur van Wageningen naar Viissingen. Daar wordt het vuur ontstoken op het Bellamypark. Bevrijdingsvuur Estafette Zeeland zoekt nieuwe hardlopers die zich hiervoor willen inzetten. Ben jij in goede conditie en witje mee lopen in een gemotiveerd team? Aanmelden kan via infb@brink-rijopleidingen.nl of Facebook. Wil je meer informatie of wil jij je ook aanmelden, kijk dan op de pagina www. facebook.com/bevrijdings- vuurzeeland VLiSSINGEN - De Tweede edi tie van het festival D/ER komt er aan en wel mét festival camping. Het festival is 11 en 12 mei op een prachtig veld bij het Baskensburgplein in Viis singen. Een tweedaagse editie dus, inclusief festivalcamping. Op het festival is dit jaar nóg meer te luisteren, te dansen, te zien, te genieten en te ont dekken: Met twee muziekpo- dia met een uiteenlopend programma van jazz tot funk, van klezmer-punk tot elec tro-rock, theater, film, taal, beeldende kunst en goed eten. D/ER wordt georgani seerd door Anne van Heiteren en Wybe de Haan, twee 17-ja- rigen die geloven in de niets- is-te-gek-mentaliteit. "Het leek ons gaaf om een festival te organiseren en daar de din gen in te verwerken waar wij blij van worden. Dat zijn we toen dus maar gaan doen!" Al dus Anne en Wybe over de eerste editie. Als bezoeker op D/ER kom je nieuwe dingen tegen, verwonder je je, ?raak je geïnspireerd,?ontmoet je nieuwe mensen?en geniet je heerlijk bij een vuurtje van livemuziek waarvan je het ge nre eerder nog niet kende. Op het festivalterrein is het publiek, te midden van zelfge bouwde decors en andere beeldende installaties, in een andere wereld, een wereld waarin iedereen gewaardeerd wordt zoals hij of zij is en waar even de stress van alle dag vergeten kan worden. "Op Festival D/ER moet iedereen het naar zijn zin kunnen heb ben, jong en oud en jong maar oud van geest en andersom. D/ER is een ontdekkingsreis in je hoofd en daarbuiten!" €1 Tickets zijn te koop via www.festivaldaer.nl Paauweei- burg is vanaf 3 april weer een cafetaria rijker. Cafeta riaketen foodmaster opent een compleet nieuw cafe taria aan de Dreesstraat 10 in Viissingen. ompagnons Pascal Pelkman en Wijnand Commijs zijn trots op hun traditionele cafetaria in een modem jasje. Het food- masterteam bereidt hier de lekkerste frites, burgers, snacks en nog veel meer. Wachtend op hun bestel ling kunnen klanten alles VLISSINGEN - Op 12 april staat het CCXL Theater in de stei gers. De theaterzaal wordt speciaal omgebouwd tot een fabrieksvloer voor de interna tionale hit show Tap Factory. Het belooft een spectaculaire avond te worden vol dans, muziek, comedy en acroba tiek. De voorstelling Tap Factory is donderdag 12 april om 20.15 uur te zien in het CCXL Thea ter. Voor meer informatie en kaartverkoop kijk op de web site www.ccxl.nl. Stichting Kinderdiabetes houdt op 7 april een symposium in Cinecity Viissingen. De internationaal bekende sporter en spreker Bas van de Goor zal hier een onderdeel van zijn. MIDOELBURG AALBORG - Tijdens de Europese jeugd kampioenschappen bowlen in het Deense Aalborg heeft Nederland de tweede me daille behaald. Na het zilver voor de meisjes in het Dou bles Event, was het dit keer de beurt aan de jongens om te excelleren. In het Team Event, waarin de Middel burgse Brentde Ruiter speelt, werd knap de bronzen me daille gewonnen. In de halve finale wachtte het als eerste geplaatste Zweden; al jaren lang het 'team to beat' bin nen Europa. Het werd 928 - 807. De bronzen medaille is een herhaling van 2016, toen het team ook brons won. MIDDELBURG - Zondag 1 april openen dertig ateliers en ga leries in Middelburg hun deu ren voor het publiek, als on derdeel van de Kunst- en Cultuurroute. Een laagdrem pelige manier om een grote variëteit aan kunstwerken kennis te leren kennen. VLISSINGEN - Samen met Ag nes Clement van D-Support en Lydia Braakman van Zorge loos met diabetes naar school is het programma voor het symposium compleet. Die middag gaat ook de docu mentaire Safely in the Rain bow in première. Deze docu mentaire is gemaakt door Wendy Mangeant, Ameri kaanse documentairemaker. Op zijn tweede kreeg haar zoon Paris diabetes. Tot en met zijn zestiende heeft Wen dy alles gefilmd, veel diepte punten, maar vooral ook hoogtepunten. Hoe je als ge zin om het 'zieke' kind heen komt te staan, je bent niet al leen! Hoe sport een belangrij ke plek krijgt in zijn leven. Pa ris scheen talent te hebben voor het roeien. Ondanks alle struggles, gaan! Paskal Jakobsen (Blof) besloot, juist door deze documentaire, om ambassadeur te worden van stichting Kinderdiabetes. Programma 13.00 - 16.00 uur, aanmelden: www.stichting- kinderdiabetes.nl/aanmelden Vijf keer heeft hij zelf mee gelopen, dit jaar zit hij 'alleen maar' in de organisatie van de Bevrijdingsvuur Estafette Zee land. Cobus van den Brink, rijschoolhouder en voormalig be roepsmilitair bij het Korps Mariniers. Een bescheiden man want hij heeft het alleen maar over 'wij', de groep estafette lopers die al jaren het Bevrijdingsvuur van Wageningen naar Viissingen brengt.

de Faam | 2018 | | pagina 8