Verkiezingen woensdag 21 maart Verkiezingsavond in het stadhuis Buitengewone raadsvergaderingen Ondernemers en gemeente zorgen voor permanente feeërieke verlichting van monumenten - id Wijziging ophalen huisvuil Stadskantoor gesloten Gratis parkeren rondom de feestdagen Korte afsluiting van wegen tijdens wielerwedstrijd Scheldeprijs, woensdag 4 april Vuilniszak met ongesorteerd afval niet meer welkom op de Zeeuwse milieustraten OFFICIËLE PUBLICATIES V fa u J GEMEENTE MIDDELBURG Woensdag 21 maart vinden de gemeenteraads verkiezingen plaats. Tegelijkertijd vindt er een landelijk raadgevend referendum plaats over de Wet op de inlichtingen- en veiligheidsdiensten (Wiv). De stembureaus zijn open tot 21.00 uur. Het dichtstbijzijnde stembureau vindt u op www. middelburg.nl/verkiezingen. Stemwijzer en Kieswijzer Voor Middelburg is een Stemwijzer op maat gemaakt, met de belangrijkste verkiezingsthema's. Na het beantwoorden van de stellingen krijgt de bezoeker te zien met welke partij hij of zij de meeste overeenkom sten heeft. De Stemwijzer js te bezoeken op: https://middelburg.stemwijzer.nl Naast de StemWijzer van Pro-Demos kunnen inwoners van de gemeente Middelburg ook een stemadvies laten uitbrengen door de KiesWijzer van de PZC: pzc.kieswijzer.nl. Moet u nog stemmen vergeet dan niet de stempas en uw legitimatiebewijs. 5 In de Burgerzaal in het stadhuis aan de Markt is het op 21 maart verkiezingsavond. Vanaf 21.00 uur is het stadhuis geopend. Op een groot scherm kunt u zien hoe Middelburg stemt. Wij verwachten de voor lopige einduitslag rond 23.30 uur. U bent van harte uitgenodigd om deze avond mee te maken. De stemlokalen zijn op 21 maart open van 07.30 tot 21.00 uur. Kijk voor de stemlocaties en andere informatie op www.middelburg.nl/verkiezingen. Maandag 26 maart is er een buitengewone gemeenteraads vergadering in de Burjgerzaal van het stadhuis aan de Markt. Op de agenda staan de vaststelling van de rechtmatigheid van de verkie zingsuitslag, een besluit over de toelating van de gekozen raadsle den en het afscheid van vertrek kende raadsleden. Drie dagen later, donderdag 29 maart, is er in de raadzaal van het stadskantoor een buitengewone raadsvergadering waarin de raads leden worden beëdigd. Beide vergaderingen beginnen om 19.30 uur. De volledige agenda's en stukken van deze vergaderingen zijn te le zen in het raadsinformatiesysteem op middelburg.raadsinformatie.nl. Donderdag 15 maart vond het officiële startmoment plaats van de permanente verlichting van twee monumenten in Middelburg. Wethouder Johan Aalberts ontstak de verlichting van het stadhuis en de Kloveniersdoelen. Naast het stadhuis en de Klove niersdoelen volgt later dit jaar nog de Lange Jan. De Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) zal de aanlichting van de Gasthuis- kerk realiseren. Onderdeel actieplan binnen stad In het actieplan Binnenstad zijn een aantal wensen benoemd om de levendigheid en aantrek kelijkheid van de binnenstad te f W viiï imfe - behouden dan wel te versterken. Een van deze punten was het aanlichten van de vele monumen ten in Middelburg. De verlichting van de monumenten in Middelburg is een lang gekoesterde wens van de ondernemers. De vele monu menten maken dat Middelburg een bijzondere binnenstad is. Dat de monumenten 's avonds veelal niet te zien waren, was velen een doorn in het oog. Door de aanlich ting worden 's avonds begin- en eindpunten van de winkelstraten gemarkeerd. Samenwerking gemeente en ondernemers De regiegroep Actieplan Binnen stad, bestaande uit ondernemers, de VOM en gemeente, gaf het Amersfoortse bureau New Urban View opdracht voor de uitvoering van het verlichtingsplan. Afgelopen maanden werkten zij hard aan de realisatie van de verlichting. Het huisvuil van maandag 2 april (tweede paasdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 31 maart opgehaald. Het huisvuil van vrijdag 27 april (Koningsdag) wordt een dag later, op zaterdag 28 april opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender of op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners Afval Ophaaldagen huisvuil. Het stadskantoor is gesloten op vrijdag 30 maart (Goede Vrijdag), maandag 2 april (tweede paasdag) en vrijdag 27 april (Koningsdag). Op zondagen en nationaal erkende feestdagen is het gratis parkeren in Middelburg. In maart en april is het in verband met Goede Vrijdag op 30 maart, tweede paasdag maandag 2 april en Koningsdag op vrijdag 27 april gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Op woensdag 4 april wordt de wielerwedstrijd voor profs De Scheldeprijs gereden. De renners rijden van Terneuzen door de provincie Zeeland (en Middelburg) naar het Belgische Schoten. De wedstrijd komt op woensdag 4 april dus door de gemeente Middel burg. Kortstondig zullen wegen op de wedstrijdroute voor het verkeer afgesloten zijn. De geplande doorkomsttijd in de gemeente Middelburg is, afhankelijk van de gemiddelde snelheid, tussen 13.00 en 13.15 uur. De route gaat over de volgende wegen: (komende vanaf Vlissingen-Oost, Sloeweg) de Schroeweg Schroebrug Het Groene Woud Koestraat Hoogstraat Nieuwe Haven Turfkaai Houtkaai Londensekaai Bierkaai Rouaansekaai Beatrixbrug Rotterdamsekaai Punt Havendijk Oostperkweg Krooneveldweg Veerseweg (richting gemeente Veere). De vuilniszak met ongesorteerd afval mag niet meer worden afgeleverd op de milieustraat. Dat geldt voor alle 13 milieustraten in Zeeland. De grijze vuilniszak hoort in de grijze afvalcontainer of in de verzamelcontai- ner in de wijk. Hiermee ondersteunt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) het gemeentelijk beleid voor afvalscheiding. De Zeeuwse gemeenten streven naar vermindering van de hoeveelheid restafval per inwoner per jaar. Nu wordt nog ongeveer 250 kilogram restafval per inwoner per jaar weggegooid. Bedoeling is dat dit afneemt tot nog slechts 100 kilogram restafval per inwoner per jaar in 2020. Om dat te bereiken is betere afvalscheiding noodzakelijk. www.zrd.nl Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak c SS «3 .o 1 CD i q.L iH CD co it O V- r - r n B De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg7 of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Breeweg 102, Domburgs Schuitvlot 23 A en B, Duke Ellingtonsfraat 103, Graven straat 7 A en B, Grevelingenstraat 8-10, Heeriijkheidsweg 17, Kinderdijk 8, Korte Noordstraat 49, 49 A en 51Oostkerk straat 13, Oude Veerseweg, Spanjaard straat 39, Van Cittersweg 2 Y (Arnemuiden) Verleende omgevingsvergunningen Arnesteinweg 39, Bereklauwerf 15 (Arnemuiden), Herenstraat 28, Kinderdijk 8, Kraaijenholseweg 2 (Arnemuiden), Kruitmolenhan 183, Loskade 41Mortiere (langs N57), Oude Dijk 14 (Nieuw- en Sint Joosland), Segeersstraat41, Statenlaan 240, Wilgenhoekweg 40, 't Zanddorp 2 A Kennisgeving verlengde beslistermijn Strandplevierhof 13, Scheldepoortstraaf 66 (Nieuw- en Sint Joosland), Gravenstraat 7 A en B Verleende exploitatievergunning Damplein 1, Sint Janstraat 62 Bekendmaking Wet milieubeheer Kennisgeving besluit tot opleggen maal1 werkvoorschriften Café "De Mug" B.V., Vlasmarkt 5456/Kromme Weele 4-6

de Faam | 2018 | | pagina 9