WEEK VAN ZORG EN WELZIJN KNALLEND VAN START Nieuwe zorgontwikkelingen tonen, een inkijkje geven in zorg- en welzijnsorganisaties en vooral: zorgprofessionals in de schijnwerpers te zetten. De zesde editie van de Week van Zorg en Welzijn is veelzijdiger dan ooit. Laat u zich graag eens rondleiden in die grote zorginstelling bij u in de buurt? Wilt u een kijkje nemen in de operatieka mer van het ziekenhuis of toch liever in de stal van die leuke zorgboerderij? In de Week van Zorg en Welzijn kan dat allemaal. Van maandag 12 tot en met zaterdag 17 maart openen meer dan duizend zorg- en welzijnsorganisaties hun deuren om te laten zien hoe het er bij hen aan toegaat op de werkvloer. Van revalidatiecentrum tot verpleegtehuis, van kinderopvang tot tandarts. Ook zijn er speciale activiteiten, zo kunnen kinderen met hun knuffel naar de poppendokter in een echte operatiekamer en kookt een sterrenkok in een verzorgingstehuis. U heeft bovendien grote kans dat u op één van de locaties bekende Nederlanders tegenkomt, want zij werken massaal mee. De week is een initiatief van een aantal regionale werkge versorganisaties, samenwerkend in RegioPlus. De ambassadeur van de bijzondere week is net als vorig jaar zwemmer Maarten van der Weijden, die nadat hij leukemie overleefde op de Olympische Spelen in 2008 bij de 10 kilo meter openwaterzwemmen een gouden medaille won. Hij zal in deze week een wereldrecordpoging doen: op veer tien zorg- en welzijnslocaties zwemmen, één uur per locatie, zo reist hij door heel Nederland. In totaal wil hij 36 uur bezig zijn, en zo aandachtvragen voor de 1,2 miljoen zorgprofessi onals. "Ik ben natuurlijk ook geholpen door de gehele sector tijdens mijn kanker. Dat motiveert mij extra om deze wereld recordpoging te behalen", zegt hij. Die extra aandacht is nog nooit zo nodig geweest, want de sector zit te springen om personeel. Volgens UWV komt dit door de groeiende zorgvraag en het schrappen van bezui nigingen in deze sector. Het imago van de zorg is echter, zeker bij jongeren, niet goed. Door de Week van Zorg en Welzijn hopen werkgevers dat beeld bij te stellen. "Wij willen gewoon laten zien hoe mooi de zorg is", aldus een woord voerster van RegioPlus. Voor activiteiten in uw regio kunt u uw postcode intikken op www.weekvanzorgenwelzijn.nl Maarten van der Weijden

de Faam | 2018 | | pagina 23