Haal eens design in huis Stadse oase op het dak WOON! Goede meubelontwerpen zijn een meerwaarde voor elk interieur, maar alleen de beste doen dat zonder overdreven nadruk. Alsof ze er altijd al geweest zijn, geven ze je het rijke gevoel datje echt thuis bent. Geen tuin of balkon? Om toch buiten te kunnen zitten, kiezen steeds meer Hou het veilig De balustrade moet stevig, hoog genoeg en veilig zijn. Kies voor een dichte constructie of verticale spijlen, daar klimmen kleintjes niet zomaar overheen. Geen mooi uitzicht? Overweeg dan om het dakterras af te bakenen met planten, zo zitje lekker in het groen en uit de wind." Reken voor de complete aanleg van een dakterras van 25 vierkante meter zonder extra's op ongeveer 15.000 euro. stadsbewoners voor een dakterras. Wat komt daar allemaal bij kijken? voor in te huren. In veel gevallen is het dak namelijk niet sterk genoeg om een dakterras te dragen. Dan wordt het terras zwevend uitgevoerd. Bedenk van tevo ren watje op het dak wilt plaatsen. Een zware jacuzzi vergt meer draagkracht dan een simpele tuinset. Denk ook aan een dakhuisje - eventueel met keukenblokje - om kussen in op te slaan. Kies materialen Er is enorm veel keuze in materialen. Op een dak met voldoende draagvlak kun je kiezen voor tegels of grind. Houten tegelvlonders, planken of kunstgras zjjn een stuk lichter. Groene vingers? Overweeg dan om een gedeelte te reserveren voor een moestuin. Worteltjes van eigen dak, wie wil dat nou niet? Een heerlijk plekje om van de zon te genieten, te eten met vrienden of lekker met planten in de weer te zijn. Een dakterras verhoogt niet alleen je woongenot, het zorgt ook voor een waardestijging van je huis én een betere isolatie. Regel de vergunning Bij de aanleg zijn er wel een aantal zaken om rekening mee te houden. Zo geldt in de meeste gemeenten een vergunningplicht. Bij het beoordelen van de aanvraag wordt gelet op veiligheid maar ook of het geen inbreuk maakt op de privacy van buurtbewoners. Denk aan de draagkracht Is de vergunning rond, dan kan de aanleg beginnen. Het is raadzaam om daar een gespecialiseerd bedrijf Lekker lang tafelen Stoelen om 's avonds in gezelschap lang kunnen te tafelen, die zo comfortabel zijn dat niemand nog denkt aan opstaan. Een belangrijk kenmerk van de Rolf Benz 616 is de veren de rugleuning. Het onderstel is van hout met een metalen structuur of geheel in metaal uitgevoerd. De stijlvolle stoel past daarmee perfect bij de nieuwe eettafel Rolf Benz 864, eveneens een ontwerp van industrieel ontwerper en meubel- makermeester Johannes Steinbauer. Hij won met zijn stoel de Iconic Award Innovative Interior 2018. Passend in elke stijl Deze bank van hülsta sofa schikt zich gemakkelijk in meerdere woonstijlen. Dit zitmeubel doet namelijk aan bijna elke stijl mee, of u nou van minimalistisch houdt of van de landelijk. Met losse rugkussens kunt u de zitdiepte variëren. Met lichte houten poot en de nieuwe pruimachtige kleur van de stofcollectie wordt deze hs.440 een modern statement. Glooiende lijnen en grote vlakken De Elias van Leolux is een diepe bank met glooiende lijnen en grote vlakken die helemaal tot hun recht komen in natuurzuiver leer of een mooie geweven stof. De armen vloeien over in de rug en zorgen dat Elias er laag en licht uitziet. De twee losse kussens die de ronding van de rug volgen, bieden deze bank van Leolux extra comfort. Verkrijgbaar als 2,5-zits, 3-zits en 3,5-zits, met bijpassende poef. Een diepe buiging Heeft er ooit al eens een lamp een diepe buiging voor je gemaakt? De Uturn doet dat gewoon. Het is zowel een lamp als een bijzettafel. Ideaal om een leuk souvenir te aan te lichten, of iets anders datje dierbaar is. Een stijlvol woonaccessoire uit de nieuwe verlichtingscollectie van Pode van de hand van de Duitse ontwerper Michael Raasch, die voor 2018 ook de staande (lees)lamp Pom en het sfeerlampje Hood met verwisselbare lampenkapjes in vier kleuren ontwierp. Hoedje af! Breng de natuur binnen De natuur kan grillig zijn en dat geldt ook voor dit tapijt Nature, van de hand van de Nederlandse ontwerpster Danielle Klerx uit de collectie 2018 van De Millenerpoort. Afhankelijk van de medewer ker die uw tapijt tuft, zijn de lijnen even grillig als in de natuur, plaatselijk juist bre der of smaller zodat elk tapijt uniek is. Keuze uit een pallet van 80 kleuren en diverse maten. Dit karpet is van 100 wol en pluisarm.

de Faam | 2018 | | pagina 15