Pop Harmonie door het MMK Welzijn Middelburg start Infopunt Projectkoor Walcheren trapt concertreeks af 5 WOENSDAG 14 MAART 2018 "Pop Harmonie" dat is het thema dat het Middelburgs Muziekkorps heeft gekozen voor haar jaarlijkse uitvoering Onder leiding van dirigent Richard Vrijhoef behoort MMK tót één van de oudste korpsen van Nederland. Op deze avond zullen alle muzikanten te horen zijn, van jong tot oud. Hét concert begint om 19.30 uur in Wijkcentrum "Het Palet". Kaarten zijn aan de kassa te koop. De kosten zijn €1,- voor de jeugd en €2,50 vanaf 12 jaar. MIDDELBURG - Vanaf don derdag 15 maart start vrijwilli- gerssteunpunt Samen Vrijwil lig met het infopunt vrijwilligerswerk in ZB| Plan bureau en Bibliotheek van Zeeland. Wekelijks is Samen Vrijwillig op donderdag van 10.00 tot 12.00 uur aanwezig in het Leescafé in de ZB om belangstellenden te informe ren over de diverse mogelijk heden voor vrijwilligerswerk. Vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig helpt belangstellen den graag op weg met vragen over welk soort vrijwilligers werk er bij hen past, bij welke organisaties zij vrijwilligers werk kunnen doen en welke vrijwilligersvacatures er zijn. ZEELAND - Op 21 maart begint Omroep Zee land om 22:00 uur een live-uitzending over de verkiezingen. 'Wij zijn in alle dertien ge meenten aanwezig met een verslaggever die live in verbinding staat met de studio. We kunnen vanuit alle gemeentehuizen verslag doen over het verloop van de verkiezingen', vertelt Véroniqiae Roeg, eindredacteur. De verschillende gemeenten verwachten dat de uitslagen tussen 23:00 en 00:00 uur binnen zijn. 'ir worden dit jaar extra 'tellers' ingezet vanwege de extra stemmen door het gelijk tijdige referendum.' Op het moment dat de" uitslagen binnen zijn gaan de verslaggevers van Omroep Zeeland in gesprek met politici. 7ij kunnen op dat moment reageren en ver tellen over hun winst of verlies. Tholen en Temeuzen springen er dit jaar uit, omdat de PW voor het eerst in de Zeeuwse geschiede nis meedoet aan de Zeeuwse gemeente raadsverkiezingen.' In de studio van Omroep Zeeland komen er een aantal burgers aan het woord die de afgelopen periode een conflict met de gemeente hebben gehad. 'In elke ge meente zijn er mensen die iets anders willen dan de gemeente zelf. Dan zijn de gemeente raadsverkiezingen de gelegenheid om je me ning te geven. De hele dag door zal alle be richtgeving over de verkiezingen te volgen zijn via een liveblog. Op dit blog zullen ook de uitslagen nauwgezet kunnen worden ge volgd. Op donderdag 22 maart is er vanaf 17:15 na het nieuws een extra uitzending over hoe Zeeland gekozen heeft. www.omroepzeeland.nl VLiSSINGEN - Het projectkoor Walcheren 4Freedom trapte onlangs haar concertreeks, groots af in zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Met een grote opkomst en een enthou siast publiek, was dit eerste concert een groot succes. Het was een try-out, om de sfeer te proeven en cfe puntjes op de i te zetten voor de concer ten die gepland staan op 14* april, 5 mei en 19 mei. Die da gen staan de Zeeuwse con certzaal in Middelburg, de St. Jacobskerk in Vlissingen en de Grote Kerk in Kapelle in het te ken van de Four Freedoms. De vier fundamentele vrijheden van de rhens. Four Freedoms President Roosevelt ver woordde ze in zijn State of the Union van 6 januari 1941: de Four Freedoms. De Vrijheid vann meningsuiting, Vrijheid van geloof, Vrijwaring van ge brek en Vrijwaring van vrees. Door de eeuwen heen heeft het verlangen naar vrijheid mensen in beweging ge bracht. En ook in deze tijd blijkt dat vrijheid nog steeds niet overal vanzelfsprekend is. Jaarlijks worden de Roosevelt Four Freedoms Awards uitge reikt aan mensen die zich sterk maken voor de Four Freedoms, als signaaj dat we moeten blijven* strijden voor vrijheid. Om het jaar gebeurt dat in Middelburg, zo ook in 2018. Het projectkoor Walcheren 4Freedom is ontstaan uit deze gedachte. Dat vrijheid ons al len raakt. Ruim 70 zangers en zangeressen zingen rocksongs van onder andere U2 en Bruce Springsteen. Meer info: pro- jectkoorwalcheren@gmail. com. D66 krijgt het voor elkaar in Vlissingen, Middelburg en Veere

de Faam | 2018 | | pagina 5