Pannenkoekfeest voor opa's en oma's Stichting Leergeld Avondje lachen met de komedie Jaloezieën 400 jaar Jacob Cats start Infopunt Stemmen op kappers Smullen met aandacht voor elkaar KIEK, DAT EK A LANGE NIE EHETE, TI5 LEKKER.OR 21 WOENSDAG 21 MAART 2018 door Conny den Heijer De Nationale Pannenkoekdag is in het leven geroepen om op een vrolijke manier contacten tussen ouderen en jongeren te bevorderen. Aandacht voor elkaar en gezellig samen eten, daar draaide het afgelopen vrijdag om. Aan de 12e editie van de Nationale Pannenkoekdag deden 72 Zeeuwse scholen mee. Zij zetten opa's, oma's en ouderen in verzorgingshuizen in het zonnetje met stapels zelfgebakken pannenkoeken. MIDDELBURG - De eerste pannenkoek mislukt altijd dus daarom waren de vrijwilligers van SVRZ 't Gasthuis alvast be gonnen met bakken. En dat luchtje trok bewoners van 't Gasthuis naar de kantine, zelfs mensen die normaal niet naar beneden komen voor een ac tiviteit. Achtentwintig leerlin gen van Archipelschool Het Talent mochten het bakken van de vrijwilligers overne men en de ouderen trakteren. Glimlach De leerlingen kwamen op be- kend terrein: afgelopen Kerst waren zijn al in 't Gasthuis om kerstliederen te zingen. Brad ley vertelt: "Dat was ook leuk, maar nu kunnen we echt zelf iets doen. Ik vind-het leuk om mensen blij te maken want ik weet dat oudere mensen vaak eenzaam zijn. Ik wil een glim lach op hun gezicht toveren, daarom is dit heel leuk om te doen. Misschien ga ik hier wel als vrijwilliger werken want het liefst zou ik hier de hele dag blijven kletsen. Maar ik wil later ook wel graag bij de commando's." Aandacht Mevrouw de Meester zit sa men met haar man aan tafel en priktjekker een vorkje mee. "Weetje wat me opvalt," zegt zij, "Dat de kinderen goed voorbereid hier naartoe geko men zijn. Dat geeft aan dat er op school gepraat wordt over ouderen, eenzaamheid en waardering voor elkaar. Ik vind het heerlijk om ze om me heen te hebben hier. Ze weten waar het om gaat: contact en aandacht voor elkaar. Mijn man en ik komen uitZierikzee, daar was mijn man vroeger burgemeester. We wonen nu dus in een andere stad en kennen hier weinig mensen. Daarom genieten we van de kinderen hier, die van ons wo nen wat verder weg en zie je niet elke dag. Ook de kleuter tjes die hier aan de overkant zitten komen hier regelmatig op bezoek, heerlijk." Contact Mariebelle van SVRZ 't Gast huis is blij met het enthousi asme van de scholen voor de pannenkoekdag. "leder mens heeft behoefte aan aandacht. Contact maken is belangrijk. Dus jong en oud op deze ma nier bij elkaar brengen is prachtig, iedereen geniet." Niet alle scholen die meede den gingen naar de ouderen toe: op sommige scholen wer- Mli>u* Bewoners van't Gasthuis komen er graag voor naar beneden op de Nationale Pannenkoekdag. Mevrouw Janse (bijna 85 jaar) weet wel weg met de pannenkoek die Bradley haar aanbiedt. "Met stroop zijn ze gewoon het lekkerst.Foto: Conny den Heijer den de opa's en oma's van de leerlingen uitgenodigd om daar pannenkoeken te eten. De achterliggende gedachte was om ouderen op deze ma nier meer te betrekken bij de scholen. Stan van der Wekken, kinderburgemeester van Schouwen-Duivenland open de de Nationale Pannenkoek dag in Zeeland bij basisschool De Morgenster in Zierikzee. Zijn missie: meer contacten mogelijk maken tussen jonge ren en ouderen. Met Nationa le Pannenkoekdag 2018 kun nen we stellen dat die missie in Middelburg in ieder geval geslaagd is! WALCHEREN - In 2017 deden duizenden ouders een beroep op Stichting Leergeld voor ac tiviteiten van hun kinderen waarvoor ze zelf de financiële middelen niet hebben. Met steun van Leergeld worden bijvoorbeeld schoolspullen of een sportabonnement aange schaft. Landelijk kunnen ruim 103.000 kinderen daardoor onbezorgd deelnemen aan ac tiviteiten die voor hun leef tijdgenootjes heel normaal zijn. Dit aantal is een stijging van 27 procent ten opzichte van 2016. Deze groei geldt nog niet voor Leergeld Walcheren, een van de 100 lokale Leergeld stichtingen, die in 2017 actief waren. 'Wij weten steeds meer kinderen te bereiken die onze hulp goed kunnen ge bruiken. Dat is een mooi re sultaat. Echter de keerzijde van de medaille is dat er nog steeds zo veel kinderen in ar moede opgroeien. Wij berei ken nog niet een derde van de kinderen op Walcheren in ar moede. Op Walcheren groeien bijna 2500 kinderen in armoe de op' aldus Tanneke Pop, voorzitter Leergeld Walche ren. 'Ouders van deze kinde ren moeten elke maand op nieuw de eindjes aan elkaar knopen om rond te komen. Onder hen zijn verrassend vaak werkende, soms alleen staande, ouders. Zij verdienen een laag' inkomen doordat zij werken als ZZP-er of in een 'lage loon' bedrijf. Door een beroep te kunnen doen op Leergeld hebben zij alvast een zorg minder!' Afgelopen jaar heeft Stichting Leergeld Wal cheren 611 kinderen onder steund. Door Leergeld hoeven de kinderen niet langs de kant te staan, maar kunnen ze ge woon meedoen met hun leef tijdsgenootjes. Nationale Pannenkoekdag in cijfers: dankzij het enorme enthousiasme van leerlingen, meesters en juffen blijft de belangstelling voor Nationale Pannen-? koekdag groeien. Tijdens de twaalfde editie van Nationale Pannenkoekdag bakten ruim 3700 leerlingen van 72 scholen in Zeeland voor meer dan 4600 ouderen stapels pannen koeken. Koopmans en Tefal namen in het hele land de sponsoring voor hun rekening. ZEELAND - Kappers en kapsalons spelen vaak een belangrijke sociale rol in een buurt. Inwoners van de gemeente Middelburg kunnen nu hun favoriete kapper en kapsalon in hun buurt in het zonnetje zet ten door via ze te nomine ren of te stemmen bij de Verkiezing van de Leukste Kapper Kapsalon. In ie dere gemeente is er per ca tegorie een titel te winnen voor de Kapper, ZZP Kapper en Kapsalon. kapperenkapsalon.nl OOST-SOUBURG - De Sou- burgse Toneelvereniging S.T.E.C speelt op 31 maart en 7 april om 20.00 uur de kome die Jaloezieën in De Zwaan in Oost-Souburg. Kaarten in de voorverkoop kosten 5 euro en voor kinderen tot 14 jaar 3,50 euro. Voorverkoopadressen: De Vrijbuiter, Paspoortstraat 26 in Oost-Souburg, Schinkel Assurantiën, Kanaalstraat 37 in Oost-Souburg, M. Jacobse, Lingestraat 19 in Oost-Sou burg. Ook kunt u reserveren via www.stec.nu Vanaf don derdag 15 maart start vrijwil- ligerssteunpunt Samen Vrij willig met het infopunt vrijwilligerswerk in ZB] Plan bureau en Bibliotheek van Zeeland. Wekelijks is Samen Vrijwillig op donderdag van 10.00 tot 12.00 uur aanwezig in het Leescafé in de ZB om belangstellenden vrijblijvend te informeren over de diverse mogelijkheden voor vrywilli- gerswerk. Naast de reguliere mogelijkheid om van maan dag tot en met vrijdag bij het vrijwilligerssteunpunt langs te komen in Porthos, is er nu ook de mogelijkheid om op donderdagochtend het info punt in de ZB te bezoeken. MIDDELBURG - Zaterdag 7 april is er van 10.00 tot 16.00 uur een Voorjaarsmarkt aan de Schepenenlaan en zijstra ten in Middelburg. Een gezel lige buurtmarkt met verkoop van diverse artikelen in voor tuinen en op de stoepen. Spe ciaal voor het goede doel. GRIJPSKERKE - De Zeeuwse oud-premier Jan Peter Balke nende opent op zaterdag 7 juli om drie uur In de Michaëls- kerk van Grijpskerke de activi teiten rond vierhonderd jaar dichter Jacob Cats. Hij is uitge nodigd als de derde premier in de Zeeuwse geschiedenis want de naamgever van het Catshuis in Den Haag kan worden gezien als eerste pre mier van Zeeuwse bodem. Deze historie bepaalt mede het Zeeuws DNA. Deelnemers aan de komende kunstroute maken een speciaal kunst werk dat is geïnspireerd door dichter Jacob Cats. Hij had zijn Catshuis net buiten Grijpsker ke toen hij in 1618 als dichter debuteerde.Cats was een re gelmatig bezoeker van de Mi- chaëlskerk, waarvan de ge schiedenis teruggaat tot de twaalfde eeuw. De Kunst- en Cultuurroute Midden Walche ren en de Zeeuwse bibliotheek zijn met andere partners bezig activiteiten te ontwikkelen om 400 jaar dichter Jacob Cats een plek in het collectief geheugen te geven. De overzichtsten toonstelling is geopend op ie dere woensdagmiddag en za terdagmiddag van zeven juli tot eind augustus. De drie daagse kunstroute staat op de Zeeuwse kalender van 27 tot en met 29 juli.

de Faam | 2018 | | pagina 21