verhuisd! UITNODIGING I de Vlijt Linnen Kinderkunstweek leert kinderen kijken naar kunst Van Belle Baby&Kids al vijftien jaar een begrip Onze nieuwe winkel is geopend! t U vindt ons vanaf nu nigt jneer aan de Gravenstraat 3, maar aan Langeviele 56 te Middelburg. Wij willen u darrpok graag uitnodigen om onz^compleet'nieuwe winkel te fkomen bewonderen. Op 15,16 en 17 maa$i«hebbeif wij een feestelijke opening met een klein hapje en drankje. U bent van harte welkom! v 1 Langeviele 56 Middelburg Tel: 0118 633 830 bed-linnenshop.nl Digitaal kinderkunstweek.nl I K ri&L Voor de zevende keer start de Kinderkunstweek(KKW) op tientallen basisscholen in Zeeland. Het thema is: Dieren in de kunst, een boel bees ten. Kinderen kunnen met een volle stickerkaart voor €10 het kunstwerk KIP ko pen, gemaakt door de uit Middelburg afkomstige kun stenaar Thijs Persijn. De KKW duurt nog tot en met 18 maart. Reden voor een inter view met projectleider Joyce de Looff. WALCHEREN - De afspraak is snel gemaakt: Joyce werkt bij het bedrijfskundig cluster en is betrokken bij de opleidin gen bedrijfskunde en bedrijfs economie aan de University of Applied Sciences in Vlissingen. Joyce is geboren in Vlissingen, vertrok voor haar studie en werk naar Rotterdam en is in middels weer terug in de Scheldestad. Om, zoals ze zegt, verbinding te zoeken in de regio. Joyce: Misschien een te ambitieus doel om de regio leefbaar te houden. Dat zal ik niet alleen kunnen. Projectleider Joyce: Ik ben al eerder bij de Stichting Kinderkunst betrok ken geweest, als projecton dersteuner. Vanaf het moment dat ik vier dagen per week ben gaan werken, heb ik de keus gemaakt om het werk van mijn voorganger, John Louws, Over te nemen. Dat doe ik sa- Kinderen van basisschool Wilgenhof zijn bezig met het project Dieren in de kunst Foto: KKW men met collega Bram de Muijnck. Mijn motivatie om mij vrijwillig in te zetten is, dat ik van huis uit in kunst ben geïnteresseerd en ik graag wil dat kinderen van vandaag zo vroeg en breed mogelijk met kunst in aanmerking moeten kunnen komen. Joyce: De KKW bestaat uit drie pijlers: het ideeënboek, de kinderkunstbon en de web site. Nieuw zijn de digitale les sen (beeldbeschouwen). Deze zijn geschreven door Marja Geerse en vormgegeven door ontwerper Martien Luteijn. Het cultuureducatiepakket van de KKW geeft een mini mum aan werkvoorbereiding voor de leerkracht en een rijk dom aan ideeën en praktische tips. Dit jaar gaan er zo'n 80 scholen mee aan de slag. Be langrijk is om kinderen tussen 4-12 jaar in contact te brengen met hedendaagse kunst, om ze te leren kijken naar kunst. Ze sparen stickers voor op de Kinderkunstbon en kunnen bij galeries, ateliers en musea te recht. Nieuw dit jaar is dat er (dier) thema's voorgesorteerd zijn voor alle jaargroepen. Zo kij ken kinderen uit groep 1,2 en 3 naar katten in de kunst en kij ken kinderen van groep 7,8 kijkt naar de controversiële kant van dieren, kunst van dieren, mag dat eigenlijk wel? De KKW blijft zich vernieuwen Joyce zal samen met de leden van de Stichting hier vorm aan geven. Doel blijft om nog meer scholen enthousiast te krijgen voor dit project. Marco en Simone van Belle: al 15 jaar een begrip in Vlissingen met hun bobyzaak. Foto: Conny den Heijer Je wilt het beste en het mooiste voor je kindje. Bij Van Belle Baby&Kids kun je terecht voor deskundig advies als het gaat om de aankoop van je babykamer, verzorgingsartikelen of kinderwagen. Al vijftien jaar zijn zij een begrip op Walcheren. VLISSINGEN - Zodra je de zaak binnen loopt wordt je ondergedompeld in de liefste en mooiste baby-artikelén, met voor ieder wat wils. Al zijn de Zeeuwen wat behou dender en minder uitgespro-. ken als het gaat om de kleur van een kinderwagen. "Dat is niet veranderd" zegt Simone van Belle, die samen met haar man Marco het bedrijf voert. "Maar ons assortiment wordt uiteraard steeds aangepast aan de laatste trends." Marco valt op dat de laatste jaren de auto-stoeltjes veel veiliger zijn geworden en zelfs voorzien zijn van een iso-fix systeem waarbij je het stoeltje ook nog vastklikt in twee beugels. "Veiligheid voor alles" zegt hij. "Dat moet gewoon." Zestien jaar geleden, toen Simone zelf zwanger was, viel het haar op dat er weinig babyzaken op Walcheren waren. "Dat was voor ons reden om voor ons zelf te beginnen. We hadden het geluk dat er in het pand van Van Belle meubels en keukens een ruimte vrij kwam en toen hebben we de gok ge waagd. En met succes, we zit ten hier nu dus vijftien jaar." Tot en met 18 maart heeft Van Belle Baby&Kids allerlei kor tingsacties om het te vieren. Je kunt hun assortiment bekij ken op www.vanbellebaby.nl

de Faam | 2018 | | pagina 6