STEMBUREAU Geen stempas? Vraag snel een duplicaat aan Stemwijzer: digitale hulp bij bepalen stemkeuze StemWijzer Aftrap JOGG-gemeente door Erben Wennemars Welzijn Middelburg start Infopunt vrijwilligerswerk in ZB Wijktijd Middelburg Zuid op 14 maart Officiële opening van 'De Springplank' Koninklijke onderscheidingen OFFICIËLE PUBtlCATIES GEMEENTE MIDDELBURG U heeft een stempas waarmee u in heel Mid delburg elk stembureau kunt binnenlopen om te stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente Middelburg (telefoon: 14 0118). Inwoners van de gemeente Middelburg krijgen via de StemWijzer online hulp bij het maken van hun stemkeuze. Niet iedereen weet precies welke onderwerpen er spelen in de gemeente en wat de standpunten van de politieke partijen hierover zijn. Daarom heeft de gemeente Middelburg een StemWijzer laten maken door ProDemos. De StemWijzer van de gemeente Middelburg is te bezoeken op https://middelburg.stemwijzer.nl StemWijzer De StemWijzer bevat stellingen die beantwoord kunnen worden met 'eens', 'oneens' of 'geen van beide'. De StemWijzer berekent vervolgens met welke partijen de meeste overeenkomsten zijn. De politieke partijen hebben zelf toelichtingen gegeven op hun standpunten. Zo kunnen de stand punten van de partijen eenvoudig met elkaar vergeleken worden in de StemWijzer. Naast de StemWijzer van Pro Demos kunnen inwoners van de gemeente Middelburg ook een stemadvies laten uitbrengen door de KiesWijzer van de PZC. Met de overhandiging van een bord aan wethouder Saskia Szarafinski is Middelburg sinds 13 maart een JOGG-gemeente. Met JOGG (Jongeren Op Gezond Gewicht) werken de gemeente, publieke en private partijen samen om jongeren in de wijk op gezond gewicht te krijgen. Dit sluit goed aan bij de gedachte van de Vitale Revolutie-Dauwendaele. Een eerste JOGG-project is het lopen van 'the Daily Mile': elke dag op school een kwartier (hard)lopen met kinderen om hun vitaliteit te vergroten. Ambassadeur Erben Wennemars was aanwezig om de eerste Daily Mile te lopen met kin deren van de drie Dauwendaelse basisscholen: Het Element, De Wilgenhof en de Franciscusschool. Bij de wetenschappelijke begelei ding en evaluatie zijn onder meer de Vrije Universiteit Amsterdam en de Hogeschool Windesheim betrokken. De Vitale Revolutie- Dauwendaele De Vitale Revolutie-Dauwendaele is een pilotproject van de Vitale Revolutie. Met de Vitale Revolutie wil de gemeente Middelburg een vitale omgeving realiseren voor haar inwoners. Een vitale omge ving is een omgeving waarin men sen fysiek, mentaal-emotioneel, sociaal en financieel in balans zijn. Ook hebben ze een duidelijk doel in hun leven. Uit onderzoek blijkt dat als deze vijf punten in balans zijn, mensen gezonder en geluk kiger zijn. Vanaf donderdag 15 maart start vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig (Welzijn Middelburg) met het infopunt vrijwilligerswerk in ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. Wekelijks is Samen Vrijwillig op donderdag van 10.00 tot 12.00 uur aanwezig in het Leescafé in de ZB om belangstellenden vrijblijvend te informeren over de diverse mogelijkheden voor vrijwilligerswerk. Vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig helpt belangstellenden graag op weg met vragen over welk soort vrijwilligerswerk er bij hen past, bij welke organisaties zij zoal vrijwilligerswerk kunnen doen en welke vrijwilligersvacatures er zijn. Naast de reguliere mogelijk heid om van maandag tot en met vrijdag bij het vrijwilligerssteunpunt langs te komen in Porthos, is er nu ook de mogelijkheid om oj3 donderdagochtend het infopunt in de ZB (Kousteensedijk 7 in Mid delburg) te bezoeken. Middelburg telt maar liefst zo'n 15.000 vrijwilligers. Vrijwilligers- punt Samen Vrijwillig zet zich in voor advies, verbinding, waarde ring en promotie van vrijwilligers werk. Op www.welzijnmiddelburg.nl/ vrijwilligerswerk is meer informatie plus een overzicht van vrijwilligers vacatures te vinden. U krijgt, als u kiesgerechtigd bent, alsnog een vervangende stempas. U kunt tot en met dinsdag 20 maart 12.00 uur een vervangende stempas aanvragen. www.middeiburg.ni/verkiezingen Onder de naam Wijktijd kunnen inwoners van Middelburg Zuid op woensdag 14 maart van 10.00 tot 11.30 uur op het spreek uur terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk. Het spreekuur wordt gehouden in het wijkcentrum Palet, aan de Johan van Reigersbergstraat 2. Bij het spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan hun wijkmanager en de wijkagent. Het gezamenlijk spreekuur vindt regelmatig plaats op verschillende tijdstippen om zoveel mogelijk bewoners in de gelegenheid te stellen het spreekuur te bezoeken. Het spreekuur komt voort uit de samenwerking van gemeente en politie met bewoners om de leefomgeving op het fysieke en sociale gebied te verbeteren en de betrokkenheid van inwoners bij de leefomgeving te ver groten. Gemeente en politie trekken regelmatig samen op in de wijken. Zo worden er bijvoorbeeld in het kader van de inbraakpreventie en verkeers veiligheid eveneens samen acties georganiseerd. Dorpswethouder Johan Aalberts opende dinsdag 13 maart het nieuwe onderkomen van vereniging 'De Springplank' en de speel tuinvereniging in Nieuw- en Sint Joosland. Basisschool De Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland groeit. Om het ruim tegebrek van De Lonneboot op te lossen, geeft de gemeente het gebouw ernaast, waar De Springplank huisde, aan de school. Daarin komen twee nieuwe leslokalen. Voor De Springplank is een nieuw onderkomen gezocht. Met name voor de biljartclub was dit geen eenvoudige opgave. In goed overleg met de gebruikers heeft de gemeente Middelburg voor een onder komen gezorgd in de vorm van units. Die zijn geplaatst in de speeltuin aan de Akenstraat. De Springplank en de speeltuinvereniging maken samen ge bruik van de units. Een mooie nieuwe ontmoetingsplaats voor jong en oud. De lintjesregen 2019 is nog ver weg. De aanvraag voor de onderscheiding moet echter wel voor 1 augustus 2018 bij de gemeente binnen zijn. Een Koninklijke onderscheiding ontvang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebben zich op een bijzondere manier verdienstelijk gemaakt tegenover het koninklijk huis of de samenleving. Van bijzondere verdiensten is sprake wanneer iemand zich gerufme tijd zodanig voor de samenleving heeft ingespannen, dat deze inspanning uitgaat boven het geen van hem of haar verwacht mag worden. U kunt bijvoorbeeld denken aan iemand die twintig jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan. Aanvraag Wanneer u vindt dat iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke onderscheiding kunt u een voordracht indienen bij de bur gemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tevens dient u een aanvraagformulier in te vullen, die u kunt vinden op www.lintjes.nl. Het aanvraagtraject neemt enige maanden in beslag. De lintjes worden altijd door de burgemeester uitgereikt. Een aanvraag wordt niet per definitie gehonoreerd. Bij de beoordeling van een aan vraag wordt ook bekeken of de maatschappelijke waardering voor deze bijzondere verdienste al op een andere manier tot uitdrukking is geko men. Het is niet mogelijk om voor jezelf een Koninklijke onderscheiding aan te vragen. Wanneer u overweegt een aanvraag voor een Koninklijke onderscheiding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met Els Verhage van gemeente Middelburg. Zij is telefonisch bereikbaar op nummer (01L8) 67 54 38 of 06 51 42 29 29. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten. van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Bereklauwerf 15 (Arnemuiden), Branden burglaan 15, Herenstraat 28, Loskade 41 Molenwater 73, Noordpoortplein 2, Oude Wsrfstraat 15, Segeersstraat41, Segeers- straat43, Sintjorisstraat 24, Slaak 2 (Arnemuiden) Verleende omgevirtgsvergunningen Arnesteinweg 27, Brandenburglaan 45, Dam 37-39, Damplein 32, Hofplein 3, Jan Campertstraat 47, Klein Vlaanderen 91, Lange Delft 66-68, Loskade 45, Molen water 101 en 103, Noordsingel/Seissingel, Oud Arnemuidsvoetpad 42, Schepenenhof 1 Sintjorisstraat 24 Gewi|zigde vaststelling subsidieverordening Nulop-deMeter.

de Faam | 2018 | | pagina 9