Cursus Paardenkracht voor Pubers Kunst uit '14 - '18 Mooie mensen in bééld Inter Scaldis Pipes and Drums is eerste Vijkaarten voor Anuna FOTOLOPEN Equine Assisted Coaching helpt MET PAARDEN IN JE EIGEN-TEMPO NIEUWE VAARDIG HEDEN LEREN 5 WOENSDAG 28 MAART 2018 J door Conny den Heijer Op woensdagmiddag 9 mei wordt er gestart met een nieuwe cursus Pony Power ||g for Kids en Paardenkracht voor Pubers. Op www.samvinnacoaching.nl en www. coachingenzoigopmaat.nl kun je meer informatie vinden. Zorgboerderij Hof Reigersberg is gevestigd aan de Tweede Weg 5 in Nieuw- en Sint Joosland. Hof Reigersberg in Nieuw- en Sint Joosland is een zorg-, leer- en werkboerderij. Geen doorsnee zorgboerderij want naast individuele en groepsbegeleiding, coachen Eefje Heemskerk en Anette de Meij hun cliënten met behulp van paarden, het zogenaamde Equine Assisted Coaching. Traject Een begeleidingstraject op Hof Reigersberg begint altijd met een intakegesprek. In dat ge sprek worden de hulpvragen en leerdoelen geformuleerd. Ook worden de wederzijdse verwachtingen van het coach- of begeleidingstraject bespro ken. Er zijn tussentijdse evalu aties en het traject wordt afgesloten met een eindeva luatie. Aanmelden voor de paardencoaching via: info@samvinnacoaching. nl NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Eefje Heemskerk en Anette de Meij zijn twee nuchtere da mes die rechtop in hun laar zen in de klei staan. De coa ching die zij bieden aan kinderen en jongeren willen zij graag toelichten om te voorkomen dat het een zwe verig verhaal wordt. "Want," zegt Eefje, "Dat is het alles be halve. Onbekend maakt vaak onbemind maar wij zien de resultaten." Autisme Spectrum Stoornis De doelgroep op Hof Reigers berg bestaat uit kinderen en jongeren met een Autisme Spectrum Stoornis. Zij lopen vaak tegen problemen op waar ze geen weg mee weten. Die lastige situaties worden in de paardenbak met de paar den nagebootst. Zo wordt een probleem inzichtelijk gemaakt en wordt de jongere zich be wust van wat er nu precies gebeurt. En wat er dan met, hen zelf gebeurt. Alles draait dus om de sociaal emotionele ontwikkeling van het kind door middel van samenwer king tussen de coach, degene die gecoacht wordt en het paard. Anette en Eefje geven een training Pony Power for Kids voor kinderen vanaf 6 jaar en Paardenkracht voor Pubers voorkinderen vanaf 10 jaar. Rust Waar het bij de coaching met paarden voornamelijk om gaat is dat het een paard niet uitmaakt hoe een kind is. "Onze paarden zijn geduldig en rustig en maken gemakke lijk contact. Die rust dragen zij over op het kind en daarom zijn zeer geschikt voor coa ching en pedagogische bege leiding." vertelt Anette, "Zo krijg je een wisselwerking die het kind op deze manier in zicht geeft in zijn eigen functi oneren, het effect dat dit heeft op anderen en leren we hem zo hoe hij gemakkelijker met lastige situaties om kan gaan. En zelfs hoe hij die kan oplos sen." Oplossingsgericht De dames werken oplossings gericht vanuit de hulpvragen en wensen van de cliënten. Naast het verzorgen van de al paca's, schapen, ezels, pony's, kippen en paarden zijn er ook binnenactiviteiten. De zorg boerderij beschikt over een grote gezamenlijke ruimte met een keuken, waar de cli ënten kunnen koken. Want ook zelfredzaamheidsactivi teiten worden geboden en ge stimuleerd zodat oudere cli ënten zelfstandig kunnen gaan wonen. VEERE - Dit jaar een eeuw ge leden kwam een van de groot ste catastrofes van de Wester se geschiedenis ten einde, de Eerste Wereldoorlog. Ter her denking daarvan toont anti quariaat Le Coeur Pensif in zijn winkel op de Kaai in Veere een verzameling kunst uit die oor log. Er zijn werken op doek en op papier te zien waarin kun stenaars, hier voornamelijk Belgische, Franse, Duitse en Nederlandse, hun indrukken van de oorlog vastlegden. De tentoonstelling is opge knipt in twee delen. Dit jaar zijn in deel I tot en met de cember beelden van de oorlog zelf te zien. Volgend jaar volgt de nasleep: de verwoestingen, de rouw om de doden. Tot de nu getoonde kunstenaars be horen onder meer de Neder landers Leo Gestel en Louis Raemaekers, de Belgen De Bruycker, Huygens, Langas- kens en Van Mieghem, de Fransen Renouard en Steinlen en de Duitsers Erler, Rocholl en Spiegel, plus kunstenaars van het Duitse blad voor oor logskunst Kriegszeit (o.m. Bar lach, Kollwitz, Liebermann, Jaeckel). Vanuit zuiver kunstzinnig oogpunt is deze kunst niet al tijd bijzonder. De grote experi menten van de abstractie ont breken. Wel is van Duitse zijde het expressionisme vertegen woordigd. Niettemin zijn het werken met een grote drama tische zeggingskracht, die een tragisch moment uit onze ge schiedenis doen spreken. Dat maakt ze, op een andere ma nier, als kunst toch erg boei end. De openingstijden van de tentoonstelling zijn te vinden in de rubriek 'nieuws' op de website van het antiquariaat: lecoeurpensif.eu. De toe gangsprijs bedraagt 1,50 euro. c ROO KERI Afgelopen dinsdag heeft wethouder René Molenaar samen met de kinderen van basisschool De Wegwijzer een hieuw kunstwerk onthuld aan de Oostkapelseweg in Seroos- kerke. Het kunstwerk is van Iris Le Rütte. Het beeld ver wijst naar de schatvondst in de jaren zestig van de vorige eeuw in Serooskerke. Na ja renlang verborgen in de grond te zitten, is dè sluit- munt* 'de halve gouden rij der' gevonden. Verschillende elementen verwijzen naar deze bijzondere vondst. Deze sculptuur geeft Serooskerke een echt ruitermonument, maar wel met een knipoog. Anette de Meij (I) en Eefje Heemskerk tussen de alpaca's, ezels en pony op werk-, leer- en zorgboerderij Hof Reigersberg in Nieuw- en Sint Joosland. Zij leren pubers steviger in hun schoenen te staan door de cursus Paardenkracht voor Pubers. Foto: Conny den Heijer VLISSINGEN - in het kader van een iezersactie mocht De Faam vorige week drie keer twee vrijkaarten weg geven voor het optreden Celtic Spirti, van de Ierse topband Anuna. Dat optre den is 7 april vanaf 20.15 uur in de Jacobskerk in Vlissin- gen. De vrijkaarten zijn te recht gekomen bij Jan en Marijke Duinkerke-Brou- wer uit Vlissingen, de fami lie J. Coppoolse uit Oostka- pelle en Janneke van Seizen uit Middelburg. www.anuna.ie Fotograaf Karin den Boer ver zorgt fotowandelingen door het centrum van Middelburg. Wandelt u mee? Fototips krijgt u direct in de praktijk. Vertrek op 30,31 maart 2 april om 11.30 uur voor de ingang van de Kloostergang op het Ab dijplein. www.karindenboer.nl VLISSINGEN - Als reclamefo tograaf in de schoenenbran che, bezocht Jacques Plouvier vele verre landen en werd er getriggerd door de mensen die er wonen. Eenmaal met pensioen, na 35 jaar Ploef- shoes, werkte hij verder aan zijn passie om mensen te fo tograferen. In Zuid-Oost Azië ontdekte hij dat de mensen er gastvrij, fotogeniek én foto- minded zijn. De foto's worden aangevuld met nuttige info en persoonlijke anekdotes. Dit al les onder zijn motto: 'Every Picture Tells A Story'... 'Face to face' is de weerslag van zes Azië reizen. Vietnam, Yunnan (China) en India werden ieder twee keer uitgebreid bezocht. De mens staat hierbij centraal. In Vietnam; de bergvolkeren in het noorden, de stadsmensen in Hanoi en de vriendelijke mekong delta bewoners in het zuiden. In Yunnan de rijstboe ren en minderheden in de bergen en in India, de Hindoes in het zuiden, de kameelhan delaren in Pushkar en de pel grims in Varanasi. De beelden leveren kleurrijke inkijkjes in andere culturen en het besef dat we allemaal mens zijn, waar ook ter wereld. Zater dagmiddag 31 maart van 16.00 tot 17.00 uur presenteert Jac ques Plouvier zijn boek bij Boekhandel 't Spui Vlissingen. VLISSINGEN KERKDRIEL - De muzikanten van de Zeeuw se doedelzakband Inter Scal dis Pipes and Drums uit Vlissingen zijn tijdens de Mi- niband com petite, welke afge lopen zaterdag gehouden werd in Kerdriel, in de beide klasses waarin ze uitkomen als eerste geëindigd. De band kwam in Kerkdriel uit in de klasses Graad 4 en Graad 4 MAP. H) Zie ook de website www. interscaldis.nl

de Faam | 2018 | | pagina 5