D 1 1 <5> Collecteweek Hartstichting Canadezen in Razzmatazz Boeken- en Brocantemarkt Middelburgse Joden in W01I Kickstart bij Dok 41 Wie leest het beste voor? Wandel bootcamp Een heerlijke slof met een haijdwenef bodem, belegd met amandelspijs en een verrukkelijke appelvulling, gewerkt met een krokant raster. De hele maand ppril... 1 1 an ff WALCHEREN KORT S mI 01 12 WOENSDAG 4 APRIL 2018 KOUDEKERKE - Van 9 tot en met 14 april is de jaarlijkse col lecteweek van de Hartstich ting. Vele collectanten gaan deze week langs de deuren, in Koudekerke om geld op te ha len voor een bijdrage aan de realisatie van een landelijk dekkend netwerk van AED's in Nederland. Dankzij deze col lecteopbrengsten kunnen meer levens worden gered. Dit jaar wordt er op drie verschil lende manieren gecollecteerd: langs de deuren met een col lectebus met QR-code, vanaf de bank met de mobiele tele foon en door sponsoring van een collectant. De QR-code is een goed alternatief voor mensen die geen kleingeld in huis hebben. De gever kan eenvoudig geld overmaken door de QR-code te scannen met de Mobiel Bankieren App of Tikkie App op de smartpho- ne. Daarnaast te het ook mo gelijk om online te doneren via hartstichting.nl. Nieuwe collectanten zijn nog steeds welkom! Opgeven via Hart- stichting.NL of 06-16293518 OOST-SOUBURG - Als je er naar luistert met je ogen dicht dan kun je haast de sepia ge kleurde beelden zien van een stomme film waar Charlie Chaplin een illegale bar in loopt en de dames de charleston dansen met hun franje jurkjes aan. Je zou echt niet denken dat dit trio met ongebruikelijke instrumenta rium als viool, kazoo, banjo en sousaphone, de franse hoorn en zoiets als een contrabas- harmoniphonium en allerlei andere slapstick-gekkigheden een hedendaagse groep uit Canada betreft. In Canada maar ook in de VS, UK en zelfs in Scandinavië zijn ze een ech te hitsensatie op de festivals met hun aanstekelijke muziek. 7 april om 20.30 uur is het time for Razzmatazz and all that...! KOUDEKERKE - Op zaterdag 7 en zondag 8 april is er een overdekte boeken- en brocan temarkt in Het Blauwe Hof, Breeweg 11 in Koudekerke. Er worden door particulieren boeken en brocante te koop aangeboden in vele soorten, maten en prijzen. Er zijn veel boeken over Zeeland, atlas sen, ansichtkaarten, bijzonde re kinderboeken, strips, boe ken over kunst, koken, geschiedenis, maritieme za ken, antiek, topografie, mo delbouw, verzamelaarsitems en religie aanwezig. Ook ro mans en thrillers ontbreken. niet. Tevens zijn er in een aparte loods veel uitverkoop- boeken te koop. Dit blijkt elk jaar weer een grote publiek strekker. De openingstijden zijn van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. MIDDELBURG - De geboren Middelburger Dirk Leendert Roth brengt in zijn boek Broze Burchten verslag uit van zijn onderzoek naar de vervolging van de Middelburgse Joden tijdens de Tweede Wereldoor log. Roth toont volgens eigen zeggen onder meer aan, dat de bestaande Zeeuwse ge schiedschrijving van Middel burg en de Holocaust talrijke hiaten en onnauwkeurighe den kent. Broze Burchten ISBN 978-94-6365-040-3 VLISSINGEN - Het Impact Kickstart programma van DOK41 is gestart. Er zijn tal van mooie sociale innovaties in Zeeland en er is meer dan vol doende ambitie, maar elke ondernemer weet dat een so ciale innovatie uitbouwen tot een sociale enterprise, die de impact weet te realiseren met een verdienmodel, geen een voudige opgave is. Met onder steuning van diverse partners uit het netwerk ontwikkelde DOK41 daarom het Impact Kickstart programma. De ko mende 3 maanden gaan 6 so ciale ondernemingen in een hoog tempo aan de slag met het uitbouwen van hun socia le innovatie tot een social en terprise. Tijdens het program ma werken de ondernemers toe naar een gevalideerd busi nessmodel, met het meten van een positieve impact en maatschappelijke meerwaar de als speerpunt. De periode wordt afgesloten met een groot event: Impact Stage Summit, waar zij letterlijk het podium krijgen. MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheken doen mee aan twee landelijke voorleeswed- strijden. 0e Nationale Voor- leeswedstrijd voor leerlingen uit groep 7 en 8 en de Pabo Voorleeswedstrijd. Op zater dag 7 april is de gecombineer de provinciale finale met acht basisschoolleerlingen en drie studenten. Zij strijden om de titels Zeeuwse voorleeskam- pioen 2017. De provinciale fi nale is in het Auditorium van de bibliotheek aan de Kous- teensedijk in Middelburg en begint om 13.30 uur. De stu- dent-voorleeskampioen van Zeeland gaat 31 mei naar Utrecht voor de landelijke fi nale. De kampioen uit groep 7/8 gaat 23 mei naar Amstel veen. Van 9 tot en met 14 april is de jaarlijkse collecteweek van de Hartsticht ing in Koudekerke. FOTO: PR AAGTÉKERKE - Sportvereni ging Aagtekerke (SVA) begint met ene nieuwe sport: wan- delbootcamp. Bij wan- del-bootcamp wordt, onder professionele begeleiding, in een stevig tempo sportief ge wandeld, afgewisseld met spierversterkende oefeningen. Tijdens deze trainingen wordt géén fitnessapparatuur ge bruikt, maar er wordt gebruik gemaakt van wat de natuur en de omgeving te bieden heeft, denk aan een hele, een omge vallen boom, een bankje. Ei genlijk kan je alle obstakels onderweg gebruiken voor een leuke oefening. Uiteraard kun je ooteje ndtdic-walking stok ken meéhemen. ledereen weet dat beyvegen en frisse buitenlucht goed voor je zijn. Volgens de nieuwe beweeg- richtlijnen zouden volwassenen weke lijks ten minste 2,5 uur matig intensief moeten bewegen. Wandel-Bootcamp wordt jouw stok achter de deur: be wegen, in de buitenlucht én gezellig met elkaar. Vanaf dinsdag 10 april elke 2 weken van 14.30 tot 15.30 uur. Weer of geen weer wordt een leuke route gelopen in de buurt van Aagtekerke. De eerste training start bij de gymzaal Agathastraat 4, Aagtekerke. De start kan de volgende trainin gen op een andere locatie zijn. Wanneer moet je je van die bank hijsen? Dinsdag 10 april van 14.30 tot 15.30 uur. De trai ning is op dinsdag een keer per twee weken tot aan de zo mervakantie. Op Facebook en de SVA website vind je datums en startlocatie. De eerste trai ning is gratis. Ga je door, dan is de contributie tot aan de zo mervakantie 20 euro. Wil je zomaar een keertje meedoen? Dat kan voor 5 euro per keer contante betaling. 0

de Faam | 2018 | | pagina 12