Zeeland een uithoek? ^Zeeland Bereikbaarheid in Zeeland: denkt u mee over oplossingen? Werk in uitvoering Tractaatweg: twee weekendafsluitingen in april Kom ook naar de Statenvergadering Uitnodiging aan agrariërs: informatie avond regeling fysieke investeringen Provinciale distelverordening: vóór bloei verplicht maaien Provincie D ovine ie werk O O 1 "1 Q i n f or a t i e r Li Id r i e k van Geïnteresseerd in het laatste nieuws? i Publicaties en bekendmakingen vindt I U de Provincie Zeeland Kijkdanopwww.zeeland.nl uopwww.zeeland.nl/provinciaalblad Zeeland is een uithoek van Nederland waar niets te beleven valt en niets te doen is. Waar geen kansen zijn op een baan voor mijn partner... Dat was het beeld dat in de media ontstond in de discussie rondom de nieuwe kazerne. De maandelijkse openbare Provinciale Staten vergadering is op vrijdag 6 april 2018 vanaf 9.30 uur in de Statenzaal van het provinciehuis in Middelburg. U kunt de Statenvergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, maar is óók live te volgen via Omroep Zeeland televisie en via www.zeeland.nl. Op de agenda staat onder andere het Statenvoor- stel Verhogen opcenten motorrijtuigenbelasting. Hieronder leest u twee uitspraken van Statenleden over dit onderwerp. Eerst even wat feiten. Er zou geen werk zijn. Maar met 36.000 vacatures per jaar zijn er in Zeeland volop kansen op werk - met name in de techniek, zorg en de recre atieve sector. Er zou ook niets te doen zijn. Dat vinden wij wel meevallen. Zo zijn er volop uitgaansgelegenheden, van restau rants met Michelin-sterren tot eetcafés en kroegen. Op cultureel vlak zijn de Zeeuwen zeer actief, denk aan het Zeeland Nazomer festival of Concert at Sea. Watersport? De Zeeuwse delta is het meest diverse en uitgestrekte watersportgebied van Noord west-Europa! Behoefte aan een grote stad? De Randstad ligt op zo'n anderhalf uur rijden en vanuit hartje Zeeland ben je binnen een uur in Antwerpen. Onbekend maakt onbemind. Daarom ontstond het idee een ludieke quiz te maken, die recent op sociale media is geplaatst (korpsquiz.nl). Om de mariniers en gezinnen een beter beeld van Zeeland te geven, volgt deze zomer een digitaal magazine met informa tie over wonen, werken en leven in onze provincie. Via een enquête die is uitgezet onder alle 2600 leden van het Korps Mari niers inventariseert de Provincie Zeeland op dit moment over welke onderwerpen zij meer zouden willen weten. Ook vragen we in de enquête naar de ver- huisbereidheid van de mariniers. We kunnen ons voorstellen dat niet alle mariniers positief tegenover de vérhuizing van Doorn naar Vlissingen staan. Een ver huizing betekent nogal wat. Die gevoelens kunnen wij niet wegnemen, maar we kunnen er wel samen voor zorgen dat de beeldvorming over Zeeland juist is en de mariniers zich hier welkom voelen. In tie volgende Provinciewerk staat hoe u uw mening kunt geven over tie uitvoering van tie Natuurwetgeving in Zeeland. Houd daarvoor ook onze social media en website in de gaten. Provinciale Staten organiseren een bijeenkomst over Bereikbaarheid in Zeeland. Heeft u creatieve of innovatieve ideeën? Kom dan ook 17 april brainstormen over een casus in uw gemeente! Meld u nu aan, want er is maar een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. De bijeenkomst vindt plaats in het Hoornbeeck College Goes, Van Dusseldorpstraat 45. Vanuit lokale situaties willen de Staten zich breed oriënteren op het onderwerp Bereikbaarheid in de toekomst. Dat willen ze doen met inwoners en organisaties die geïnteresseerd zijn in een bereikbaar Zee land. De avond begint om 17.30 uur met een inloop en eenvoudig buffet. Om 18.00 uur opent Statengriffier Peter Joosse de bijeenkomst, waarna Wim van Tilburg, programmadirecteur van het Kennisplatform Verkeer en Vervoer een inleiding geeft. Na zijn inleiding gaan de brainstormsessies per gemeente van start. De sessies eindigen met het pitchen van het beste idee. Uit die dertien ideeën wordt het beste idee gekozen met een innovatiesubsidie als prijs! De bijeenkomst eindigt om 21.45 uur. Interesse? U kunt zich aanmelden via: www.formdesk.com/ provinciezeeland/bereikbaarheid 2018 In opdracht van de Provincie Zeeland werkt de Tractaatweg BV aan een bredere en veiligere Tractaatweg. Om het werk uit te kunnen voeren zijn er in april twee weekendafsluitingen nodig. We vragen uw begrip voor de eventuele overlast. De eerste afsluiting is van 6 tot 9 april. Er wordt dan gewerkt aan de weg tussen de kruispunten Zwartenhoek en Molenver korting. De kruispunten zelf zijn wel open. Tijdens de tweede afsluiting van 13 tot 16 april is de kruising Zwartenhoek dicht: dit is de kruising met de afslagen richting Westdorpe/Hulst. Na deze afsluitingen rijdt het verkeer over de nieuwe rijbaan en nieuwe rotonde. Infoblad en Tractaatweg-app Heeft u het nieuwe infoblad al in de bus gekregen? Hierin staat een complete kalender van de geplande afsluitingen voor 2018. Niet ontvangen? Download het infoblad via tractaatwea.nl. Wilt u altijd op de hoogte zijn van de werk zaamheden? Download dan deTractaat- weg-app voor I0S of Android. "Verhoging van de motorrijtuigenbelasting is duivels dilemma. We halen er 20 miljoen mee binnen van de andere provincies, geld dat keihard nodig is. Aan de andere kant zadelen we de Zeeuwen op met nog meer reiskosten. Dat is niet uit te leggen aan onze kiezers." Ger van Uiien (SP) "Iedere belastingverhoging is pijnlijk! Met hulp van twaalf andere provincies kan Zeel and de provinciale financiën op orde brengen." Ton Veraart (D66) Heeft u plannen om te investeren in innovatieve technieken voor uw bedrijf? Laat u dan infor meren over de nieuwe subsidiemogelijkheden met de POP3 regeling fysieke investeringen voor innovatie en modernisering in de agrari sche sector. Op donderdag 5 april 2018 van 19.45 uur tot 22.00 uur organiseert de Provincie Zeeland in samen werking met ZLTO een informatieavond over deze aankomende openstelling. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat, Joris Baecke en medewerkers van de Provin cie en ZLTO zijn aanwezig om uitleg te geven en uw vragen te beantwoorden. Interesse? Meld u aan via www.zlto.nl/biieenkomsten/onen- baar/pop3-informatieavond-zee[and. Plantensoorten als de akkerdistel (Cirsium ar- vense) en akkermelkdistel (Sonchus arvensïs) komen binnenkort weer tot bloei. De Provincie Zeeland maakte met haar partners goede afspraken over (preventief) maaien van deze distets. Mocht u overlast ervaren en u komt er in overleg met uw buurman of buurvrouw niet uit, dan kunt u deze overlast melden bij uw gemeente. De gemeente is voor de distelveror dening het bevoegd orgaan tot handhaven. Telefoonnummers van de beherende instan ties voor het melden van overlast vindt u via www.zeeland.nl/natuur-en-landschap/ natuurverordeningen of via de website van de terreinbeherende organisaties Staatsbos beheer, Natuurmonumenten en Het Zeeuws Landschap. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Steven Bouwens/Visueel Vergaderen (tekening), Provincie Zeeland Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118 - 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118-63 10 11Of schrijf naar Postbus 60014330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 25 april 2018. Provinciewerk leest u ook via: www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk. Vanuit de lucht cfe Buitenhaven van Vlissingen: het gebied waar de Michiel Adriaanszoon de Ruyterkazerne wordt gebi

de Faam | 2018 | | pagina 30