'Fashion stole my smile' COLUMN OLCAY GULSEN UIT JE OP JE T-SHIRT Lente is mijn favoriete seizoen. Het blijft weer langer licht, de bomen krijgen blaadjes, de lammetjes dollen in de wei, overal ziet het geel van de narcissen, voor mij het mooiste seizoen in ons land. Ook omarm ik natuurlijk de lente omdat wij bij SuperTrash en ST. studio weer nieuwe collecties hebben. Nieuwe kleuren, lichtere materialen, sexyier silhouetten, yeahh let the sun shine! We hebben te gekke retro-zonnebrillen als eyecatcher. De oversized jassen en truien van de winter maken bij ons plaats voor lichte, curvy tops van bijvoorbeeld bouclé wol. Ik ben dol op die luchtig gebreide truitjes met grote lusjes en krulletjes. Het zijn klassiekers die een comeback maken, heerlijk. Verder hebben we lurex jurkjes, stoere suède jacks met fringes en T-shirts met uitdagende slogans erop. Statements op T-shirts zijn weer helemaal hot, met dank aan interna tionale politieke en sociale aardverschuivingen. De komst van Trump is er natuurlijk een van. Zijn bedenkelijke politieke statements over bijvoorbeeld abortus zorgen ervoor dat ik meer dan ooit een ode aan de vrouw wil brengen. Op mijn T-shirts staan onde.r andere slogans als 'Fashion stole my smile' en 'Rude girls'. Ik vind het leuk dat die uitingen weer terugkomen op kleding. Net als in de punk- tijd in de jaren '70 waarin Vivienne Westwood en Katharine Hamnett kleding inzetten als middel om hun rebellie te uiten. Wat wordt jouw slogan dit voorjaar? Mijn grote uitdaging dit voorjaar is mijn eerste boek dat ik maakte met journaliste Karin Kuijpers en dat op 16 maart verscheen. 'SuperOlcay' gaat over hoe je met lef van niets naar de top komt. Over mijn leven van vallen en opstaan met ondernemen en over watje nodig hebt om succes te krijgen. Een boek vol inspiratie voor vrouwen die voor zich zelf willen beginnen of stappen in hun carrière willen zetten. Je eigen levenspad bewandelen blijft voor mij ook een grote uitdaging. Ik Wens jullie een fantastisch voorjaar toe. Liefs Olcay

de Faam | 2018 | | pagina 27