Vakkundig advies bij lampen speciaalzaak Licht&Leuk Zeeuwen uit Papua zoeken een tijdelijke woning ©9® OP Woongoed Middelburg is koersvast Woongoed groener 19 WOENSDAG 14 MAART 2018 100% Wonen "Licht&Leuk in Oost-Souburg heeft zich ontpopt als dé lam penwinkel van Zeeland", zegt eigenaar Raphael Creemers van lampenwinkel Licht&Leuk. "Via de Interieuracademie ben ik gecertificeerd lichtadviseur. Als~de mensen dat willen geef ik bij hen thuis vrijblijvend lichtadvies." OOST-SOUBURG - Creemers praat aan een tafel in zijn spe ciaalzaak vol met lampen aan de Kanaalstraat 45 over zijn vak. "Mijn klanten komen uit geheel Zeeland. Vanaf Wal cheren, de Bevelanden, Schouwen-Duiveland, Tholen en ook van de overkant. Om dat we een van de heel weini ge lampenspeciaalzaken in Zeeland zijn, hebben we een regionale functie. Veel men sen komen bij ons in de win kel dankzij mond-op-mond- reclame." Licht&Leuk heeft alles op het gebied van ac centverlichting, sfeerverlich ting, functionele verlichting en basisverlichting. "Dagelijks vragen de bezoekers om uit leg. Ze vinden het moeilijk om de juiste lampen bij hun stijl meubels te vinden", legt Cree mers uit. "Huidige trends op interieurgebied zijn landelijk en industrieel. Vintage is mo menteel ook in trek. Maar in Zeeland kiezen mensen ook voor brons-klassiek. Voor al deze stijlen zijn er passende lampen. Daarnaast willen mensen vaak meer weten over de technische aspecten van verlichting, met name de zeer zuinige ledlampen. Led is Licht&Leuk heeft 220 vierkante meter showroom. Met verlichting van binnen- en buitenlandse merken. De klantenkring bestaat voorname lijk uit particulieren, maar ook het Zeeuws Museum, het theater in Ritthem, De Grote Kerk Veere en menig bedrijf. al jaren niet meer dat koude blauwe licht, zoals in de be ginperiode. Nu kun je zelfs het zachte flamelicht van vroeger bereiken met led. En led is te genwoordig ook vaak dim- baar." In de tijd van de gloei lampen werd de lichthoeveelheid uitgedrukt in Watt. Vandaag de dag gebeurt dat in Lumen. Met de waarde Keivin wordt de kleurtempe- ratuur aangegeven: hoe lager de Kelvin-waarde, hoe war mer het licht. Creemers: "Heel gelig licht is vervelend als je de krant wilt lezen of wilt wer ken. Spierwit licht echter is juist kil en ongezellig. Ik heb lampen waarbij je de gewens te kleur nu zelf kunt instellen." Hij omschrijft zijn winkel als een speciaalzaak waar de mensen een stapje extra mo gen verwachten. "Veel men sen vinden persoonlijke aan dacht prettig. Ik merk dat ook aan de reacties op onze web site. Daar staan honderden hoge beoordelingen." Licht&Leuk bestaat nu vier jaar en is een moderne winkel met ouderwetse service. Desge wenst wordt de lamp op Wal cheren gratis thuisbezorgd. "Wij kunnen de- verlichting ook monteren, als klanten dat willen." En: "Als gecertificeerd lichtadviseur geef ik dikwijls op afspraak lichtadvies. Bij een nog te bouwen woning zou ik zeggen: wees op tijd. Aan de hand van de plattegrond kan ik waardevolle tips geven waar de klant later .veel profijt van heeft. Bij bestaande wo ningen kom ik graag vrijblij vend langs. De juiste lampen op de goede piek vergroten het woongenot aanzienlijk." Tijdens het gesprek wordt dui delijk dat Creemers veel over verlichting weet. Hij praat met passie over zijn vak. De slogan van Licht&Leuk in Oost-Sou burg is: "Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting." Pieter van der Wilt groeide op in Biezelinge en zijn vrouw Jacomien bracht haar jeugd door in Arnemuiden, Krabbendij- ke en Kapelle. In 2011 vertrokken ze naar Indonesië om aan de slag te gaan als ontwikkelingswerker. Inmiddels wonen en werken ze al weer jaren in Wamena, een plaats in Papua. Ze zijn daar in dienst van Yayasan Kristen Wamena (YKW). Deze christelijke stichting runt on der meer een lerarenopleiding waar studenten worden op geleid om les te gaan geven in de dorpen buiten Wamena. Pieter en Jacomien weten zich geroepen om juist daar te werken. Voor hun levenson derhoud zijn ze grotendeels afhankelijk van giften. Geboorte Twee jaar geleden kwam het gezin tijdelijk terug naar het Zeeuwse voor de geboorte van hun jongste kindje. Nu hoopt het gezin voor drie maanden met verlof naar Zee land te. komen, om precies te zijn van 29 mei tot 29 augus tus. Maar het is natuurlijk niet zo eenvoudig om een woning te vinden waar het gezin drie maanden kan wonen, daarom is hun thuisfrontcommissie is op zoek naar een verlofwo ning in Kapelle. Het gezin be staat naast de ouders Pieter en Jacomien uit drie kinderen: De dertienjarige Julia, de elfjarige Ivana en Jesse van bijna twee jaar. Woning gezocht Wie heeft tijdelijk een woning voor hen beschikbaar? Bij voorkeur (deels) ingericht. Re acties graag mailen naar tf- cvdwilt@gmail.com U kunt ook bellen naar Piet van Dijk, voorzitter van de TFC via tele foonnummer 06 - 20 75 58 54 of Nellie van Dijk, secretares se, via telefoonnummer 06 - 12 3316 54. Broer Niet alleen Pieteren Jacomien, maar ook de broer van Jaco mien komt met zijn gezin op verlof. Pieter is piloot bij de MAF. Hij werkt in Nabire, Pa pua. Anja, zijn vrouw, zet zich daar onder meer in voor het onderwijs aan kansarme kin deren. Ze hebben vijf kinde ren, in de leeftijd van 8 tot en met 20 jaar. Hun oudste zoon is al in Nederland in verband met studie. De familie ziet met verlangen uit naar gezinsher eniging. Op het moment is hun TFC er nog niet in ge slaagd een geschikte verlof woning te vinden. Ze zoeken een huis voor de periode van Het gezin van Pieter en Jacomien zoekt een tijdelijke woonruimte waar ze tijdens hun verlof kunnen wonen met hun gezin. FOTO: PR 26 april tot 28 augustus, bij voorkeur in Kapelle. Tips graag mailen naar ajmeeuse@zeel- andnet.nl of bel naar Arjan Meeuse, voorzitter van de TFC, via 0113 - 34 26 77. Pieter en Jacomien wonen en werken als ontwikkelingswerker in het onderwijs in Papua. Wilt u op dé hoogte blijven van hun belevenissen? Kijk dan eéns op wildeverhalen.blogspot.nl/p/ove.html Eigenaar Raphael Creemers van Licht&Leuk houdt van zijn vak. MIDDELBURG - In 2017 heeft Woongoed zich laten visiteren over de periode 2013-2016. Dit gebeurt elke vier jaar door de Stichting Visitatie Woningcorpora ties Nederland. "Woon goed Middelburg maakt een inhaalslag op onder houd en heeft haar duur zaamheidsambities inmid dels opgeschroefd. In de ogen van de visitatiecom missie is Woongoed Mid delburg een schoolvoor beeld van doelmatigheid en zuinigheid op het ge bied van bedrijfsvoering; ook heeft ze haar gover nance goed op orde", aldus de visitatiecommissie. Tijdens de visitatie is er ge sproken met onder andere medewerkers, belangheb benden en huurders. Op de verschillende onderdelen scoort Woongoed mini maal een 7 en maximaal een 7,6. Het bestuur en de Raad van Commissarissen zijn tevreden over deze scores: "Het betreft namelijk een periode van grote onzeker heden met een economi sche crisis, het verhogen van de verhuurdersheffing en een nieuwe Woning wet. Woongoed Middel burg zag zich hierdoor ge noodzaakt ziqh meer intern te richten dan voorheen. Toch zijnde prestaties in de periode 2013-2016 naar op gaven en ambities, naar vermogen en de governan ce nagenoeg gelijk met de scores in de periode 2009 2012. Alleen het presteren volgens belanghebbenden is gedaald van 7,5 naar 7,0. Nog steeds voldoende, maar wel een belangrijk aandachtspunt." Met het nieuwe Onderne mingsplan dat eind 2017 is vastgesteld zet Woongoed een nieuwe koers uit voor de komende vier jaar en werkt hiermee ook aan de verbeterpunten uit het vi sitatierapport. Voor meer info over het visitatierap port kijk op de website wopngoed.nl. MIDDELBURG - Woongoed zorgt voor duurzame en betaalbare woningen voor mensen met een laag inko men. We ondersteunen mensen om zelfstandig te wonen en op een prettige manier (samen) te leven. We doen dat samen met onze huurders en andere organisaties. Woongoed wordt groener, opener, so cialer en actiever. Dat is de kern van het onderne mingsplan.

de Faam | 2018 | | pagina 19