r Uitslag gemeenteraadsverkiezingen Informatie- en Ondersteuningspunt Zuid Regentonnen voor moestuintjes Edelstenenbuurt Wijktafels in april Spreekuur wijkmanager, BOA's en politie in de Binnenstad Samengevoegde commissievergadering Wijziging ophalen huisvuil Stadskantoor gesloten Gratis parkeren rondom de feestdagen Virtuele rondleiding verbouwde schouwburg OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Bedankt voor uw stem! Vrijdag 23 maart is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen in Middelburg vastgesteld. De zetelverdeling gebaseerd op de definitieve uitslag is als volgt: •WD •SP D66 Christenunie GroenLinks 3 zetels 2 zetels 2 zetels 3 zetels 3 zetels LPM PvdA •CDA •SGP 6 zetels 3 zetels 4 zetels 3 zetels Buitengewone raadsvergadering Donderdag 29 maart is er in de raadzaal van het stadskantoor een buitengewone raadsvergadering waarin de raadsleden worden beëdigd. Deze vergadering begint om 19.30 uur. Tijdens een buitengewone verga dering op maandag 26 maart is afscheid genomen van de ver strekkende raadsleden. De volledige agenda's en stukken van deze vergadering zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op middelburg.raadsinformatie.nl. Op initiatief van inwoners van Middelburg-Zuid komt er op het gebied van zorg en ondersteuning twee keer per week een inloop spreekuur in wijkcentrum Palet. Getrainde vrijwilligers (MATS'ers genaamd) helpen mensen uit de -wijk die dat willen met hun eerste zorgvragen, met het schrijven van een persoonlijk ondersteu ningsplan en kunnen als dat nodig is professionals erbij betrekken. SWM en de gemeente Middelburg ondersteunen dit initiatief dat als een aanvulling op de dienstverle ning van Porthos wordt gezien. Het IOP-Zuid is geopend elke week op dinsdag van 10.00 uur tot 12.00 uur en op donderdag van 14.00 uur tot 16.00 uur in het Grand-Café van wijkcentrum Palet aan de Johan van Reigerbergstraat 2 in Middelburg, ledereen is van harte welkom. De koffie staat klaar. Zaterdag 24 maart overhandigde wethouder Saskia Szarafinski de eerste gratis regenton voor inwoners van de Edelstenenbuurt aan initiatiefneemster Giifsen Köstek. Door regenwater op te slaan in een regenton,, helpen de inwoners wateroverlast door regen tegen te gaan. Én het opgeslagen water kan weer gebruikt worden om moestuinljes te bewateren. De actie maakt deel uit van De Vitale Revolutie-Dauwendaele. Om de leefbaarheid van de Edelstenenbuurt te vergroten zijn de tuintjes in de wijk onder handen genomen tijdens NL-Doet. Zo zijn er onder andere vierkante meter tuintjes geïnstalleerd om daarin een moestuin te beginnen. De gemeente Middelburg, GroenRijk en FoodDelta Zeeland steunen het initiatief. De Vitale Revolutie- Dauwendaele De Vitale Revolutie-Dauwendaele is een pilotproject van de Vitale Revolutie. Met de Vitale Revolutie wil de gemeente Middelburg een vitale omgeving realiseren voor haar inwoners. Een vitale omgeving is een omgeving waarin mensen fysiek, mentaal-emotioneel, sociaal en financieel in balans zijn. Ook hebben ze een duidelijk doel in hun leven. Uit onderzoek blijkt dat als deze vijf punten in balans zijn, men sen gezonder en gelukkiger zijn. De voorjaarsronde van de wijktafels gaat begin april weer van start. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze te bezoeken. Tijdens deze bijeenkomsten komen in een paar uur tijd de actu aliteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale geje- genheid om wensen of klachten bekend te maken. De wijktafels vinden twee keer per jaar plaats, in het voor- en in het najaar. De aanwezigen stemmen gezamenlijk over de binnengekomen aanvra gen voor het wijktafelbudget. Informatie over de wijze van aanvragen en de voorwaarden staan op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder: wonen en verbouwen wijken en dorpen. Onder 'Algemene Informatie' vind u het aanvraagformulier met daar in opgenomen de voorwaarden. Een overzicht van de wijktafels en de locaties: Donderdag 5 april Dauwendaele, Ontmoetingscentrum Hof Mondriaan 't Zand/Stromenwijk, De Vergulde Baars Binnenstad, Kloveniersdoelen Arnemuiden, De Arne Woensdag 11 april Dinsdag 17 april Donderdag 19 De meeste wijktafels starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. De wijktafel Stromenwijk/t Zand begint om 19.30 uur (inloop 19.00 uur). Onder de naam Wijktijd kunnen in woners van de Binnenstad vragen stellen aan de wijkmanager en de BOA's van de gemeente Middel burg en aan de wijkagent. De eer ste 2 spreekuren verliepen goed. Inwoners wisten ons te vinden met vragen over onder meer verkeer, (zwerf)afval, geluidsoverlast en fietswrakken. De volgende Wijktijdbljeenkomsten voor de Binnenstad: Donderdag 5 april van 12.00 tot 13.30 uur in de Geerepassage Donderdag 3 mei van 12.00 tot 13.30 uur (locatie volgt) Donderdag 28 juni van 19.30 tot 21.00 uur (locatie volgt) Donderdag 9 augustus van 15.00 tot 16.30 uur tijdens het streetfood- festival Culikaravaan Wij zijn nog op zoek naar nieuwe locaties voor Wijktijd. Wie een geschikte locatie in de Binnenstad weet, kan dit doorgeven aan wijkmanager Klara Venema via k.venema@middelburg.nl. Op dinsdag 10 april is er een gezamenlijke vergadering van de commissies Maatschappelijke zaken, Ruimte en Algemeen bestuur. Deze commissievergadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergaderingen op 4 april (Maatschappelijke Zaken) en 9 april (Ruimte) vervallen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 16 april. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal_yan het stadskantoor. Het huisvuil van maandag 2 april (tweede paasdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 31 maart opgehaald. Het huisvuil van vrijdag 27 april (Koningsdag) wordt een dag later, op zaterdag 28 april opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender of op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners Afval Ophaaldagen huisvuil. Het stadskantoor is gesloten op vrijdag 30 maart (Goede Vrijdag), maandag 2 april (tweede paasdag) en vrijdag 27 april (Koningsdag). Op zondagen en nationaal erkende feestdagen is het gratis parkeren in Middelburg. In maart en april is het in verband met Goede Vrijdag op 30 maart, tweede paasdag maandag 2 april en Koningsdag op vrijdag 27 april gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. De schouwburg aan het Molenwater in Middelburg wordt op dit moment verbouwd. Het pand krijgt de uitstraling die bij een moderne schouwburg hoort. Er is een filmpje gemaakt waarop u kunt kijken hoe het er uit zal komen te zien. Wilt u zien hoe de Middelburgse schouwburg er na de verbouwing uit komt te zien? Bekijk dan de virtuele rondleiding via www.middelburg.nl/ rondleiding. Met dit filmpje maken we een sprong in de tijd en krijgt u een levensechte indruk van hoe de foyer, de entree, het sanitair, de artiesten ruimte en natuurlijk de zaal eruit komen te zien. De heropening staat gepland in oktober van dit jaar. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Botter 11 (Arnemuiden), Etty Hillesumstraat 52, Gravenstraat 1-3, Gravenstraat 55, Klein Vlaanderen 93 en 95, Noordweg 152-156, Oostkerkstraat 13, Seissingel 4 Verleende omgevingsvergunningen Damplein 33, 33 A en 33 B, Eendrachts- weg 95, Gravenstraat 55, Oostkerkstraat 13, Plein 1940 17, Van Kleffenslaan t.h.v. 115, Varkensmarkt 1 Kennisgeving verlengde beslistermijn Damplein 20, 22 en 24, Mortierepolder 2 (Nieuw- en Sint Joosland) Kennisgeving ontwerpbeschikking (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Waldammeweg Aanwijzing collectieve festiviteit (geluidhinderbepalingen) en ontheffing sluitingsuur binnenstad Bluesroute Middelburg 31 maart 2018 Inspraakprocedure Conceptkadernotitie Gezondheidsbeleid Walcheren 2018 - 2021

de Faam | 2018 | | pagina 9